534 Shares 5037 views

Far Eastern Railway: Historia i charakterystyka

Far Eastern Railway – główny szlak pasażerskich i towarowych połączyć centrum Rosji z terenów przyległych do Oceanu Spokojnego. Obecnie wartość tej linii jest trudna do przecenienia. Ponad stuletniej historii Far Eastern Railway jest interesujące nie tylko dla fanów, ale również dla wszystkich, którzy dbają o przeszłości naszego kraju.


celownik

Pomysł budowy nowej linii kolejowej tam przez długi czas – zbyt rozciągnięte były komunikacyjne, utrudnia dostarczenie towarów do odległych ziem imperium. W 1886 roku, gubernator generalny Syberii Wschodniej i regionie Amur wysuwano propozycje budowy kolejnych linii kolejowej z Tomska i Władywostoku do odległych osiedli. Do połowy 1887 propozycja ta została już omówiona na spotkaniu ministerialnym w rejonie południowej Syberii został wysłany do wyprawy inżynierskiej do zbadania możliwości projektu i studium terminu jego realizacji.

Pionierem i inżynier

Far Eastern Koleje wiele zawdzięcza jeden z pierwszych swoich inżynierów. Nazwa pierwszych budowniczych Kolei Dalekiego Wschodu pojawił niezasłużenie zapomniane. I to był Aleksander Iwanowicz Ursati miał zaszczyt pierwszy przejść całą długą drogę od Comtal do Władywostoku. Różne sposoby torują sobie drogę na drodze do małych wsi i koczowniczych głuchych parkach, inżynier budowy trasy kolejowej i badał teren, na którym odbędzie się Far Eastern Railway. Niestety, do tej pory żaden z stacjach kolejowych linii nie jest nazwany na jego cześć.

Realizacja projektu

Początkowo planowana linia kolejowa zwana Ussuri. Taki tytuł zdobyła dużym Ussuri, która przepływa przez rozległe terytorium Kraju Nadmorskim – od Chabarowska do Władywostoku. Oddzielnie, dwie działki zaplanowano linię: Północna część Ussuriiskaya oddział objęte art. Grafskaya do Chabarowska. Południowej części zaplanowano prowadzić z tej samej stacji do Władywostoku. Uroczyste wmurowanie pierwszej szyny odbyła się w 1891 roku we Władywostoku, w obecności rodziny królewskiej i członków rządu. Kamień węgielny został położony na stacji Władywostok carewicza Mikołaja – przyszły cesarz Mikołaj II z Rosji.

Pierwsze odcinki

W 1892 roku Rosja zaczęła kierować budowę kolei. Kierownik projektu został przydzielony OP Vyazemsky – doświadczony konstruktor, który przez trzydzieści lat pracował w różnych częściach Rosji. W wybranych miejscach, praca autostrada została oddana prowadzić absolwenci petersburskiego Instytutu Inżynierów Kolejowych. Do transportu niezbędnych materiałów pomocniczych ułożono drogi gruntowe, które później stały się ważne arterie komunikacyjne wszystkich Primorsky Territory.

Podstawowym problemem nagle powstał problem pracowników budowlanych. Miejscowi byli zbyt mały – miał zaangażować wygnanego więźniów i żołnierzy. W roku 1895 liczba osób odbywających kary ze względów kryminalnych i politycznych, było około 11 tysięcy. Man. Dla nich powstały obozy stałe, składające się z koszar, budynków dla ochrony, kąpiele, gastronomicznych i nadzoru wieżami. Jak dla żołnierzy, były transportowane drogą morską długi południowej trasie z Odessy po obu stronach Atlantyku i Oceanie Indyjskim. Basen trwa kilka miesięcy, którym towarzyszą wybuchy epidemii tropikalnych. Ostateczny cel był Władywostok.

Dzięki ofiarnej pracy żołnierzy i więźniów w 1894 roku został oddany do eksploatacji Jużno-Ussuri branży drogowej, ale także północną część trasy zakończono trzy lata później. Far Eastern stacja kolejowa, która obejmowała obszar Amur i na Dalekim Wschodzie powstała.

dworce

Ussuriysk starej drogi w pierwotnej wersji miał 39 stacji. Wśród nich – stacja Ruzhino założona przez imigrantów z Ukrainy, art. Manzovka (obecnie Sibirtsevo), art. Busse, nazwany na cześć rosyjskiego oficera i badacza N. V. Busse Dalekim Wschodzie. Nie zapomnij inspektorów i inżynierów: Nazwy LM Rozengarda VS Ilovaisky, V. V. Gedike zostały nazwane sekcje z Chabarowska do bikini. A teraz Far Eastern Railway ma 358 stacji działających na różnych odcinkach toru.

cechy ekonomiczne i geograficzne Dalekim Eastern Railway

Obecnie Far Eastern Railway ma około 7470 km linii o łącznej długości sposobów ich w ciągłej pracy ponad 6000 km. Geograficznie to szosa przechodzi przez pięć regionów Dalekiego Wschodu – Amur AD, Żydowskiego Regionu Autonomicznego, w Primorsky i Chabarowsku terytorium, posiada oddziały w Republice Sacha. Jego wpływ rozprzestrzenia się do innych regionów Dalekiego Wschodu. Tylko obszar wpływ Daleki Wschód jest ponad 40% terytorium Federacji Rosyjskiej.

