203 Shares 8594 views

Katedra St George w Yuriev-Polsky: fotografia, architektura

Miasteczko Yuriev-Polsky pod Vladimir została założona w 1152 roku przez księcia Jerzy Dołgoruki. Od XII do XIV wieku był centrum małego spadku. Od 1212 roku była własnością Światosław – wnuk założyciela miasta. Prowincjonalny według standardów miasta, oczywiście, nie może być porównywana z Zalesskoye głównych osiedli, znanych ze swoich artystycznych skarbów.

I choć nie jest pojedynczym arcydzieło dawnej architektury w mieście, ale zostawił daleko w tyle wiele podobnych budynków.

Katedra Znani St George

W Yuriev-Polsky został zbudowany na cześć zwycięstwa, który zdobył Dołgorukiego księcia Wołgi Bułgarzy. Stało się to w 1221 roku. To zwycięstwo pomnik, według kronikarzy, jest „dziwne i zaskakujące, piękne i naiwne” konstrukcja, jedyna w swoim rodzaju.

Historia wystąpienia

Na miejscu obecnego Katedra św Jerzego, jeszcze w 1152 roku Jerzy Dołgoruki kazał wybudować mały biały kamienny kościółek. Poświęcił jej Georgiyu Pobedonostsu, którego nazwał swoją patrona. W 1230 jego wnuk – Światosław – zniszczone budowania swojego dziadka, ponieważ „zepsute i uszkodzone.” A na jego miejsce w 1230th została ona zbudowana Katedra św Jerzego w Yuriev-Polsky, który stał się nie tylko korona architekturze Władimir-Suzdal, ale także ostatni biały kamienny budynek przed inwazją Mongołów-Tatarów.

cechy świątynia

Albo przed, albo po nawet nikt nie był w stanie prześcignąć niesamowite piękno jego arcydzieło. Muszę powiedzieć, że jego powtarzające się próby zostały wykonane wielokrotnie. Na przykład, uważa się, że katedra św Jerzego w Yuriev-Polsky, zdjęcie na tle których zabrał do domu każdego turystę, który odwiedził to miasto, stał się prototypem Moskwie NMP, wybudowana na Kremlu w 1326 roku. Jednak, podobnie jak kościół nie był w stanie zbudować. Po prostu nie mogłem znaleźć takich mistrzów, którzy będą w stanie przynajmniej częściowo powielać tego samego białego kamienia wzór, który całkowicie pokrywa Katedra St George w Yuriev-polski. Zdjęcia dywan pokryty ściany świątyni, na górze i na dole.

drugie życie

Jego budynek został zbudowany przez cztery lata. Ma stanąć w jego pierwotnej formie ponad dwieście lat, aż w 1460 roku nie miało miejsca załamania łuku, najwyraźniej, nie mogąc znieść zbyt ciężkich ładunków. Są przekonujące inne dowody, dlaczego George Katedra została zniszczona w Yuriev-polski. Archeologia, który bada fizyczne dowody z przeszłości wskazują, że przyczyną może być usterka tektoniczne, jak i gruntowych.

Dekretem znanego moskiewskiego architekta Wielkiego Księcia V. D. Ermolinu został poinstruowany, aby pracować na odbudowę. Architekt miał już pewne doświadczenie w renowacji tych starożytnych budowli. To Ermolin rzekomo zebrane ponownie Yuryev-Polsky Cathedral of St George (Zdjęcia można zobaczyć w artykule). Architekt twierdził, że przywrócił Kościołowi i jego kaplicę „umieszczając go jak przedtem.” Jednak nie jest to prawdą.

Nowy wygląd

Podczas prac renowacyjnych zostały dość mocno zniekształcony dziewiczych proporcje budynku głównym, stały się one bardziej ociężały. Większość zwolnień zostały utracone, a pozostałe mistrzami mylić, dlatego fasada świątyni sprawiał wrażenie losowo rozrzucone i nie mają poczucie wewnętrznego z powodu obrazy scen.

