161 Shares 1299 views

Strzykawka do strzykawki insulinowej ułatwia życie u diabetyków

Metody wstrzykiwania zastrzyków insuliny stają się coraz łatwiejsze. Specjalne strzykawki do insuliny, stosowane przez diabetyków, są dostępne w sprzedaży. W kształcie przypominają pióro, stąd nazwa – pióro strzykawki dla insuliny. Jest on używany przez większość pacjentów z cukrzycą do samodzielnego wstrzykiwania w terapii insuliną.


Strzykawka do strzykawki: zalety

Pen-strzykawka dla insuliny ma wiele zalet, ponieważ pacjent nie musi posiadać specjalnych umiejętności do podawania hormonów trzustkowych. Jego kształt sprawia, że praca jest bardzo prosta. Przemieszczenie i zatrzymanie "startu" na rękojeści powoduje automatyczne podawanie hormonu do tkanki, która zawsze występuje z tą samą siłą, niezależnie od dawki. Dlatego wstrzyknięcia insuliny są optymalne i bezbolesne.

Pióro strzykawki do podawania insuliny można uzupełnić ważną funkcją – informując pacjenta, że zastosował wcześniej przepisaną dawkę. Na jego ciele pojawia się alarm (zielony punkt), wskazujący koniec wtrysku. Po otrzymaniu tych informacji należy poczekać kolejne 6 sekund (najlepiej liczyć na 10), tak że insulina pozostaje w tkance podskórnej.

Można bezpiecznie używać strzykawki do insuliny. Możliwość uszkodzenia tkanek jest ograniczona do minimum podczas automatycznego wstrzykiwania. Metoda ta różni się znacznie od tradycyjnego podawania tego hormonu. Ponadto obserwuje się dokładne dawkowanie z zastrzykami, co jest bardzo ważne dla pacjenta. Ponadto igły są zawsze zamknięte, ochrona jest usuwana tylko podczas wprowadzania. Pióro strzykawki do insuliny jest urządzeniem, które musi zostać zmienione na nowy po dwóch latach użytkowania.

Dobrze wybrana strzykawka piórkowa, oczywiście, ułatwia pacjentowi wstrzyknięcie w życiu codziennym, ponieważ pacjent potrzebuje codziennych dawek tego hormonu. Wybierz je według następujących cech:

 • Łatwy w obsłudze;
 • Lekkie i wygodne;
 • Ma wyraźne sygnały dotyczące dawki podanej;
 • Czy jest w stanie kontrolować podaną dawkę;
 • Wskazuje, kiedy wstrzyknięto dawkę do organizmu.

Wymagania dotyczące pracy

Aby zapewnić długotrwałe działanie specjalnej strzykawki insuliny, konieczne jest:

 • Przechowywać w temperaturze pokojowej ;
 • Jeśli zawiera lek, przechowywać w temperaturze pokojowej do 25 stopni Celsjusza nie więcej niż 28 dni;
 • Nie przechowywać w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych;
 • Chronić przed kurzem i wilgocią;
 • Po użyciu należy wyjąć starą igłę i nałożyć na specjalną nakrętkę;
 • Zachowaj ją w przypadku;
 • Codziennie czyść lekko wilgotną ściereczką bez czyszczenia lub dezynfekcji.

Właściwy wybór pióra strzykawki wpływa znacząco na komfort życia osób z cukrzycą. Mogą niedostatecznie, bezbolesnie i szybko używać zastrzyków insuliny.

Novopen jest najczęściej stosowanym piórem strzykawkowym na świecie

Strzykawka do wstrzykiwań Novopen jest nowoczesnym urządzeniem do wstrzykiwania tego hormonu. Zewnętrznie, wygląda jak regularne pióro, więc nie powoduje dyskomfortu przypadkowo wyciągniętego lub wypadnie z kieszeni lub torby.

Dokładne i proste podawanie leku czyni go bardzo użytecznym. Możesz dostosować dawkę leku w zakresie od 2 do 70 jednostek w odstępach jednego kroku. Novopen jest w sprzedaży w kilku wersjach.

Podczas korzystania z pióra Novopen nie ma ryzyka przypadkowego przekroczenia dawki insuliny. Łatwy w użyciu pozostawia pacjentom czas aktywnego życia osobistego i zawodowego.

Koszt

W wielu krajach osoby z cukrzycą mają bezpłatny wstrzykiwacz do insuliny. Cena w aptekach zmienia się średnio od 1 do 2 tysięcy rubli. W zależności od modelu i wbudowanych funkcji urządzenia.

Jak działają pióro?

Razem z uchwytami są specjalne butelki z insuliną (naboje). Butelka w górnej części posiada gumowy zatyczkę, aw dolnej części znajduje się gumowy tłok. Terapia insuliną polega na fiolkach 1,5 lub 3 ml. Każda strzykawka jest dostarczana z instrukcją, którą należy dobrze zapoznać z cukrzycą. Urządzenia różnych producentów różnią się w sposobie określania dawki leku. Po wyczerpaniu wkładu z insuliną należy wyjąć zużytą fiolkę i włożyć nową do strzykawki.

Jak wstrzyknąć insulinę?

Insulina pomaga utrzymać stan równowagi cukru w organizmie u chorych na cukrzycę. Przed jego wprowadzeniem konieczne jest zdezynfekowanie miejsca wstrzyknięcia. W domu konieczne jest mycie skóry mydłem i wodą. W szpitalu skóra jest dezynfekowana alkoholem, należy poczekać kilka sekund, zanim wyschnie całkowicie. Wstrzyknięcia hormonu trzustkowego nie są bolesne, gdy są wykonywane prawidłowo. Należy wziąć pod uwagę podawanie leku:

 • Wstrzykiwanie należy podawać głęboko podskórnie;
 • Musisz zapewnić spokój i komfort podczas wprowadzania insuliny;
 • Poproś kogoś bliskiego, aby zakończyć wprowadzanie, jeśli cierpisz na chorobę nieleczną;
 • Zmień miejsce wstrzyknięcia;
 • Często wymienia igły z strzykawki pióra, ponieważ, ubijane lub młotkowe, mogą powodować ból.

Gdzie jest najlepszy sposób na wstrzyknięcie insuliny?

Miejsce wstrzykiwań powinno zapewniać łatwe i równomierne wchłanianie insuliny. Podawanie leku jest zalecane pod łopatką, w środkowej części przedramienia, w brzuchu – 10 cm od pępka, pośladków i ud.