366 Shares 3252 views

Jak bogaci ludzie różnią się od biednych? (Studia społeczne, stopień 5, odpowiedzi)

W społeczeństwie jest wiele pytań, na których praktycznie niemożliwe jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi. Jednym z nich jest: jak bogaci różnią się od biednych? Często przedstawiciele tych dwóch kategorii mogą słyszeć różne orzeczenia dotyczące drugiej klasy.


Bogaci o ubogich

Jednak takie wnioski często będą uogólniane. Ponadto biedna osoba, która mówi o bogatych, lub bogatym człowieku, który sędziuje mniej dobrobytu, prawdopodobnie polega na doświadczeniu, które kiedyś otrzymało.

Dlatego też, pytając przedstawicieli zarówno pierwszej, jak i drugiej kategorii, bardzo trudno jest odpowiedzieć, co bogata osoba różni się od biednego człowieka. Odpowiedzi mogą być bardzo emocjonalne. Na przykład od wielu bogatych ludzi słychać, że biedni są po prostu głupi. Nie są wystarczająco inteligentni, aby zarabiać odpowiednią kwotę. Podczas gdy bogatych lub ich rodziców było wystarczająco inteligentnych, przedsiębiorczych i pracowitych, aby razem przyzwoitą kondycję. Przedmiotem, który student będzie musiał zbadać, aby odpowiedzieć na pytanie "jak bogaty człowiek różni się od biedaka" jest studia społeczne. Studenci wyższych klas mogą korzystać z podręczników z dziedziny ekonomii lub socjologii.

Próby budowania koncepcji ogólnej

Oczywiście taka odpowiedź sama w sobie może wskazywać raczej wąski światopogląd mówcy. Jest tak uogólnione, że jest jak myślenie dziecka. Wszakże, jeśli chodzi o ubogich, nie jest brana pod uwagę duża grupa przedstawicieli tej klasy. Nie można zbadać – aby uznać, że biedne są naprawdę głupie niż bogaci, trzeba przeprowadzić znaczną liczbę badań na wielką skalę. Mówiąc ogólnie, należy wziąć pod uwagę wszystkich ubogich, a nie tylko tych, z którymi dobrze rozwiniętą myślenie o nich należy rozważyć.

Podobnie bogaci i ubodzy mogą być oceniani. Mogą uznać je za nieczyste na ramieniu lub po prostu przez tych, którzy z jednego lub innego powodu mają szczęście. Ale żaden biedny człowiek nie może odpowiedzieć na wszystkich bogatych, nawet w swoim mieście. Wśród nich na pewno będzie tych ludzi, którzy nie pogardzali normami moralności w imię osiągnięcia bogactwa, a także tych, którzy odziedziczyli milion z amerykańskiego wuja i tych, którzy pracowali długo i ciężko, włączając w to samych siebie, dla własnego Plany i realizacja planu.

Jak znaleźć prawdę?

Dlatego, aby zrozumieć, jak bogaci ludzie różnią się od biednych, należy rozważyć każdą osobę lub rodzinę. Okoliczności, w których przeważająca większość ludności Rosji żyje, nie są najbardziej korzystne dla zwiększenia ich dochodów. Te problemy społeczne napotykane przez mieszkańców najbardziej zróżnicowanych obszarów, nie pozostawiają żadnej mocy, z wyjątkiem przetrwania.

Oznacza to, że głównym czynnikiem określającym, jak bogata osoba różni się od osoby ubogiej, jest zakres swoich możliwości. Jest on jednak w pewnym stopniu ograniczony do osób zamożnych, ale ten problem zostanie uznany za nieco później. W ten czy inny sposób trudno będzie zapytać każdego studenta: "Jak bogata osoba różni się od osoby ubogiej?" Klasa 5 i wszystkie starsze mogą potrzebować doradztwa dla dorosłych, aby napisać esej lub przygotować się na prezentację ustną w szkole.

Dwa rodzaje życia

Na przykład młody człowiek z bardzo zamożnej, zamożnej rodziny, w ten czy inny sposób, będzie zajmował się takimi kwestiami, jak edukacja, budowanie kariery czy rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Biedny, najprawdopodobniej, oprócz nauki, będzie musiał pracować, aby pomóc rodzicom płacić rachunki. Jeśli pierwszy ma okazję studiować, bawić się podróżować i cieszyć się rozmaitymi przyjemnościami, to na drugim, jedynym ważnym zagadnieniem będzie przetrwanie. W ten sposób bogaci wzbogacają się, a biedne stają się jeszcze gorsze. Kanał, w którym biedni ludzie się zaciskają, coraz bardziej się zwęża, a teraz po prostu nie mogą wyjść z długów i zobowiązań, które pojawiają się nad nimi bez pomocy zewnętrznej.

