137 Shares 4768 views

Który folder zawiera kontakty w „Android”. Wskazówki i instrukcje kontaktach transferów

Po zakupie nowego gadżetu człowiekowi zadanie przenieść informacje kontaktowe z jednego urządzenia do drugiego. To stało się łatwiejsze do przeprowadzenia, dzięki standardowej usługi z Google «Synchronizacja kontaktów” z własnego konta.

Wcześniej informacje są często przechowywane na karcie SIM, ale to jest zapisywane można nazwać jaskinia przez współczesnych standardów, jak pamięć karty SIM jest poważnie ograniczona. Jeden z najlepszych – jest wysłanie danych na karcie microSD lub innych nośników wymiennych do telefonu. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, który folder zawiera kontakty w „Android”. Nawet jeśli nie będzie w stanie przejść do konta Google, w obecności kija wszystkie informacje będą na wyciągnięcie ręki.

Prosty i szybki sposób, aby zapisać ważne dane

Rozważmy dwa z najbardziej odpowiednich opcji. Synchronizacja przy użyciu GOOGL-Kontakty. Jest to bardzo wygodny sposób, który ma pewne zalety:

 • Informacje te nie zostaną utracone.
 • Jest możliwe, aby dane w wielu urządzeniach.
 • Funkcjonalność.
 • Zdolność aby wyświetlić więcej informacji.
 • Nie musisz wiedzieć, który folder zawiera kontakty w systemie „Android”.

Ale istnieje kilka downsides też zwrócić uwagę na nich:

 • Trzeba mieć dostęp do internetu (bez nie synchronizować).
 • przechowywanie danych na serwerach (minus dla teoretyków spiskowych i paranoidalne).

Co należy zrobić, aby zapisać dane? Warto udać się do „Kontaktów”, a następnie „Ustawienia” w „Zapisz Kontakty” i wybierz swój profil Gmail. Ta funkcja jest przydatna dla tych, którzy mają stały dostęp do internetu i nie chcą kopać i wyszukiwania, w którym folder zawiera kontakty w „Android” urządzeniu.

Bardziej zaawansowane metody

Metoda ta ma zastosowanie tylko w przypadku, gdy urządzenie ma root-prawo. Uzyskaj dostęp do korzenia, można użyć standardowych programów dla rutirovaniya, na przykład:

 • KingRoot;
 • Framaroot;
 • WeakSauce.

Jeśli nie pomoże, poszukaj instrukcji na rutirovaniyu gadżet na forach dyskusyjnych.

Ważne! Gdy telefon gwarancja rutirovanii od producenta został odwołany! Gdy byli w stanie uzyskać dostępu do konta roota, trzeba dowiedzieć się, co folder zawiera kontakty w „Android”.

W „Samsung” następującą ścieżkę: folderze danych, który jest osadzony wewnątrz innego folderu o tej samej nazwie Data. Przechowuje główną bazę urządzenia. Zlokalizuj com.android.providers.contacts katalogu, a w nim baz katalogowych. W tym folderze znajduje się plik o nazwie Contacts.db. Czasami może to być inna i wyglądać Contacts2.db.

Na przykład, Lenovo, aby mieć bardziej wygodne sposoby odzyskiwania danych, takich jak przejścia rejestracji w programie standardowym dla użytkownika smartfonu od Lenovo. Pomoże to nie tylko synchronizować kontakty, ale także wszystkie ważne informacje. Przydatna funkcja dla tych, którzy przywrócić ustawienia fabryczne, lub tych, którzy utracili gadżet (skradziony, zgubiony, utonął). Nie chęć do udzielania informacji osobom trzecim? Tuż powyżej określonego folderu, w którym styki są „Android” Lenovo.

Pozostawiając nienaruszone dane

Co zrobić, gdy można znaleźć te informacje? Rozszerzenie pliku db to baza danych SQLite. Aby go zobaczyć trzeba narzędzie, które pozwala czytać tego typu pliku.

Do przesyłania informacji, wystarczy skopiować go do karty microSD lub jakiegokolwiek innego medium. Nie jest konieczne, aby wyciąć plik – może to prowadzić do nieprawidłowego działania gadżetu. Aby przesłać dane do działań, które należy powtórzyć na nowym urządzeniu:

 • Po uzyskaniu dostępu do korzenia prawa zlokalizować folder Data, otwórz kategorię danych ponownie w nim.
 • W ramach tej sekcji jest podsekcji com.android.providers.contacts, a już wewnątrz katalogu bazy danych, których potrzebują.
 • Wkładając do niego plik z kontaktami, skopiowany wcześniej z innym urządzeniem, otrzymasz szczegółową bazę danych numerów na nowym gadżecie.
 • Przed dokonaniem zmiany nie zapomnij zrobić kopię zapasową pliku.

Taka metoda pomoże Ci pozostać w kontakcie i nie tracić kontaktu z przyjaciółmi, współpracownikami i klientami.