Far Eastern Railroad graniczy stacji Hani wschodniosyberyjskich linii i stacji kolejowej na napaść i Arkhara dołączył do Zabayskalskoy kolei. Wzdłuż całej długości swojej drodze są podzielone na cztery sekcje, które są nadzorowane przez różne działy, zjednoczonych pod parasolem „Far Eastern Railway.” Chabarowsk – Zakład NOD1, Władywostok – NOD2, Komsomolsk – NOD3 i Tynda – NOD4. Ponadto, Far Eastern Railway umownie podzielona na dwa główne obszary – północnej równoleżnikowym i danie główne. Są one połączone za pomocą krótkiego odcinka toru rokadnymi: Komsomolsk Volochaevka-2-Tynda Sturm, wapno Urgal. To pozwala na tworzenie konwojów logistycznych w całym układzie.

Daleko wartość kolejowe

Wyjściowa charakterystyka Far Eastern Railway dają podstawy do uznania go za jednego z głównych logistyki i tras pasażerskich w regionie. W ciągu minionego roku 2015 w sposobach Kolei Dalekiego Wschodu został przetransportowany więcej niż 42 tys. Ton ładunków i około 5000 osób skorzystało z usług drogą Dalekim Wschodzie jako pasażerów. Backbone zapewnia transport znaczeniu krajowym i międzynarodowym – w jej sprawne funkcjonowanie w Japonii zainteresowanych przedsiębiorców, Mongolii, Korei i Chinach, które sprzedają swoje produkty w naszym kraju. zarządzanie cargo odbywa się z jednego centrum sterowania znajduje się w mieście Chabarowsk.

Daleko arteria kolejowa Wschód słusznie zajmuje czołowe miejsce w rankingu transportu eksportowanych i importowanych towarów, które stanowią około jednej trzeciej całkowitego ruchu towarowego w Federacji Rosyjskiej, a ponad jedna czwarta tranzyt produktów importowanych z innych krajów. Dzięki usprawnione logistyki DVZhD Urząd poinformował, że w 2016 r trasach autostrady Far Eastern planowane jest do przewozu więcej niż 116 mln ton ładunków w adresie portów Pacyfiku. Korzystne tendencje w rozwoju handlu z jej wschodnimi sąsiadami można śmiało przewidzieć znaczny wzrost przewozów kolejowych w bardzo niedalekiej przyszłości.

zarządzanie

Począwszy od roku 2015 liczba pracowników Far Eastern Railway było ponad 40 tysięcy. Osoby zatrudnione w służbie tej autostrady. Ta autostrada daje miejscowych ludzi pracy i wiary w przyszłość.

Zarządzanie Far Eastern Railway jest bezpośrednio podporządkowana JSC „Russian Railways” i jest oddziałem strukturalny. Szef Kolei Dalekiego Wschodu zajmuje Maklygin 2015 N. Pod jego kierownictwem są wszystkie obszary pracy, która działa na Far Eastern Railway. Adres kancelarii DVZhD – Komsomolsk nad Amurem, Chabarowsk terytorium. Różne kontrola terytorialne mają zarządzania.

oprogramowanie zabezpieczające

Zdaniem szefa zarządzania Chabarowsk dalekowschodniej i bezpiecznej eksploatacji oraz sposoby zapobiegania Far Eastern Railway jest priorytetem. W 2015 roku na sieci dróg na Dalekim Wschodzie zarejestrowany 18 nadzwyczajnych, w których trzy osoby zginęły. Wszystkie wypadki były z winy kierowców, którzy prowadzą pojazd silnikowy i naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Witryna nalot bezpieczeństwo miejsce wybrano drogę przez Nogliki-Korsakowa. Aby zwrócić uwagę na konsekwencje nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu kolejowego umieszczone w widocznym miejscu kilka samochodów, przerwane w wypadku. Tak więc kolejarze próbowali przypomnieć kierowcom o zagrożeniach, które towarzyszą kierowcy na skrzyżowaniu torów. Poza tym pracownicy uczestniczyli w akcji personelu policji drogowej oraz przedstawicieli „firma transportowa” Miejskie Przedsiębiorstwo unitarne.