501 Shares 2782 views

Viola cornuta: maszyny rolnicze i stosowane w projektowaniu ogrodów

Obecnie wiele miejsc można znaleźć taki kwiat jak Viola cornuta. Uprawa tej rośliny jest stosunkowo prosty, bezpretensjonalny w opiece nad nim, i wygląda dobrze. Co jeszcze można poprosić ogrodników!


Viola cornuta wieloletnie – zielnych roślina z rodziny fioletu. Nazwa botaniczna – Viola cornuta. Jest to przedstawiciel dość dużej rodziny, większość gatunków, które nie mają żadnego zainteresowania dla ogrodnika. Kolejna rzecz – Viola cornuta, mała roślina, która rośnie na zaledwie 25 cm wzrostu, ale ma wyjątkowo atrakcyjny wygląd .. Kwiat jest piękny grubo ząbkowane liście na wyciągów łodyg. Pąki mają rogaty fioletowy pojedyncze, rosnące na długich łodygach. wielkość kwiatów. – 3-4,5 cm Cechą charakterystyczną fiołków rogatych, która odróżnia go od wszystkich innych członków tej rodziny – ciekawa forma zarodku. Kwiaty mają zakrzywione bodziec, który przypomina róg. W rzeczywistości, stąd i zabrał uzupełnienie – „rogaty”. Jednak należy zauważyć, że kwiat jest czasami nazywany Viola (łacińska nazwa transkrypcji).

Kolor pączek fiołki mogą być bardzo różne: niebieski, ciemnofioletowy, aksamitna niebieski, czerwony, brązowo, żółto – odcień zależy od odmiany. Najlepsze odmiany Viola cornuta – niebieski i żółty doskonałość doskonałości. Te dwie odmiany mają duże piękne kwiaty pachnące, z przyjemnym aromatem.

Jak rosną Viola cornuta

Ten kwiat propagowane na dwa sposoby – przez podział lub przez nasiona. Z metodą podzielenie krzew znać wszystkich ogrodników, kiełkowanie nasion także nie zajmują dużo kłopotów. W warunkach szklarniowych, kiełkują w ciągu dwóch tygodni po posadzeniu, należy zauważyć, że kiełkowanie nasion jest dość niska – tylko 40%. W otwartym terenie rośliny są zwykle przesadza w lipcu lub w sierpniu – ale będzie to kwitną aż do przymrozków. Wraz z początkiem zimnej części gruntu umiera i Viola cornuta zimy w postaci krótkich pędów. Jednak roślina ta nie potrzebuje schronienia przed zimnem, choć niektórzy hodowcy nadal zabezpieczona i jego port na zimę.

To miejsce, do sadzenia może być dowolny, te kwiaty nie domagają się na ziemię. Ale lepiej jest to, że jest dość otwarty, jak zacienionych obszarach roślina będzie cierpieć z powodu szkodników ogród – ślimaki.

Jeśli chcesz fioletowy długo i obficie kwitnące – regularne podlewanie. Użyteczna procedura będzie przycinanie – usunięcie starych kwiatów i dodatkowe pędy prowadzić do powstania gęstej i obfitego kwitnienia krzew.

Korzystanie z fiołków rogatych w projektowaniu ogrodu

Te delikatne kwiaty wyglądają dobrze na pierwszym planie klombów utworzonych z różnych gatunków roślin na rollercoasterze i krawężnika. Fioletowy do pielęgnacji wymaga minimum podczas gdy w prawidłowy rolny, to kwitną przez cały sezon. Fiołki będzie wyglądać świetnie w nasadzeń kontenerowych wokół domu lub na balkonie. Ponieważ istnieją różne odmiany fiołków rogaty o różnych odcieniach pąków, możliwe jest tworzenie ciekawych kompozycji kwiatowych.

Więc fantazjować i włączyć swój ogród w coś wspaniałego!