W następnych wiekach odzyskanych Katedra Yermolin St George w Yuriev-Polsky wielokrotnie zmieniany. Tak więc, w XVII-wiecznej dzwonnicy została zbudowana na jego zachodniej ganek. W 1781 roku został zastąpiony przez inny – bardziej imponujące, który wzniesiono na zachodnim brzegu i Katedra św Jerzego nakryto czterech stoku, ale musiał mieć pokrywę pozakomarnoe, wszystkie białe kamienne świątynie.

W 1809-1827 gg. W głównym budynku na północy i na południu jest zamknięta, a nowy zakrystii ciepłe załączniki. Wszystko to doprowadziło do nowej zniszczenia i zakłócenia starożytnego zabytku, który dziś wyraźnie widoczne w wielu starych fotografiach. Katedra św zawdzięcza swoją obecną formę dopiero w XX wieku, kiedy zostały ostatecznie rozebrane ponieważ psuje rozszerzenie.

Muszę powiedzieć, że winę Ermolina nie całkiem prawda. konieczne było nie tylko do przywrócenia Katedra św Jerzego w Yuriev-Polsky, którego architektura jest wyjątkowy, ale również, aby odtworzyć go tak, rzeźbione kręcone bloki były ponownie stały wzór kamień, zjednoczeni wspólnym zamiarem: niezwykle trudnym zadaniem było postawić przed nim. Jednakże, nie mając pod ręką żadnego zdjęcia lub rysunki, a biorąc pod uwagę fakt, że wiele z kamieni w wyniku upadku były po prostu zniszczone, nie było prawie niemożliwe.

motywy sztuki

O carvingu, który ozdabia Katedra St. George, napisano i powiedziano wiele. Jej motywy sztuce aż do XX wieku zainspirowały wielu artystów zaangażowanych w drewnianej „w ciemno” gwintowaną.

Skomplikowane wzory przedstawiające zwierzęta, ptaki i rośliny, lwy, gęsi z plecionych ogonów – wszystkie z nich, będących stworzeniami Boga, chwalić Stwórcę w musujące białe rzeźby kamienne zdobiące katedrę św Jerzego w św.

Kamień „koronka”

Przepasany wzór nie tylko na ścianach płaszczyzny, ale praktycznie wszystkie detale architektoniczne, takie jak kapitele, kolumny i portali. Postacie ludzi i zwierząt, mityczne bestie – wszystko przeplatane skomplikowane ornamenty. W rezultacie, całkowicie pokryta kamień koronki George Katedra wygląda skomplikowanych w kształcie bloku wyciętą z litego kamienia. Właśnie z powodu tego budynku był przepych i powaga.

architektura

Katedra stosunkowo niewielka. Jego boczne elewacje „zarośnięte” Werandy. One zablokowane łuki na elewacji zakomars kilu. Na zachód od ganku, który pierwotnie był większy i wyższy bok. Miał drugą kondygnację i chór, przeznaczone dla rodziny książęcej. W kącie, u zbiegu ścian północnych i wschodnich, była mała kaplica Trójcy, która była miejscem pochówku książąt JuR'EVSKIJj. Tu i dziś jest zauważalna arkosoly, gdzie w 1252 roku został pochowany książę Światosław.

Fasady katedry są podzielone pilastrami na trzy akcje. Technika ta jest charakterystyczna starożytnej architektury rosyjskiej i jest znakiem czterech filarów świątyni. Pozioma artykulacja katedry tam strefy arkaturno-kolumnowy, który w momencie zniszczenia XV wieku przetrwał nie całkowicie. On również rozszerzony wzdłuż górnej części absydy, również oddzielone naczep kolumn. W obu warstw taśmy są wystarczająco wysokie okna, a bezpośrednio nad środkiem głównej świątyni stał sześcian podniesioną głową na specjalnym cokole.

Świątynia była pierwotnie

Eksperci sugerują, że taki powrót łamanie obciążenia, jak również większe łuki i spowodował zawalenie się sklepienia. Niemniej jednak, architektura pierwotnej wersji budynek cechował gwałtowny wzrost i dynamizm. Smukłe proporcje w połączeniu z trzech oryginalnych ganki dał katedra gradację stolpoobraznoe.

