152 Shares 3146 views

Macleay cordata – leczniczy i roślin ozdobnych

Macleay kształcie serca – z roślin leczniczych pochodzi z Azji. Jego miejsce urodzenia – południowo-wschodnie Chiny i na lądzie. Honsiu w Japonii. W naszym kraju, trawa pojawiła się dopiero w XIX wieku. Jest uprawiana w regionie Krasnodar, a także na Krymie. Otrzymał swoją nazwę ze względu na kształt liści. Niektóre źródła mogą spełniać swoją inną nazwę – Bocconi w kształcie serca. Jest blisko spokrewniony z glistnika.


opis botaniczny

Macleay kształcie serca – wiecznie zielone zioło. Odnosi się ono do rodziny maku. Kwitnie w połowie lata, owoce w wczesną jesienią. Każdy ogrodnik zna kształcie serca Macleay. Opis roślin leczniczych można znaleźć w każdym literatury specjalistycznej. Dajemy go i nas.

  • Jego kłącza malowane w ciemnym kolorze brązowym. Jest Woody, splecione.
  • Trzpień jest wyprostowany, wysokość 3 m.
  • Liście są srebrzysto-zielony kolor. Ich długość wynosi 25 cm. Są sercowate-płatkowy, na stronie dolnej są pokryte puch.
  • Kwiaty są małe (około 1 cm powierzchni) czerwonawo-różowy odcień. Zebrane w „miotły” na szczycie łodygi. Mają przyjemny zapach.
  • Owoc – płaskie pudełko brązowy. Jego wielkość – do 8 mm.

Zastosowanie roślin leczniczych

Macleay cordata zawiera wiele alkaloidów, w szczególności chclerytryny i sangwinaryny. I to spowodowało jego działanie terapeutyczne. W medycynie ludowej, jest często używany Macleay kształcie serca. Przydatne właściwości ziół są następujące:

  • Ma działanie przeciwgrzybicze;
  • Jest to doskonały środek przeciw-zakażeniowy;
  • Jest on stosowany jako środek antyseptyczny.

Niewątpliwą zaletą tej rośliny jest to, że nie jest wciągająca. Bakterie mają zdolność do przystosowania się do leków. Antybiotyki, które zostały niedawno przyczyniły się do radzenia sobie z chorobą człowieka, w końcu przestają działać na organizm. Oni nie mogą sobie poradzić z mikrobami. W takich przypadkach przychodzi na ratunek Macleay kształcie serca. Środki wytwarza się na jego podstawie, są skuteczne wobec procesów zapalnych. Promować szybkie gojenie oparzeń, ran, czyraki, odleżyny. Zakład działa na bakterie Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii.

Zastosowanie w medycynie

Muckle trawy używany jako surowiec do produkcji leku o nazwie „Sanguirythrine”. Dostępny w postaci tabletek i rozwiązań. Kapsułki stosowane w postępującym zanikiem mięśni, porażenie mózgowe i innych schorzeń neurologicznych. W połączeniu z witaminami i terapii ćwiczeń daje dobre wyniki u pacjentów z różnymi formami miopatii.

Równocześnie, dodawano wodny roztwór „Sanguirythrine” jest skuteczny w leczeniu oparzeń, ran, owrzodzeń troficznych ropą. W połączeniu z ciekłego alkoholu stosowanego do jamy ustnej, choroby przyzębia. Ze skóry i choroby grzybowe jak uchwyty w kształcie serca MacLeay – trawa. Zastosowanie nalewki jest tylko na zewnątrz: Piję jest to niemożliwe. Jako część kompresuje to wielki wpływ na stan naskórka. Pomaga walczyć z brodawki, brodawki, opryszczka. Stosowany w leczeniu opryszczki, Staphylococcus aureus, egzema, łuszczyca. Stosowane w ginekologii dla grzybicze, zakażenia wirusowe, bartholinitis, onkologii.

Zabarwienie jest stosowany jako skuteczny antyseptyczny, środek przeciwinfekcyjny i czynnik przeciw grzybiczego. Podczas odbioru nalewki rozcieńcza się 2-5 kropli na 100 ml wody, napój do 30 minut przed posiłkiem, 2 razy dziennie. Miejscowo traktowane obszaru dotkniętego z wacikiem 2 razy dziennie. Do płukania rozcieńcza się 10 kropli na pół szklanki wody. Z pomocą nalewki zrobić okłady i nawilżyć rany. Do płukania stosowane w dusznicy bolesnej, przewlekłe zapalenie migdałków, ostre zapalenie gardła, zapalenie ucha i z. Ponadto, Macleay kształcie serca część ziołowych „ginekologicznych (na douching)”, „Monastyrskii”. Lek ma szereg przeciwwskazań. Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

Zastosowanie w innych dziedzinach

Muckle serca sadzić do dekoracji ścian i ogrodzeń. Wysokie krzewy ozdobić ogród i działkach, budynki ukryć wady. roślina jest często stosowany w tworzeniu klombów: bratek i róże obok niego wyglądać jeszcze bardziej wspaniały. Macleay wygląda dobrze przy wietrznej pogodzie, kiedy nie jest widoczna dolna część wielkich srebrzystych liściach. By the way, trawiasta część lub kłącze jest stosowane w kosmetologii. Na ich podstawie dokonać płyny z trądzikiem.

Macleay heart-: sadzenie i pielęgnacja

Roślina może korzenie w jakiejkolwiek płodnej glebie, ale lubi światła, suchy. To nie toleruje długotrwałego uwilgotnienia. miejsce lądowania jest pożądane, aby wybrać słoneczną: dopuszczalny niewielki półcień. Zbędne pędy muszą zostać usunięte, tak, że Bush nie jest znacznie wzrosła. Nasiona mają niską zdolność kiełkowania. Propagować lepsze przez sadzonki lub części kłącza. W tym przypadku, wskaźnik przeżycia osiąga 90%. Sadzonki zbierane wiosną, sadzone na głębokości 9 cm. Dojrzałych roślin nie tolerują przeszczep. W zimie, górna część Muckle wyciąć. Kłącza nie potrzebują dodatkowej osłony. Trawa lubi opatrunku, najbardziej organiczny – są prowadzone wczesną wiosną.

Zbierające suszenia rośliny

Dla celów leczniczych zbierać trawę i kłącza z korzeniami. Zbierać surowce w okresie pączkowania i kwitnienia. Większa ilość składników odżywczych wymienionych w zakładzie trzyletnim. Suszy się na wolnym powietrzu lub w suszarce w temperaturze 50 ° C Macleay – trująca roślina, więc należy podjąć środki ostrożności przy zbiorze go. W trakcie zbierania surowy ręcznie przy użyciu gumowych rękawiczek. Po kontakcie z rośliną dokładnie umyć ręce. Napary i nalewki wykonane z ziół w domu, nie biorą pod uwagi na ryzyko zatrucia. Środki te można stosować tylko zewnętrznie.