638 Shares 4058 views

Andromeda – galaktyka najbliżej Drogi Mlecznej. Zderzenie Drogi Mlecznej i Andromedy

Andromeda – galaktyka, znana również jako M31 i NGC224. Formacja ta spiralny jest usytuowany w odległości około 780 kG (2,5 milionów lat świetlnych) od ziemi.


Andromeda – galaktyka najbliżej Drogi Mlecznej. I nazwał ją na cześć mitycznego księżniczki. Obserwacje w roku 2006 doprowadziła do wniosku, że istnieje około biliona gwiazd – co najmniej dwa razy wyższe niż w Drodze Mlecznej, gdzie są, istnieje około 200 -. 400 miliardów Naukowcy uważają, że zderzenie Drogi Mlecznej i galaktyki Andromedy nastąpi po około 3, 75 miliardów lat, a na końcu gigant eliptyczny lub okrągły galaktyka zostanie utworzony. Ale później w tej sprawie. Najpierw nauczyć się „mityczna księżniczka” wygląda.

Na rysunku przedstawiono Andromedy. Galaktyka ma niebieskie i białe paski. tworzą pierścień wokół niego i ukrywania gorące świecące giant star. Granatowe-szare paski kontrastują ostro na tle jasnych pierścieni i pokazać obszary, gdzie gęste chmury kokony powstawania gwiazd dopiero się zaczyna. Obserwując w widzialnej części widma pierścienia Andromedy jest bardziej podobna do spiralne ramiona. W nadfiolecie te formacje podobne struktury pierścieniowe. Zostały one wcześniej odkryta przez teleskop NASA. Astronomowie uważają, że te pierścienie są dowodem powstawania galaktyk w kolizji z sąsiednim ponad 200 milionów lat temu.

Satelity Andromedy

Jak Drogi Mlecznej, Andromeda ma kilka karłowatych satelitów, z których 14 zostało już odkrytych. Najbardziej znanym – M32 i M110. Oczywiście, że jest mało prawdopodobne, że każda galaktyka gwiazdy zderzają się ze sobą, gdy odległość jest bardzo wielka między nimi. Fakt, że to samo stanie się w rzeczywistości, naukowcy są wciąż dość mgliste pojęcie. Ale już wymyślił nazwę dla przyszłego noworodka. Mlekomeda – tak, że nie urodziła jeszcze gigantyczne naukowców galaktyki.

starciach gwiazdek

Andromeda – galaktyka, licząca 1 bilion gwiazdek (10 12), a Droga Mleczna – 1000000000 (3 x 10 11). Jednak szansa kolizji ciał niebieskich jest znikome, ponieważ nie jest to duża odległość między nimi. Na przykład, najbliższa Słońcu gwiazdą Proxima usytuowany w odległości 4,2 lat światła (4 * 10 13 km), lub 30 mln (3 x 10 7) średnice słońcu. Wyobraźmy sobie, że nasze gwiazdy – piłka do gry w tenisa stołowego. Następnie Proxima Centauri będzie wyglądać jak groch, znajduje się w odległości 1100 km, a Droga Mleczna rozciągają się na zewnątrz aż do 30 milionów kilometrów. Nawet gwiazdy w centrum galaktyki (i to jest miejsce, gdzie największa koncentracja z nich) są umieszczone w odstępach 160 mld (1,6 × 10 11) km. To jak piłka do tenisa stołowego na każdym 3.2 km. W związku z tym prawdopodobieństwo, że dwie jakieś gwiazdy zderzają się podczas łączenia galaktyk, jest bardzo mała.

Kolizja czarnych dziur

Andromeda i Mlecznej sposób posiada centralne czarne dziury signSagittarius A (3,6 x 10 6 wag SUN) oraz obiekt w klastrze P2 Galaktycznej jądra. Te czarne dziury łączą się w jednym punkcie, w pobliżu centrum nowo utworzonych galaktyk, przekazując energię orbitalną gwiazd, które z biegiem czasu zostanie przeniesiony do wyższej trajektorii. Powyższy proces może trwać miliony lat. Gdy czarne dziury zbliży się na odległość jednego roku światła od siebie, będą emitować fale grawitacyjne. energia orbitalna będzie jeszcze mocniejszy, aż połączenie zostanie całkowicie zakończona. Na podstawie danych symulacyjnych, przeprowadzonych w 2006 roku, Ziemia może być początkowo odrzucono niemal w samym centrum nowo utworzonej galaktyce, to potrwa o jeden z czarnych dziur i być złożone poza Mlekomedy.

teoria potwierdzenie

Galaktyka Andromedy zbliża się do nas z prędkością około 110 kilometrów na sekundę. Aż do 2012 roku nie było sposobu, aby wiedzieć, czy nie nastąpi kolizja. Stwierdzić, że jest niemal nieuniknione, naukowcy pomogli Teleskopu Hubble'a. Po śledzenia ruchów Andromeda od 2002 do 2010 roku, stwierdzono, że zderzenie nastąpi w ciągu około 4 miliardów lat.

