206 Shares 8572 views

Naleśniki lub smażyć? Jak?

Jeśli uważasz, że takie danie smaczne ciasto jak naleśniki, jest domeną tylko rosyjskiego gotowania, jesteś w błędzie! English naleśnik, Inger Etiopii, francuski Cripps, wschodniosłowiańskich palanchinki, indyjski dosa, pfannkuhen Niemiecki, meksykańskie tortille i wiele innych – wszystkie krajowe rodzaje naleśników. Nie zrozumie niuanse innych językach, i spróbować dowiedzieć się, jak to powiedzieć po rosyjsku: naleśniki lub tost. Aby zrozumieć dlaczego, my je smażyć, i powiedzieć, że piec, zrobić krótką wycieczkę w czasach starożytnych.


A co to jest?

Byłbyś zaskoczony, ale wytłumaczyć komuś, kto nigdy nie widział naleśniki, jest to dość trudne. Według encyklopedii „placki – produkt kulinarny, wytworzone z ciasta przelano na gorącą patelnię mający okrągły kształt”. Od dodać, że nowoczesne naleśniki mogą być o różnych kształtach i grubościach, z cienkiej koronki up „stały” i gruby. Ponadto, jest bardzo ekonomiczny naczynia do gotowania, która wykorzystuje co najmniej mąkę i maksymalnie cieczy – mleko lub woda.

Przepisy na naleśniki Istnieje szereg ogromny: chude i bogaty, budyń i drożdże, gryka i proso, ryż i płatki owsiane z dodatkami i sosami. Ponadto, nowoczesne kucharze używać ich do tworzenia ciasta i ciastka.

Kiedy były naleśniki?

Do tej pory naukowcy mają dyskusje o tym, gdzie i kiedy były naleśniki. Niektórzy badacze uważają je za kolebką Chin, podczas gdy inni twierdzą, że byli oni w Egipcie. Te badania archeologiczne wykazały, że najwcześniejsze placki pieczone na otwartym ogniu w małych doniczkach glinianych lub na gorących kamieniach. Egipcjanie pięć tysięcy lat temu nie myśleć, naleśniki lub tostów, jak tylko mogli piec piece ciasta, naleśniki prototypy zaangażowane w kwaśnym mleku. Starożytni Grecy chętnie wykonany z kwaśnego mleka, mąki pszennej, miodu i oliwy tagenitasy oleju, jak nazwali naleśniki. Zachowana wzmianka o tej potrawy w poezji nadana V wieku pne. e.

Historia słowiańskie naleśniki

Analizując to , jak mówią, naleśniki lub smażyć naleśniki, zwracamy się do czasów pogańskich. Część rosyjskich historyków wierzy, że to było w latach 1000-tych naszej ery w Rosji Były naleśniki. Istnieje wersja od ich pochodzenia: rozgrzewania płatki owsiane, gospodyni była rozproszona i zapomniałem o tym. Nadmiar cieczy odparowuje budyń rumiane – tak niedbale i zdobyć pierwszy naleśnik.

Do czasu przyjęcia chrześcijaństwa placki pieczone przez cały rok, a oni byli ofiarny chleb, wniesiona przez dar bogów słowiańskich, jak również pamiątkowy naczynie rytualne.

Skąd nazwa?

Nie ma znaczenia, czy masz zamiar gotować lub smażyć naleśniki, zagnieść ciasto będzie można z różnych produktów, ale zawsze z posiłkiem. Według znanego badacza historii i gastronomicznej gotowania VV Pokhlebkin, słowo „cholera” pochodzi od zniekształconego „Młyn” lub „Melin”, czyli szlifowania. To jest naleśnik – potrawa z mąki namelennoy.

Pomimo ogromnej różnorodności przepisów krajowych oraz, że w różnych krajach istnieją naleśniki są smażone lub pieczone, klasyczny, opisanej przez Puszkina i Czechow drożdże oparny naleśnik jest narodowym dziedzictwem rosyjskim.

Dlaczego piec?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, pamiętajmy, że na samym początku XX wieku była produkcja przemysłowa kuchenek gazowych i instalacji gazowych przeprowadzono centralnie. W 1925 roku w Petersburgu, było tylko 10 tysięcy kuchenki gazowe. Pozostałe domy wytworzono w Russian pieca lub płytek węglowych lub z drewna. Dlatego na pytanie „naleśniki lub tost – jak” nie powstają. W piecu rosyjskiego mógłby upiec, ale nie smażyć.

