214 Shares 8336 views

Jak gotować kurczaka w marynacie w piekarniku

Mięso drobiowe jest uważany za najłatwiejszy do przygotowania. One szybko smażone, pieczone dobre i smaczne gotowane. Jednak, gdy przygotowuje ptaka jako całość, należy stosować się do pewnych zasad, aby rozdać smażyć równomiernie i brązy ze wszystkich stron. Dlatego z kurczaka w marynacie do pieca musi być najpierw dobrze marynowane, a następnie piec w specjalny rękaw.

składniki

Na posiłki trzeba:

– cały kurczak – 1 szt;.

– musztarda – 2 tabela. L.;

– miód – 1 stół. L.;

– soli;

– papryka;

– sos sojowy – 2 tabela. L.;

Przyprawy korzenne i wybiera każdy kucharz do własnego gustu.

przygotowanie mięsa

Po pierwsze, trzeba dokładnie umyć i wysuszyć ptaka z ręczników papierowych. Jeśli po prostu pozostawić go do wyschnięcia, a następnie proces ten będzie trwać długo. Następnie traktuje się otwartym ogniem, aby usunąć resztki piór, a następnie ponownie tuszy przemywa i suszy.

Do kurczaka w marynacie w piecu Get Juicy trzeba zrobić na swojej skórze małe nacięcia i zwolnić je na części przestrzeni. Po tym, ptakiem rozciera się z soli i umieszcza się w chłodnym miejscu w ciągu pół godziny. Potem przetarł z czarnym pieprzem i pozostawić na chwilę. Przy wykonywaniu tych czynności konieczne jest, aby natrzeć przyprawami nie tylko na powierzchni, ale również wewnątrz. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca z wycięciami, stawiając sól i pieprz do skóry.

napełniać

Następny przygotowanie marynaty do kurczaka z musztardą. Aby to zrobić, wymieszać wszystkie przyprawy z miodem i sosem sojowym. Również dodać sos musztardowy powinno się wtedy zaparzać przez 15 minut. Po tym, ptakiem dokładnie pocierać marynaty wstrzykiwanie go pod skórą. W tym stanie, to czterdzieści minut musi stanąć do dobra moczyć.

pieczenie

Z kurczaka marynaty w propeklas pieca oraz, powinna znajdować się w szczególnym torby lub tulei cieplnej. Następnie, umieszcza się w ogrzewanym piecu w temperaturze 160 ° C. Jest to optymalna temperatura w którym mięso jest dobrze propechetsya i nie wyglądają ugotowane.

Piec kurczaka marynowane musi być czterdzieści minut. Po tym, wyjąć i pokroić swój pakiet. Jako takie, ptak jest umieszczane z powrotem w piecu przez kolejne 15 minut. Więc na obraz powierzchni smaczne i złoty kolor, a jeśli mięso nie zostanie osiągnięta, wówczas w tym czasie po prostu całkowicie ugotowane. Kiedy upłynie czas wyznaczony, piekarnik jest wyłączony, ptaka i pozostawić na kolejne 10 minut.

Karmienie na stole i przygotować danie opcji

Zwykle kurczaka marynaty w suszarce wytwarza się bezpośrednio z dodatkami. Aby to zrobić, nadziewane na patelni smażone ziemniaki lub kasza gryczana z jabłkami. Można również użyć ryż będzie lekko gotować aż pół gotowane państwa. Nie trzeba danie jest zwykle podawane gorące i pełne. Będzie ona służyć jako prawdziwy dekoracji stołu i zabrać ją od siebie, można już bezpośrednio przed użyciem.

Przechowywać pieczony kurczak jest długi czas, ale tylko w przypadku korzystania z lodówki. Jeśli ptak jest dobrze wysuszyć w piecu i gotować bez dekoracji, można go zabrać ze sobą na długie wycieczki.