717 Shares 5766 views

Autostrada Peterhof. Historia i nowoczesność

Autostrada Peterhof jest ważną autostradą. Znajduje się w Krasnoselskiej dzielnicy miasta Sankt Petersburg i łączy ją z przedmieściami i obrzeżami południowo-zachodniej części regionu Leningradzki. Przez długi czas ten kierunek był bardzo popularny. Właśnie tutaj osiedlały się letnie rezydencje królewskich rodzin, które stale przez nie używały.

Droga Peterhof

Ponadto autostrada Peterhof jest ważną arterią komunikacyjną, która służy do podróży do Tallina. Obecnie ta autostrada jest tylko częścią zachowanej drogi Peterhof. Zaczęło się bezpośrednio od bramy Narwy i wykraczało poza granice miasta.

Piękno architektury wokół autostrady Peterhof nie jest przypadkowe. Przecież to było dokładnie to, co planował wielki Piotra Wielkiego. Chciał zbudować drogę schludne i piękne domy i ziemie szlacheckich osób. Dlatego nawet dzisiaj, podróżując w tym kierunku, można obserwować wspaniałe parki i ogrody, dwory i domy, które zadziwiają piękno i różnorodność architektury, mieszanki epok i stylów.

Jak każda innowacja ogłoszona przez Piotra Wielkiego, dekret o osiedlach drogowych był postrzegany przez szlachty jako obowiązek i obowiązek. Jednak późniejsza budowa była łatwiej.

W wielu wydarzeniach z historii miasta odegrała istotna rola autostrady Peterhof. Petersburg jest nadal bardzo zależny od tej autostrady, ponieważ prowadzi do obecnego pobytu Prezydenta, który znajduje się w Strelna.

Historycznie ważna autostrada Peterhof odegrała ważną rolę w wydarzeniach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W wielu odcinkach walczyły zacięte bitwy, podczas których zginęły oddziały obu stron, a budynki i konstrukcje zostały zniszczone. Jednocześnie do dziś nadal zachowały się zabytki architektury tamtych czasów, które wciąż zachwycają mieszkańców miasta i turystów z całego świata z ich wielkością i pięknem.

Nowoczesność

Obecnie autostrada Peterhof jest jedną z najważniejszych autostrad miasta. To właśnie do Pałacu Kongresów z lotniska przechodzą liderzy różnych krajów, a także szef naszego państwa. Również odgrywa ważną rolę w turystycznym szlaku Peterhof. Z stacji metra Avtovo wzdłuż niej przechodzą autobusy i autobusy, które codziennie przyciągają tysiące turystów, aby podziwiać słynny Peterhof. Fontanny i parki, niezwykłe piękno architektury i kompozycje rzeźbiarskie są dobrze znane na całym świecie i są jedną z kart wizytujących w naszym mieście.

Autostrada Peterhof prowadzi z miasta, prowadząc do Oranienbaum – kolejną atrakcję Petersburga i jego okolic. Tu znajduje się jeden z zespołów pałacowych, który nie został zniszczony w czasie wojny i przetrwał do naszych czasów.

Warto zauważyć, że na przedmieściach Petersburga – to są jego tereny i do nich prowadzi autostrada Peterhof. Potwierdza to również wskaźnik odbiorców i nadawców mieszkających tutaj.