215 Shares 4594 views

Wycieczka do Tunezji w styczniu: pogoda, porady dla podróżujących

Jeśli planujesz podróż do Tunezji w styczniu, to należy pamiętać, że można zobaczyć piękno tego kraju i znaleźć miejsce, gdzie można odpocząć, ale nie na plaży. Okoliczności te spowodowane cechami pogodowych w kraju o tej porze roku. Jednak zdenerwowany jeśli zakupiony bilet. Wakacje w Tunezji w styczniu – wielką szansę, aby zobaczyć zabytków i atrakcji kulturalnych. Więc, co warto zobaczyć w Tunezji w okresie zimowym, a co będzie pogoda turyści? Kwestia ta zostanie omówiona dalej.

Pogoda w Tunezji

W styczniu tunezyjskie warunki pogodowe są bardzo zmienne. W tym miesiącu w kurortach może być słonecznie i bezwietrznie, a usłyszysz tylko dźwięk fal, rozbijających się na brzegu, a może i burzy i burzy nieba zaostrzone przez chmury. W związku z tym oczekiwać, że pogoda podczas wakacji może się zmienić kilka razy, dlatego trzeba zbierać bagaż prawidłowo. Jeśli mówimy o jakiej temperatury w Tunezji w styczniu, to jest całkiem fajne według standardów Afryki. noc powietrze ogrzewa tylko cztery do sześciu stopni Celsjusza, a po południu można podziwiać czternaście albo szesnaście stopni (jeśli w słoneczny ulicy).

Relaks na plaży

Pogoda z pewnością nie przyczyni się do wakacji na plaży. Kąpiel w zimnym stycznia mogą sobie pozwolić tylko bardzo doświadczonych sportowców i tych, którzy są przyzwyczajeni do zimnej wody (na przykład, mieszkańcy krajów bałtyckich). Średnie wskaźniki temperatura wody osiągnie nie więcej niż czternaście lub piętnaście stopni. W tym przypadku, fale morskie są często (a czasami to prawdziwa burza). Ponieważ w dodatku do zimnej kąpieli wodnej, i zapobiega tym czynnikiem. Czasami jednak podróżni z naszych szerokościach geograficznych zanurza się w wodzie, ale tylko w okresie Chrztu dla zabawy, tak aby utrzymać tradycję.

Ale w ogóle, odwiedzić plaże, jeśli się do Tunezji w styczniu, być może. Komfortowe warunki zapewni bezpieczne schronienie przed wiatrem – wszystkie rodzaje parasoli, na przykład. Jest mało prawdopodobne, że będzie można opalać się w tym miesiącu, ale nie bądź zbyt długo na słońcu, jak promienie ultrafioletowe, taki czy inny sposób, działać na zdrowie człowieka.

thalassoterapii

To turysta znajdzie coś zrobić w dniu przyjazdu w Tunezji w styczniu. Opinie podróżnych wskazują, że doskonałe ośrodki thalassoterapii działać w tym kraju. A koszt takich usług w styczniu był znacznie niższy (rabaty sięgające nawet połowę ceny), ponieważ jest to poza sezonem turystycznym. W tym okresie nie będzie kolejki, można odebrać szereg terapii zgodnie z własnymi wymaganiami i życzeniami, a także wybrać swoją sesję. Zastanów się również fakt, że w styczniu, ceny mieszkań niższe, biura podróży oferują wiele promocji i ofert specjalnych dla podróżnych.

Atrakcje w Tunis

Jeśli przyjdziesz do Tunezji w styczniu, należy wybrać się na wycieczkę do stolicy. Podczas tej wycieczki można zobaczyć nowoczesne życie, chodzić na modnej dzielnicy, a jeśli chcesz, poczuć smak starej medyny. Gdzie można poczuć atmosferę orientalnych bazarów, okazyjnej wystarczy, kupić pamiątki, które będą przypominać o egzotycznej Tunezji.

Fani wystaw muzealnych, takich jak Muzeum Bardo, która znajduje się w pałacu. Tutaj można zobaczyć obiekty starożytności jako epoki kamiennej, a okres imperium. To tutaj, że największa w świecie kolekcja mozaik rzymskich.

Warto również wycieczka do Kartaginy, gdzie znajdą się w atmosferze okresu punickiej i zobaczyć pozostałości niesamowitym amfiteatru.

Możesz być zaskoczony, ale w Tunezji, istnieje coś takiego jak własny „Disneyland”. Ten obszar parku z atrakcji w kurorcie Hammamet Yasmine. Architektoniczne obiektów parku może przypominać starożytną formę Kartaginy. Istnieje wiele restauracji, które serwują dania kuchni lokalnej i europejskiej; Instytucje z kawiarni hookah w stylu orientalnym, piekarni i innych. Tutaj można również kupić pamiątki lub kupić ubrania w licznych małych butików.

Jeśli nadal są bardziej zainteresowani w historii kraju, zwłaszcza z okresu rzymskiego, wtedy należy zamówić zwiedzanie wyjazd do Duggu. To starożytne miasto, którego pozostałości zachowały się w Tunezji najlepiej. Będziesz zaskoczony architektura Dugga, w szczególności budynku wspaniały amfiteatr z czasów starożytnych, która jest przeznaczona do Jowisza.

Ceny na wakacjach

Chcesz zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie mieć dobry odpoczynek? Następnie kupić bilety do Tunezji w styczniu. Tour w zimie będzie kosztować zdecydowanie tańsze w porównaniu do wysokiego sezonu turystycznego. tydzień wakacje w Tunezji dla dwóch osób (w tym przelot i zakwaterowanie) będzie kosztować tylko sto dolarów.