Mądrość ze starożytnych źródeł

Jaka jest droga wyjścia z tej sytuacji, która pomogłaby lepiej pod każdym względem w społeczeństwie? A dla biednych i dla bogatych, on jest jego własnym. W Biblii jest powiedziane, że łatwiej jest przejechać przez igłę wielbłądem, niż bogacz dostaje się do nieba. Trzeba pamiętać, że ta książka jest nie tylko sanktuarium, czczonym przez wszystkich chrześcijan, ale także pomnikiem mądrości przez wszystkie pokolenia, niezależnie od religii. Zawiera dużą liczbę podręczników, aby potwierdzić, że współczesni psychologowie pochodzą z doświadczenia. Nawet w społeczeństwie świeckim jego przedstawiciele mogą wyciągnąć dla siebie wiele mądrości, które pomogą rozwiązać wiele problemów życiowych. Starożytne książki różnych religii z pomocą ich nauk pomogą uniknąć wielu kłopotów, które człowiek nieuchronnie spotyka się we współczesnym życiu.

Czy można kupić życie?

Pomimo faktu, że spektrum możliwości dla osoby zamożnej wydaje się znacznie większe niż u biednych osób, w pewnych granicach jest ona ograniczona. Często zadając pytanie: "jak bogaci ludzie różnią się od biednych", zapominają także o tym, jak mogą być. A podobieństwo tutaj jest dość oczywiste. Każda osoba, niezależnie od klasy, do której należy, składa się z ciała i krwi. Podobnie jak wszystkie żyjące rzeczy, podlega różnym wpływom środowiska, a także chorobie, a ostatecznie śmierci. Wielu bogatych ludzi jest przekonanych tylko na swoim łożu śmierci: same sobie nie mogą połapać światła na następny świat. I całe ich bogactwo, choć wielkie jest, nie jest w stanie kupić im życia i zdrowia.

Na małżeństwo według obliczeń

Nie kupuj też szczęścia. Ilu kobiet decyduje się powiązać swoje życie z tymi, którzy są lepsi. Uważają, że to rozwiązać wiele problemów. Ale nawet jeśli uda im się zamknąć luki finansowe w ich życiu, prędzej czy później będą zmagać się z takimi trudnościami, gdy dalsze istnienie małżeństwa przez obliczenia będzie niemożliwe. Głęboko wśród siebie wśród obfitości i luksusu poczują się nieszczęśliwi i tęskni za tym żeńskim szczęściem, które być może byłyby dostępne dla nich z inną, choć mniej zamożną osobą. Oczywiście drogie ubrania, dobre jedzenie i podróże mogą wydawać się limitem marzeń dla wielu młodych ludzi. Nie daj się pokusić. Ciężkie rozczarowanie często pojmuje oszukane przez bogactwo dziewcząt już w pierwszych miesiącach po rozpoczęciu "pięknego życia". Wydaje się, że rozważanie najbardziej różnorodnych sfer życia wymaga pytania: "Jak bogaci ludzie różnią się od biednych?"

Zadaniem bogatych jest rozwój duchowy

Tak więc droga dla bogatego człowieka, oferowana przez różne religie, wzmaga się w duchowej pracy i miłości. Ten typ działalności został wybrany przez wielu najbardziej zamożnych ludzi na planecie – biznesmenów, polityków, aktorów z Hollywood. Często temat, na którym zadanie domowe jest podawane w formie odpowiedzi na pytanie "jak bogaty człowiek różni się od ubogich" – nauk społecznych. Klasa 5 lub 6 może nie być najodpowiedniejszym wiekiem do odpowiedzi na takie pytania. Raczej podobne problemy gospodarcze i społeczne powinny być prowadzone w ramach programu przez starszych uczniów. Jeśli jednak otrzymali takie zadanie, uczniowie szkół średnich mogą również przedstawić swoje rozumowanie.

Jak być nędznym?

Jakie jest rozwiązanie wielu problemów ubogich? Dla wielu będzie to otwarcie, ale w celu osiągnięcia nowego poziomu finansowego trzeba nauczyć się codziennie zarabiać na ciężkiej pracy, ale zacząć robić to, co kochają. I to powinno być naprawdę celowe i ciężkie dzieło – jedyna różnica w tym przypadku jest punktem zastosowania tej pracy. Biedny człowiek będzie w stanie poradzić sobie ze wszystkimi potworami ubóstwa, jeśli nauczy się uzyskiwać korzyści finansowe ze swojej firmy, którą zarządza najbardziej – za które ludzie będą chętnie płacić.

W tym samym czasie nie powinniśmy zapominać o rozwoju duchowym i różnych formach miłosierdzia i ubogich. Ponieważ, stając się bogaty, może bardzo szybko utwardzić duszę i stać się na swój sposób nieszczęśliwy. Aby temu zapobiec, trzeba pamiętać o tych przykazaniach, które są wskazane w szanowanych źródłach religii. Wzywają do kochania bliźniego, czynienia rzeczy pobożnych, pokornych i pamiętających, że ludzki wiek nie jest tak długi, jak można by pomyśleć.

Dlatego nie jedynym źródłem informacji na temat "Cóż bogaty człowiek różni się od ubogich" – "Studia społeczne, stopień 5". Odpowiedzi można znaleźć nie tylko w podręczniku. Musimy zwrócić się do innych źródeł, aby uzyskać pełne informacje o tak złożonym zjawisku społecznym.