Starorusskaya "pizza"

Rzeczywiście, można nazwać tradycyjne rosyjskie naleśniki z pełnym słońcu. Co to jest? To naleśniki, pripechennye z dowolnym nadzieniem, na przykład, smażone pieczarki, filety rybne i posiekane jajka na twardo. Przygotować je następująco:

  • w naczyniu z żeliwa wylewa się cienką warstwą naleśnikowym ciasta;
  • po rumiane naleśnik, rozprowadzić na powierzchni przygotowanej farsz – Pripek;
  • wraz z wypełnieniem lekko odwróconej naleśnik.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, naleśniki trzeba piec lub smażenia, proponujemy inną opcję dokonywania naleśniki z pełnym słońcu: na patelni do brązowego pierwszej próbie, który rozprzestrzenił się farsz – „Pripek”, a następnie wlać całe ciasto. Pripek tym samym znajduje się pomiędzy dwoma naleśników. Aby dolna warstwa nie jest spalany, pieczone placki w takim piecu lub piecu w temperaturze niższej niż zwykle.

PAN naleśnik

Próbując zrozumieć naleśniki są smażone lub pieczone, jak rozmawiać, a warto pamiętać o tej sprawie, bez którego niemożliwe jest, aby przygotować to danie – o patelni naleśniki. Faktem jest, że aż do lat dwudziestych ubiegłego wieku, patelnia do wypiekania placków było więcej niż symbol bogactwa i sukcesu rodzinnego, zamiast naczynia. Kupił go w pierwszej kolejności, zaczynając zbierać posag dla córki, bogatych chłopów i rzemieślników. naleśnikarki w kuchni ma szczególne miejsce i był używany tylko do przygotowania potraw – naleśniki. Jeśli z jakiegoś powodu jej było gotowane coś innego, to pan został uznany za uszkodzony i po prostu wyrzucić.

Mogą odpalić?

Dziś, wybierając między naleśniki lub tosty, większość z nas wybiera to drugie. Rzeczywiście, naczynia do pieczenia w piecu będzie wymagało więcej czasu i wysiłku, który nie zawsze wystarcza. Na kuchence, smażenie naleśników łatwiejsze i szybsze, ale potrzebuje patelnię, nawet jeśli nie żelaza, ale wysokiej jakości aluminium z powłoką nieprzywierającą, ciasto na naleśniki, masła lub oleju roślinnego do smarowania i łopatka do przewracania. Ktoś może wnieść sprzeciw, który może odwrócić naleśniki i po prostu wyrzucanie ich z patelni. Tak, można, jeśli są długie i trudne do próby trick lub ukończyli szkołę cyrkową w „żongler”. Zatem, kroki do pierwszego, a wszystkie kolejne naleśniki nie wyjdzie lumpy:

  1. Na średnim ciepła ogrzać patelnię i smarowanie olejem.
  2. Łyżką ciasto na konwencjonalną średnicę 21-22 cm szalce ze średnimi stronach 2/3 standardowej kadzi.
  3. Wolnej ręki wziąć patelnię za uchwyt i podnosi jedną z jego krawędzi.
  4. Jednocześnie podnoszenia obręczy zacząć wlać ciasto, próbując dostać się do środka.
  5. Po pierwsze krople testy hit powierzchnię patelni, zaczniemy płynnie obracać go na obwodzie, dzięki czemu ciasto jest równomiernie rozprowadzane.
  6. Na następny 1-2 minuty naleśnik nie dotykać, a po ich ramienia wydechu z łopatą i przewracać na drugą stronę.
  7. Przed wlać kolejną naleśnik, konieczne jest, aby wymieszać ciasto, jak mąka osiądzie na dnie.

Naleśniki są smażone lub pieczone – jest poprawna?

Jeżeli odpowiedź na to pytanie z punktu widzenia historyka i językoznawcy, naleśniki, oczywiście, jest pieczony. Po tym wszystkim, wyrażenie „naleśniki” pojawił się w czasach, kiedy można po prostu upiec w piecu opalanym drewnem. Tak, to prawda powiedzieć tak.

Ale z drugiej strony, każdy inżynier powie, że smażone placki, ponieważ proces gotowania jest w bezpośrednim kontakcie z ogrzewaniem smaru węglowodorów.

Tak więc w rzeczywistości, smażyć naleśniki, ale w słowach – piec. Ale chyba nie bardzo ważne – naleśniki lub tost. Jak rozmawiać o procesie – jest sprawą drugorzędną, najważniejsze, że są pyszne!