Chociaż jego dynamiki kompozycyjnej katedry św Jerzego w St. George, był nieco gorszy od podobnych budynków Kijów i Smoleńsk, on namacalnie lepsze ich uroczystego wyglądu. A nade wszystko to przyczyniło się do bogactwa i przepychu wątków, obejmujące wszystkie ściany.

wnętrze

Wewnątrz katedry Św jest wystarczająco przestronny. Zostało to osiągnięte dzięki temu, że filary, na których jego sklepienia, szeroko rozstawione i przeniósł się do ścian. Przestrzeń ołtarz oddzielone od głównej niskiej bariery, w którym płytka jest cięta Deesis.

Bardzo miły i malowidła na projektowaniu wnętrz. Jednakże, w kościele, który nie ma sztuczne oświetlenie, zawsze ciemny, tak aby zobaczyć wszystkie kolory na zdjęciach, czasem jest to niemożliwe. Generalnie, wnętrze katedry nie można porównać z jego dekoracji zewnętrznej.

elewacje

Na ścianach srebrno-żółte katedry można spędzić wiele godzin studiowania skomplikowanych loki kamienne rzeźbiarskich. Długoterminowe badania i konserwatorów sztuki pozwoliły w pełni przekazać oryginalnych budowniczych pomysł i mniej lub bardziej go naprawić.

Główne kompozycje, które ozdobione Katedra św Jerzego w Yuriev-Polsky, uważany za „Transformacja” na fasadzie zachodniej, „Siedmiu Śpiących” i „Trinity”. Na jego północnej stronie są „Ukrzyżowanie” i „Daniel w jaskini lwa.” Takie kompozycje jak „Wniebowstąpienie”, „The Virgin Orans”, została ozdobiona południowej elewacji.

Przęsła cały ciąg święci przedstawiono na arkaturno pasa. Ta technika jest bardziej jak katedr gotyckich w Europie. Na północnej ścianie został namalowany wielu zwolenników Władimira książąt dynastii. To również zostało wykonane i duża ulga Georgiya Pobedonostsa. Święty przedstawiany w zbroi wojskowego nosi emblemat tarczy z książęcej dynastii – hodowane lamparta.

twórcy

Kolejne Starożytni kronikarze zainteresowany tym, kto jest panem, który utworzył katedrę. Niektórzy wyrazili pogląd, że autor sam był Światosław. Naukowcy uważają, że chociaż książę i wziął duży udział w tworzeniu ostatecznego projektu tego arcydzieła architektury, voplotitelyami w jego życiu były zwykłymi rosyjskich rzemieślników.

W tworzeniu katedry odegrała znaczącą rolę, a Mitrofan – Vladimir biskupi, którzy zostali spaleni żywcem Tatarów. Była to wybitna osobowość, człowiek o wysokiej kulturze, mądry polityk i mecenas sztuki. Naukowcy uważają, że to właśnie on opracowany schemat wspaniałą rzeźbę, która zdobi Katedra św Jerzego w Yuriev-polski. W swoich pacjentów czuł głęboką wiedzę nie tylko patrystycznej, ale także rosyjskiej literatury duchowej.

Istnieją również doniesienia, że budowa świątyni był mistrzem Volga Bułgarii. I to pomimo faktu, że katedra została zbudowana w pełnej zgodności z Włodzimierza-Suzdal w kierunku architektury. Znamienne jest, że taka struktura nie mógłby być stosowany jako dla tego rzemieślników nadal nie mają wystarczająco dużo doświadczenia. Tylko twórczy wzrost rosyjskich kamiennych rzeźbiarzy, którzy wchłaniane doświadczenie przekazywane poprzedników, jak również najlepszych przykładów sztuki lokalnej i zagranicznej, pozwolił jednocześnie stworzyć kamień Fairy-tale – Katedra św Jerzego w św.