597 Shares 4779 views

Pojęcie „dobra”: co oznacza to słowo?

Wszystkie zapalonych theatergoers koncepcja ta jest dobrze znana. Wielu fanów z aktorów talentów lubię przyjść do ich korzyść, że takie zdarzenie oznacza, że będzie powiedzieć żadnej z tych osób.


Postaramy się zbadać tą koncepcją trochę więcej szczegółów.

Historia zjawiska

Słowo, rozważamy, jest pochodzenia francuskiego. To oznacza „dochody” lub „korzyści”.

Co jest tego powodem?

Wyjaśnienie jest proste. Fakt, że takie występy odbywały się w teatrach europejskich, aby wspierać finansowo znanego aktora. Większość kasie udał się do beneficjenta.

Jeśli pytamy o to, co to znaczy, gdy korzyści i tradycja ta zaczęła, dowiedziałem się, że to pierwszy taki pokaz grał we Francji w połowie 18 wieku.

Sukces tych zdarzeń była dość szeroka, więc ustawienie danych przyciągnęły uwagę innych właścicieli budynków teatrów i samych aktorów.

rosyjski korzyści

Jak dla naszej Ojczyzny, tradycji dając aktorom korzyści (czyli Ten typ wykonania, już wiedzieliśmy) pojawił się w naszym kraju pod koniec 18 wieku. To była niepisana sposób wspierający aktorów, muzyków i dramaturgów, nie tylko znane, ale również katastrofą.

Rosyjskiego systemu dane Imperial Teatry zaczął dawać występy na bieżąco. W beneficjenta możliwość wybrać własną grę na rachunku, a nawet własnej roli w nim.

Niektórzy znani aktorzy skorzystać z tej okazji, aby umieścić na sztuce scenicznej młody, ale obiecujący, ich zdaniem autorów.

Specjalny prezent rozpoznać te talenty był aktor Mihaila Semonovicha Schepkina, który grał przedstawienie korzyści w sztukach N. V. Gogolya. To samo poczucie był aktorem Teatru Małego Prov Sadovsky Michajłowicz, z przyjemnością zawartej w dniu występu korzyści play A. N. Ostrovskogo.

W związku z tym, i kochaliśmy aktorzy korzystają że takie działanie może przynieść im – oni wiedzieli i korzyści materialne i dobra rola.

Jednak na początku 20 wieku w teatrach cesarskich tego rodzaju występów było zabronione.

Najnowocześniejsze

Wraz z pojawieniem się rosyjskiego teatru bolszewickiej został zmuszony do przestrzegania zasad nowego czasu. Dekret z 1925 roku wszystkie te występy były zakazane, a teatry same znacjonalizowane.

Należy zmarło stare dobre korzyści, co to jest – aby pamiętać o kilku weteranów. Stopniowo jednak zainteresowanie RZECZ ożyły. Zwrócili się do występów, rocznice. Wystarczy zadzwonić do nich była inna: wieczór autorski z pewnym aktorem jubileuszowej wydajności i tak dalej. Dzisiaj ta tradycja jest także duże zapotrzebowanie.