894 Shares 8555 views

Melolontha – bardzo szkodników

Fartuch (żuk) – owad należący do rzędu Coleoptera, chrząszcze rodzajową, skarabeusza rodziny. Ten rodzaj jest na tyle obfite, że obejmuje około 40 gatunków. Jeden gatunek, a mianowicie wschodniej Melolontha, szczególnie popularne w naszym kraju.


Jest to duży chrząszcz. Długość wypukłych owalny ciała 2-3,5 cm. Jest pokryta chitynowym powłoki, ochrony pracowników. Kolor może być czerwone-czerwone (takie osoby wolą otwarte przestrzenie) lub czarny (te znajdują się w zacienionych miejscach).

Korpus głowicy i przedplecze chrząszcz obejmowały różne wzdłuż skali włosów podobne. Na głowie znajdują się czułki kończącą fanlike rozczłonkowanie. Melolontha ma trzy pary chodzenia nogi pokryte włoskami i kończący się w pazury, dzięki którym jest w stanie zostać zatrzymana z liści i kory drzew. Przednie nogi są znacznie silniejsze niż pozostałych dwóch parach, tj. A. Spośród chrząszczy kopać dziury przed jaja regały. Pomimo faktu, że błąd ma elytra i skrzydła samolotu, lecącego go z trudem, powoli.

Zorientowane w przestrzeni ze względu na dobrze rozwinięty system wykrywa chafer. Chrząszcz może obserwować wszystko wokół oczu dzięki związek składa się z tysięcy prostych oczy umieszczone po obu stronach głowa. Anteny beetle wyszukuje w poszukiwaniu żywności, które mogą latać prawie kilometr. Chrząszcz maja żywi się pokarmu roślinnego przez gryząc typ aparatu gębowego. Na jedzenie wybory spotkać palps (części jamy ustnej). beetle że czuje się jedzenie i dostarcza je w ustach.

Maj – chrząszcze owady dwupienne. Mężczyźni umierają po kopulacji. Te kobiety nory w ziemi na głębokość 30 cm i składają jaja w grupach (20-30 szt. Każdy). Składają jaja, te kobiety zostały zabite, too. Jaj i pół miesiąca później larwy. Są prawie białe, mięsiste, z nogami w ruchu. Głowica z anteny, szczęki, ale bez oczu.

Larwy rozwijają się w ziemi na 3-4 lat, przechodząc przez kilka molts. W pierwszym roku resztek pożniwnych paszy, aw ciągu 2-3 lat – roślinnych korzeni. W ostatnim lecie życia w glebie larwy przekształca się w poczwarki. Owad na tym etapie jest podobny do chrząszcza dorosłych. Jednak to nie zwiększa wielkości i nie porusza się, Skrzydła jego krótkie, koloru białego. W tym czasie, gdy wpływ hormonalnych tworzą oczy, kończyny, rosną skrzydła. Przez wczesną jesienią chrabąszczowatych Melolontha już kompletna, ale plon ziemi jest przełożone na wiosnę.

Masa lat jest w maju, to zbiega się z rozkwitem nerkach dębowych i liści brzozy. Wiosna ciepłe dni, po patrząc uważnie na ziemię, widać wyłażą z ziemi po zimujących chrząszczy. A wieczorem, stojąc w pobliżu drzewa kwitnienia, można je usłyszeć brzęczenie i zobaczyć loty. Melolontha damage kwiaty i młode liście rośliny, powodując ogromne szkody.

Musisz walczyć i osób dorosłych, a ich larwy. W małych obszarach mogą otrząsnąć drzew, zbierać ręcznie usunąć lub użyć jako przynęty podczas łowienia. Larwy muszą także zniszczyć lub zebrać w tym samym celu podczas kopania gleby.