226 Shares 5321 views

Informacje dla turystów: jak wydać paszport bez kolejek

Ostatnio Rosjanie mają możliwość wystawiania dokumentu o międzynarodowym standardzie bez maddening kolejki i bóle głowy. Aby pomóc ludziom podróżować zasobu elektronicznego o nazwie „single Portal usług publicznych i komunalnych” został zaprojektowany przez światowej Federalnej Służby Migracyjnej. Jak zrobić paszport za pośrednictwem usług publicznych? Ten problem spojrzymy w tym artykule.


Jak zrobić paszport za pośrednictwem usług publicznych: Procedura

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić w celu skorzystania z możliwości zarejestrowania takiego dokumentu za pośrednictwem portalu internetowego, aby przejść procedurę rejestracji online. Oprócz danych osobowych, wnioskodawca będzie potrzebny numer certyfikatu emerytalnego (zielona karta pod nazwą „snils”). Ta liczba będzie się zalogować, aby uzyskać dostęp do konta osobistego na portalu. Po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych danych rejestracji nie jest kompletna jeszcze trzeba wprowadzić unikalny kod aktywacyjny. zostanie on wysłany do wnioskodawcy listem poleconym, a dostanie go po 7-10 dniach w najbliższym urzędzie pocztowym. Jeśli nie możesz czekać na kod tak długo, jak jest to niezbędne do wydania paszportu w trybie pilnym, można skontaktować się z jednym z biur Rostelecom – tak hasło przyjdzie w ciągu 2-3 dni.

Kiedy wysłany kod wpisany jest w odpowiednim polu na stronie, aktywować konto osobiste przyszłego podróżnika. Teraz będzie mógł użyć jednego z dostępnych usług, w tym takich jak wydania paszportu nowej próbki (z danymi biometrycznymi, 10 lat) i starszych (5 lat).

Aby to zrobić, przejdź do odpowiedniej sekcji portalu i wypełnić formularz online. Lepiej jest po prostu zapisać na swoim komputerze, może okazać się przydatne w przyszłości. Pod koniec projektu ankietowego system poprosi skarżąca pobierania zdjęć (dowolny obraz biznesu z proporcji 3,5 x 4,5 i do 300 KB – photoshop, aby pomóc).

Po 10-15 minutach po wypełnieniu wniosku on-line powinien uzyskać potwierdzenie rejestracji do określonego konta e-mail, że profil brane pod uwagę. To trwa kilka dni. Po tym czasie można spodziewać się odpowiedzi od pracownika Federalnej Służby Migracyjnej, który badał profil. Może on też powołać kandydata na wizytę w biurze paszportowym, albo poprosić, aby zmodyfikować profil, dodać brakujące dane (obecnie poręczny zapisany profil, nie trzeba będzie wypełnić go ponownie). List powinien zawierać wykaz dokumentów, które należy zabrać ze sobą na spotkanie. To będzie zaplanowane na określony czas w ciągu około 15 dni, więc nie trzeba stać w kolejce, co, oczywiście, nie może nie cieszyć! W podejmowaniu decyzji, jak na wydanie paszportu, była jedna mała rzecz – iść i odebrać długo oczekiwany dokument.

Timing paszportu

Przepisy administracyjne Federalnej Służby Migracyjnej usług publicznych w zakresie rejestracji paszportów ustawić terminy dla różnych kategorii wnioskodawców:

  • Jeżeli dokumenty złożone w miejscu zamieszkania – nie więcej niż jeden miesiąc;

  • Jeśli istnieje udokumentowana informacja, że wnioskodawca lub jego bliski krewny jest konieczne leczenie w nagłych wypadkach poza Federacji Rosyjskiej, – do trzech dni;

  • jeżeli paszport rysuje osoba posiadająca dostęp do szczególnie chronionych informacji lub informacji niejawnych odnoszących się do kategorii „tajemnicy państwowej” – około trzech miesięcy;

  • Jeżeli dokumenty nie są podawane według miejsca zamieszkania – cztery miesiące.

Odpowiedzi na te pytania na początku artykułu znaleziony, więc chcąc podróżować poza granicami kraju ma nic do zrobienia, ale na wydanie paszportu i iść na ekscytującą podróż.