557 Shares 5092 views

Morze Bałtyckie jest doskonałym miejscem na odpoczynek dla całej rodziny

Z początkiem lata ciepłe lata wielu z nas zaczyna się zastanawiać, gdzie pójść na wakacje dla całej rodziny. Wśród miejsc, gdzie rodacy preferują co roku, coraz częściej można spotkać się z Morzem Bałtyckim, ponieważ rozwinięta infrastruktura turystyczna tych miejsc pozwoliła temu regionowi stać się jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów.


Odpoczynek w tym regionie jest przyjemnie różny od wszystkich innych ciepłych mórz dzięki jego dostępności, a także naturze środkowej Rosji, co jest powszechne dla większości Rosjan. Unikalna lokalizacja tego morza pozwala wielu osobom przychodzić na wakacje nie tylko podczas wakacji, ale także na weekend. Dzięki regularnym lotom autobusowym i lotniczym łatwo jest dostać się tutaj.

Morze Bałtyckie i jego ośrodki są nie mniej interesujące niż ośrodki południowych regionów, ponieważ tutaj można znaleźć wiele zabytków kultury i architektury stylu północno-morskiego. Dostęp do tego morza oprócz Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej, Łotwy i Litwy, w której koncentruje się wiele ośrodków. Ciekawe miejsce do odwiedzenia to Mierzeja Kurońska, która łączy oba kraje i dzieli słone wody Morza Bałtyckiego i świeżą Zatokę Kurską. Z boku wybrzeża Kaliningradu przez wiele setek kilometrów rozciągają się piękne piaszczyste plaże.

W obwodzie kaliningradzkim jest wiele ośrodków, w których dumny Morze Bałtyckie jest umyty przez piaszczyste plaże Zelenogradska, Svetlogorska, mierzeja kurońsko-bałtycka. Zelenogradsk to małe, przytulne miasto, usytuowane na skraju lasu sosnowego. Dzięki ciągłym prądom, a także pewnemu kierunkowi wiatru, tu tworzy się niepowtarzalna sytuacja ekologiczna, ponieważ powietrze jest nasycone zapachem sosny. Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim będzie szczególnie przydatny dla tych, którzy cierpią na różne choroby płuc, a także niewydolność serca. Wiele sanatoriów zlokalizowanych w tym mieście jest potwierdzeniem czystej ekologii tego regionu.

Nie mniej popularnym kurortem jest Svetlogorsk, które wciąż można znaleźć wiele starożytnych budynków, zbudowanych pod koniec XIX wieku. Jeśli przejdziesz przez starą część miasta, możesz wejść w erę carskiej Rosji na początku XX wieku, kiedy szlachcici panowie chodzili po piórze z pięknymi damami mówiącymi o poezji i muzyce.

Morze Bałtyckie może również zadowolić wszystkich miłośników piękna krajobrazu z wspaniałą formacją naturalną – Bałtycką Mierzeją. Mając niewielką szerokość, która wynosi od 1500 do 400 metrów, długość jest rozciągnięta na 65 km, dzięki czemu na stałe mieści około 1200 osób. Ponadto w rejonie morza można zobaczyć sztuczny kopiec zwany Mierzeją Kurońską. Ma długość około 100 metrów łączy nasz kraj z Litwą.

Tak więc reszta na Morzu Bałtyckim w Rosji może być bardzo jasna i pełna nowych wrażeń. Dlatego też, jeśli jesteś zmęczony zbyt gorącymi plażami południowych mórz, witaj w cudownym miejscu nad Morzem Bałtyckim. Dodatkową zaletą rosyjskich ośrodków wypoczynkowych w pobliżu Morza Bałtyckiego są dogodne połączenia komunikacyjne, ponieważ w Kaliningradzie istnieje dobre połączenie z hotelem, regularna obsługa kolejowa i loty. Z tego powodu co roku coraz więcej turystów wybiera ten region w celu pełnego i wysokiej jakości rekreacji, gdzie można między innymi wzmocnić swoje zdrowie.