709 Shares 3043 views

Solcoseryl: instrukcje użycia

Lek "Solcoseryl" jest wytwarzany z krwi zdrowych cieląt w wieku do trzech miesięcy. Dostawca surowców jest ekologicznie bezpieczny Nowej Zelandii i Australii, które słynie z pastwisk.


Dzięki użytecznym mikroelementom znacznie przyspiesza się aminokwasy, sole kwasu mlekowego, alkohole, kwas adenozynotrifosforowy i inne bioaktywne składniki zawarte w preparacie, metabolizmie i transportie glukozy i tlenu do tkanek. W wyniku tego szybciej następuje regeneracja uszkodzonych tkanek, a prawdopodobieństwo wkroczenia do zakażenia rany zmniejsza się.

Lek "Solcoseryl" jest dostępny na rynku w kilku postaciach dawkowania. Jest to maść, żel, roztwór do domięśniowych i dożylnych infekcji, pasty, tabletki, specjalny żel do oczu "Solcoseryl". Instrukcje użycia Wyjaśnia szczegółowo sposoby stosowania i dawkowania leku.

Lek "Solcoseryl" jest stosowany do ogólnego oddziaływania na organizm w postaci zastrzyków i miejscowo jako czynnik zewnętrzny. Leki promują proliferację tkanki łącznej i tworzenie się kolagenu. Dzięki nim proces kiełkowania naczyń krwionośnych jest przyspieszony w dotkniętych tkankach i ich funkcjonalna aktywność jest szybko przywracana. Najczęściej, zastrzyki są stosowane w połączeniu z lekami zewnętrznymi. Kiedy zachodzi epitelizacja, środek jest stosowany tylko miejscowo. Lek nie tylko usuwa zapalenie, ale także łagodzi ból.

W jakich chorobach stosowany jest preparat "Solcoseryl", instrukcja dotycząca stosowania podaje informacje: z niewydolnością żylaków, udarem, wrzodami, urazami czaszkowo-rdzeniowymi, oparzeniami, odleżynami, odmrożeniem, zaburzeniami naczyniowymi w cukrzycy, uszkodzeniami rogówki i śluzami dowolnego pochodzenia. Jest szeroko stosowany w stomatologii w leczeniu błon śluzowych jamy ustnej: zapalenia przyzębia, zapalenia jamy ustnej, zapalenia dziąseł, opryszczki, po usunięciu zębów, noszących szelki i protezy, uszkodzenia dziąseł.

Lek "Solcoseryl", instrukcja użycia zaleca podjęcie nadzoru lekarza. Skutki uboczne z zastosowania, co do zasady, są słabo wyrażane i nie wymagają interwencji. Może to być ule, pieczenie, obrzęk, reakcje alergiczne, gorączka (z zastrzykiem). W rzadkich przypadkach konieczne jest wycofanie leku, na przykład z rozwojem marginalnego zapalenia skóry.

Lek nie jest zalecany do stosowania podczas ciąży, podczas karmienia piersią, dzieci poniżej 18 roku życia (zastrzyki), nadwrażliwość na dializę cielęcą. Należy zachować ostrożność w przypadku niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca, niewydolności nerek, stosowania leków z potasem, hiperkaliemię, obrzęk płuc, anurię, oligurię.

Roztwór Solkoseril w ampułkach opisuje, co wytwarza się w następujących wariantach: 25 kawałków 2 mililitrów lub 5 kawałków 5 i 10 mililitrów. Żel jest dostępny w probówkach o gramaturze 20 gramów. Żel jest bezbarwną, przezroczystą substancją o gęstej fakturze. Maść jest uwalniana w probówkach o gramaturze 20 gramów. Maść solcoserylowa tłusta, biała lub żółtawa, jednorodna, dobrze nakładana. Żel do oczu "Solcoseryl", instrukcje I opis: produkować w probówkach 5 gramów. Żel jest przejrzysty i bezbarwny.

Żel i maść "Solcoseryl" (instrukcje użycia To opisuje) jest używany zewnętrznie, przez naniesienie cienkiej warstwy na uszkodzony obszar. Żel jest stosowany dwa do trzech razy dziennie, maść raz lub dwa razy dziennie pod bandażem. Przed aplikacją należy leczyć ranę środkiem dezynfekującym.

Na zwilżające rany należy nałożyć żel. Kiedy nabłonek nabierze większości rany i przestanie zwilżać, musisz przełączyć się na maść, która jest używana do całkowitego gojenia. Jeśli proces regeneracji jest powolny, powinieneś wrócić do żelu.

Roztwór do wstrzykiwań nie może być mieszany z innymi lekami. Żel do oczu można stosować z większością produktów okulistycznych. Po nałożeniu żelu do oczu nie zaleca się prowadzenia pojazdów i angażowania się w czynności, które wymagają szybkiej reakcji, ponieważ lek ten tymczasowo zmniejsza ostrość wzroku.