456 Shares 3459 views

przechowywanie miodu w domu: podstawowe zasady

Przydatność miodu jest znana wszystkim, jak to produkt naturalny właściwości lecznicze. Jest on stosowany do różnych chorób, jako dodatkowego środka traktowania. Przy ciągłym użyciu miodu jest zwiększenie odporności, przywracając siłę i poprawia ogólną kondycję organizmu. Jednak, gdy w produkcie nie jest w odpowiednich warunkach może stracić kilka użytecznych właściwości. Również w tym przypadku może pogorszyć smak. przechowywanie miodu w domu wymaga przestrzegania pewnych zasad, którego treść omówimy w tym artykule.


Pojemniki do przechowywania żywności

miód zgromadzony w domu wiąże się z zawartości produktu, w którym nie zostaną utracone takie właściwości:

 • Przeciwzapalne.
 • Bakteriobójcze.
 • Kopertowanie.
 • Zmniejszenie i inni.

Zawierają naturalny produkt zalecany w takich pojemnikach:

 • Beczki z drewna liściastego.
 • Słoiki, naczynia wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej.
 • Szkliwione wyroby ceramiczne z powłoką.
 • pojemniki szklane.

Nie zaleca się umieścić miodu w pojemniku wykonanym z miedzi, ołowiu, cynku, żelaza, i nie można zapisać go w produktach dębu.

Lokale na miodzie

przechowywanie miodu w domu powoduje przygotowuje specjalny pokój do tego celu. Tak więc lepiej jest wziąć pod uwagę następujące punkty:

 • Temperatura pomieszczenia muszą być utrzymywane na stałym poziomie (0-10 ° C), przy wilgotności względnej nie większej niż 70%.
 • Brak obcych zapachów, to znaczy, nie można umieścić numer, nawet z bardzo dobrych potraw z miodem uszczelnione produktów takich jak sól, olej i inne. Szczególnie jest to niemożliwe, aby przechowywać w sąsiedztwie ze smarów i innych substancji chemicznych.
 • Pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane, a jednocześnie na miodzie nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego lepiej jest użyć nieprzezroczystym pojemniku.

Ponieważ urządzenie posiada własność higroskopijną może szybko absorbuje wilgoć z otoczenia i innych substancji. Ze względu na to, przechowywanie w lodówce miód nie jest zalecane.

przechowywanie Highlights

Plaster miodu mogą być przechowywane tak długo, jak chcesz. Grzyby i pleśnie są niszczone w tym samym czasie, zawarta w kompozycji samego produktu i naturalne „opakowanie” substancji. Optymalne warunki, które ustanawiają zasady sklepu miodu, są następujące: temperatury – 5 ° C, wilgotność powietrza – około 60%.

Należy zauważyć, że miód może pochłaniać wilgoć z otoczenia, nawet w zamkniętych naczyniach w ilości oparów w powietrzu ponad 70%. Jeśli wartość wskaźnika jest mniejsza niż 30%, produkt odwrotnie uwalnia cząsteczki wody.

Zabronione zawierać miodu, w temperaturze powyżej 15 ° C, gdyż w tym przypadku w ich skład zaczynają pojawiać się odczyn kwaśny. Ale po ogrzaniu do temperatury 40 ° C zniszczone witaminy i inne substancje, a sam produkt naturalny traci swoje właściwości lecznicze.

przechowywanie miodu w domu najlepiej jest wykonywać w warunkach optymalnych. W tym przypadku, gdy produkt nie traci swoich korzystnych właściwości, dzięki którym jest on taki cenny produkt „naturalny mistrzami” – pszczoły.