461 Shares 5266 views

prowincja Penza i jego historia

prowincja Penza dawna zniesiona i zmieniona. Jednak ma ona wiele ciekawych faktów historycznych.


historia

Według poziomu przemysłu Penza prowincji nieznacznie gorsze od sąsiednich obszarów. Głównym był w tym czasie oddział rolnictwie. W czasie wojny z 1812 Penza prowincji był z tyłu, przyczyniło się do walki z wrogiem. Milicja udział w klęsce Napoleona.

Po wojnie, w prowincji są wtórne wyspecjalizowane instytucje edukacyjne, rozwój systemu edukacji. W tym okresie miasto zaczęło tworzenie centrum miasta Penza.

Zniesione prowincji w 1928 roku. Region Penza powstała 1939.

kartografia

Penza gubernatorstwo podzielono na okręgach. Pod koniec 19 wieku obszar ten był 34.000 metrów kwadratowych. Przez 1864 wykazy osiedli, z których składała Penza Prowincja zostały zebrane. Powiaty były następujące:

  • Kiereński;
  • Nizhnelomovsky;
  • Horodyshche;
  • Krasnoslobodski;
  • Insar;
  • moksza;
  • Sheshkeevsky;
  • Penza;
  • Narovchat;
  • Chembarsky.

prowincja powiatów Penza

Kiereński został założony w 1780 roku. Życie na swoim terytorium ponad 100 tysięcy osób. W centrum miasta powiatowego był Kiereński.

Nizhnelomovsky hrabstwo dołączył do gubernatora w 1780 roku. Jego powierzchnia ma więcej niż 3 miliony mil kwadratowych.

Osada powstała górna złom z powrotem w 1635 roku. Później, po uzyskaniu statusu miasta, powiatu została utworzona, która stała się częścią prowincji.

Horodyshche został członkiem wraz z resztą w 1780 roku. Na jego terenie działało zakłady przetwórcze cegły i drewna. Hrabstwo zajmuje powierzchnię 6000 kilometrów kwadratowych.

Krasnoslobodsk Miasto zostało założone około 1571 roku. W 1780 roku została ona przekształcona w County i stał się częścią prowincji.

Insar City, założony w połowie 12. wieku, otrzymała status powiatu w 1780 roku. Na jego terytorium było ponad 178 tysięcy osób.

Twierdza Moksza starożytne królestwo sięga 3-4 wieku. Później okazało się dużym mieście. Centrum prowincja Moksza County Penza stał do 1780 roku.

Sheshkeevsk założona w 1644-m. Było to prowincjonalne miasto. Stał się dzielnica w 1780-m, ale już została rozwiązana w 1798 roku.

Chembarsky i Narovchat powstały 1780.

Penza została założona w 1663 roku. Centrum prowincji, stał się w 1719 roku na jego terytorium było ponad 160 tysięcy osób.

Ważną rolę w historii państwa rosyjskiego grał Penza Śląsk. Lista wsi, powiatów i miast są bardzo duże.

Penza

Za datę założenia miasta jest uważany za 1663. To wtedy drewniany fort nad brzegiem rzeki Penza został zbudowany. Początkowo była to mała wioska z drewnianymi domami. Bardzo często to zostało poddane najazdami Tatarów i Nogai.

W 1719 roku miasto stało się ośrodkiem prowincji Penza. Rozwijanie rzemiosła i handlu. W drugiej połowie 13 wieku miasto było jednym z głównych ośrodków handlu zbożem. Na początku 20 wieku było ponad 100 fabryk i zakładów różnych kierunkach.

Obecnie miasto Penza odgrywa ważną rolę w inżynierii mechanicznej i podejmowania rozdzielczej. Wiele ośrodków badawczych uczynić go jeszcze bardziej ważne: Badania naukowe i technologiczne Projektowanie Instytut Inżynierii Chemicznej, Badań Naukowych Experimental Development Institute of przędzenia inżynierię mechaniczną.

Spośród zabytków są następujące: szkoła dzielnica, kompleks szpitala miejskiego, Katedra Wniebowzięcia NMP, Dom Ludowy. Mogą odwiedzić wszystkich chętnych.

Penza Prowincja pozostawił szereg interesujących faktów i zdarzeń wymienionych w historii. Ona stała się impulsem dla powstawania i rozwoju regionu. Wiele miast, które były częścią jego skład, jest teraz z powodzeniem rosnąć i rozwijać się.