493 Shares 3759 views

Krok po kroku w recepturze lazy uszkami w piecu

Przepis na leniwe pierogi powinien znać każdy gospodyni. Po tym wszystkim, to danie jest bardzo szybkie i łatwe, co czyni go idealnym dla tych przypadkach, gdy niespodziewani goście zeszli, a lodówka jest pusta.


Pieczone pierogi leniwe: przepis ze zdjęciem gotowego naczynia

Niezbędne składniki:

  • Jajka – 2 szt.;
  • filtrowanej wody pitnej – pół filiżanki;
  • przesianej mąki pszennej – masować do grubości;
  • chudej wołowiny – 600 g;
  • 4 duże główki cebuli (2 z nich do wyściełania, reszta podłoża);
  • duża marchewka – 1 lub 2 szt;.
  • Śmietana 30% – 160 g;
  • rafinowany olej roślinny – według uznania;
  • sera "Russian" – 140 g;
  • sól morska, czarny pieprz i inne przyprawy pachnące – dodaj do smaku.

ciasto

Przepis na leniwe uszkami wymaga użycia napięty jaj ciasta. Do jego przygotowania powinny trzepaczką jajka, dodać do nich wody pitnej, sól i mąkę, a następnie dokładnie wymieszać. Po tym, fundacja musi być umieszczone w torbie i odstawić, aż nadzienie jest zrobione.

farsz gotowanie

Przepis na leniwe uszkami zaleca stosowanie tylko ten serdeczny chude mięso wołowe. Należy przemyto cięcia i mielenia w młynku do mięsa, na przemian z dwoma cebuli. Następnie należy dodać do mielonego pachnące przyprawy, wymieszać.

Przygotowanie podłoża

W dodatku do ciasta i nadzienia, przepis leniwe pierogi wymaga również stosowania produktów takich jak cebula i marchew. Muszą być myte, a następnie drobno pokroić i rusztu. Traktowane warzywa smażone użyciu oleju, uprzednio pieprz i sól.

Wytwarzanie półproduktów

Gdy mięso na bazie jaj i ziemia będzie gotowy, należy natychmiast rozpocząć modelowanie leniwe pierożki. W tym celu należy rozwinąć ciasto w postaci cienkiej warstwy, a następnie nakłada się na powierzchnię mięsa mielonego i zwijać w ciasny rolki. Dalsze skręcone półfabrykatów być cięty na wiele części o szerokości 4 cm.

kursy formacyjne

Po zostaną utworzone leniwe pierożki, musimy przyjąć formę do pieczenia posmarować go olejem, włożyć ½ podłoża z rumiane warzywa i umieścić je wszystkie półprodukty. Następnie naczynie jest wymagane ponowne pokrycie składniki smażona, i dodać warstwę gęstej śmietany i ser tarty.

obróbka cieplna

Lazy kluski pieczone w piecu w temperaturze 175 ° przez czas nie dłuższy niż 60 minut. W tym czasie wszystkie półprodukty muszą być dobrze przygotowane i pokryte pachnące czapce tartego sera.

Jak wnieść na stół

Leniwe pierogi (przepis w piekarniku uznano trochę wyżej) są podawane na obiad w stanie gorącym na dania z karty. Do takich obfite i bardzo smaczne potrawy, należy przedstawić chleb pszenny, świeże zioła, sos majonezowy lub kwaśną śmietaną i pomidora, chrzan, ketchup, adjika lub jakiegokolwiek innego pachnący przedmiot. Bon appetit!