399 Shares 2492 views

łagodny krótkowzroczność

Łagodny krótkowzroczność, lub, innymi słowy, krótkowzroczność – to dość powszechny problem wśród współczesnego społeczeństwa. Lekarzy stale odnoszą pacjenci skarżą złej widoczności odległych obiektów. Oczywiście, najczęściej diagnozowanym lekki i średni stopień krótkowzroczności.


Co jest łagodny krótkowzroczność?

Termin ten odnosi się do początkowego naruszenia refrakcji oka. Normalnie równoległe promienie światła padającego na układu optycznego oka, zbiegają się w centrum uwagi na siatkówce. Kiedy krótkowzroczność jest zbieżność dzieje się przed siatkówką. Dlatego człowiek z takim naruszeniem doskonale widzi przedmioty w bliskiej odległości. Ale im dalej obiekt, tym bardziej staje się zamazany obraz.

W okulistyce wyróżnić trzy poziomy: (słaby do 3,0 dioptrii), podłoże (do 6,0 dioptrii) oraz wysoki (większy niż 6 dioptrii). Ponadto, zwyczajowo odróżnić stopniowej i nie postępującą. Oczywiście, pierwsza opcja jest znacznie bardziej niebezpieczne dla oka.

Łagodny krótkowzroczność i jego przyczyny

Istnieje kilka powodów, dla rozwoju krótkowzroczności. Przede wszystkim, oczywiście, warto zauważyć, predyspozycje genetyczne. Po tym wszystkim, że zostanie udowodnione, że ludzie z krótkowzrocznością rodzą dzieci, które są podatne na takie choroby.

Jednak najczęstszą przyczyną jest osłabienie mięśnia rzęskowego, spowodowane niekorzystnymi wpływami środowiska. Jako przykład, profesjonalny krótkowzroczność wśród tych ludzi, którzy są stale pracujących w bezpośredniej bliskości obiektów, jak również tych, którzy nieustannie muszą męczy oczu. Ponadto, krótkowzroczność łagodny często pojawia się już w wieku szkolnym, ponieważ w tym okresie, tylko tworzy się ciało, a zatem łatwe do zmiany. Należy więc uważać i przestrzegać zasad ochrony pracy.

Łagodny krótkowzroczność: główne objawy

Pierwszym objawem, który jest charakterystyczny dla łagodnej do umiarkowanej postaci choroby jest drobne szarym nalotem, który jest widoczny z ruchem oka. Następnie rozwijać pogorszenie – pacjenci zauważyć osłabienie widzenia podczas oglądania odległych obiektów.

Oczywiście, zmiany stopniowego krótkowzroczności są bardziej widoczne. Brak odpowiedniego leczenia może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Po tym wszystkim, wynikiem krótkowzroczności jest wydłużenie gałki ocznej. Wraz z nim także wydłużone i małe naczynia krwionośne. W wyniku progresji choroby siatkówki zepsuje żywności, które mogą powodować odklejanie się to w niektórych przypadkach nawet do całkowitej utraty wzroku. Dlatego tak ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem w czasie.

Jak leczyć krótkowzroczność?

Po pierwsze, konieczne jest, aby lekarz miał pełną analizę – dopiero wtedy można dokonać prawidłowej diagnozy. Co do zasady, w tym celu powołać refraktometru i scotoscopy oczy. Okulista również koniecznie bada dno oka jabłkiem – pomaga zidentyfikować ewentualne komplikacje. Czasami jest konieczne, jak i ultradźwiękowe, w którym do pomiaru grubości rogówki i długość gałki ocznej.

Łagodny krótkowzroczność zwykle podatne na leczenie zachowawcze. Oczywiście, wizja musi być korygowane z soczewek kontaktowych lub okularów. Odebrać punkty mogą tylko lekarz. Warto pamiętać, że w czasie, wizja może się zmienić, więc konieczne są regularne wizyty kontrolne u lekarza.

Ponadto ustalone i specjalne ćwiczenia dla oczu. Lekarz dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń, które można wykorzystać w celu wzmocnienia mięśni oka. W niektórych przypadkach wskazane otrzymaniu specjalnych leków, które pomagają wyeliminować skurcze mięśni.

Oczywiście, jest to bardzo ważne i właściwe odżywianie – szczególnie w diecie powinna być wystarczająca ilość retinolu i innych naturalnych elementów. Więc biorąc kompleksy multiwitaminowe jest mało prawdopodobne, aby zapobiec.