Podobne zjawiska są powszechne w kosmosie. Na przykład, uważa się, że ostatni Andromedy interakcję z co najmniej jedną galaktyce. Niektóre galaktyki karłowate, takie jak SagDEG, a teraz nadal spotkać z Drogi Mlecznej, tworząc jedną całość.

Badania pokazują także, że M33, Galaktyka Trójkąta, lub – trzeci największy i najbardziej genialny przedstawiciel Lokalnej Grupy – będą także uczestniczyć w tym wydarzeniu. Najprawdopodobniej będzie to los wejścia na orbitę utworzonej po połączeniu obiektu, aw niedalekiej przyszłości – ostateczne zjednoczenie. Jednak M33 kolizja z Drogi Mlecznej przed bliższym Andromedy lub naszego układu słonecznego zostanie wyrzucony poza Grupy Lokalnej, jest wykluczona.

Losy Układzie Słonecznym

Naukowcy Harvard dowodzą, że warunki związku galaktyk zależy od prędkości stycznej do Andromedy. Na podstawie obliczeń, doszliśmy do wniosku, że istnieje 50% szans, że u zbiegu układu słonecznego zostanie wyrzucony na odległość trzy razy większy niż prąd w centrum Drogi Mlecznej. Po prostu nie wiem, jak zachowywać się w Galaktyce Andromedy. Ziemia też jest zagrożone. Naukowcy twierdzą, że 12% prawdopodobieństwo, że mamy trochę czasu po kolizji zostaną zepchnięte poza naszym dawnym „domu”. Ale to zdarzenie nie jest prawdopodobne, aby produkować poważne niekorzystne skutki w układzie słonecznym, a ciała niebieskie nie zostaną zniszczone.

Jeśli pominiemy inżynierii planetarnej, wówczas czas zderzenia galaktyk świeci powierzchni ziemi wiele i nie pozostanie woda w stanie ciekłym, a tym samym życie.

Możliwe działania niepożądane

Gdy dwie spirale są połączone niniejszy wodoru na dyskach ściśnięta. Zaczyna intensywne powstawanie nowych gwiazd. Na przykład, można zauważyć, w interakcji NGC 4039, znanym jako „anteny”. W przypadku połączenia Andromeda i Droga Mleczna uważa się, że gaz w ich dążeniu do pozostają małe. Gwiazda nie będzie tak intensywny, choć prawdopodobne jest pojawienie się kwazara.

wynik scalenia

Galaxy utworzone na skrzyżowaniu, naukowcy wcześniej mowa Mlekomeda. Wynik symulacji pokazuje, że wynikowy będzie miał kształt eliptyczny. Jego centrum będą miały mniejszą gęstość gwiazd niż nowoczesne galaktyk eliptycznych. Ale prawdopodobnie także okrągły kształt. Wiele będzie zależeć od tego, ile gazu pozostaje w obrębie Drogi Mlecznej i Andromedy. W niedalekiej przyszłości pozostałe galaktyk Grupy Lokalnej połączą się w jedną całość, a to będzie oznaczać początek nowej ewolucyjnej scenie.

Fakty o Andromedzie

  • Andromeda – największa galaktyka w Grupie Lokalnej. Ale prawdopodobnie nie jest to najbardziej masywna. Naukowcy teoretyzować, że w Drodze Mlecznej skupiła dużo ciemnej materii, a to, co sprawia, że nasza galaktyka bardziej masywny.
  • Naukowcy badać Andromeda, aby zrozumieć pochodzenie i ewolucję tych formacji, bo to jest najbliższa galaktyka spiralna do nas.
  • Andromeda z Ziemi wygląda niesamowicie. Wielu nawet uda się go sfotografować.
  • Andromeda ma bardzo gęste jądra galaktyki. Nie tylko ogromne gwiazdek zlokalizowane są w centrum miasta, ale również co najmniej jeden supermassive czarna dziura ukryte w rdzeniu.
  • Jej ramiona spiralne są skręcone w wyniku oddziaływania grawitacyjnego między dwoma sąsiednimi galaktyk M32 i M110.
  • Wewnątrz Andromedy traktowane co najmniej 450 kulistych gromad gwiazd. Wśród nich – jeden z najbardziej gęsty, są w stanie wykryć.
  • Galaktyka Andromedy – najbardziej odległych obiektów, które mogą być widoczne gołym okiem. Trzeba będzie dobry punkt obserwacyjny i minimum odblaski.

Podsumowując, radzimy czytelnicy często podnieść oczy na rozgwieżdżone niebo. Utrzymuje wiele nowego i nieznanego. Znaleźć trochę wolnego czasu, aby obserwować kosmos w weekendy. Galaktyka Andromedy w niebie – to widok, który zdecydowanie powinien zobaczyć.