229 Shares 1247 views

Tłuszczak: co to jest? czy guz muszą zostać usunięte?

Jeśli zaczęły pojawiać się na ciele bezbolesny zwartych formacjach, będzie z pewnością zainteresowany, czy choroba ta jest niebezpieczna i czy usunąć tłuszczak.


Oto jak tworzyć guzy zwane, a gdy wskazane jest chirurgia, omówimy w dzisiejszym artykule.

Tłuszczak: co to jest?

Tłuszczak – formacji łagodne, która występuje w tkance tłuszczowej i składa się zwykłej tkance tłuszczowej. Zwykli ludzie, to jest często określane jako „wen”. Istnieje kilka kliniczne formy edukacji różniące lokalizację miejsca i liczby guzów.

Najczęściej jest tłuszczak na brzuchu, biodrach, plecach, szyi i głowy mężczyzny. Małe guzy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Rosną powoli, stopniowo ściskając pobliskich narządów, ale nigdy się do nich.

W medycynie, to nagrany rzadkie przypadki takie jak edukacja odradza tłuszczakomięsakami.

Tłuszczak: co to jest? Przyczyny lipomatozą

Rozróżnić pojedyncze i wielokrotne łagodne. Te ostatnie, zwane „stłuszczenie” związane z niszczeniem tkanki tłuszczowej w wyniku urazu lub złożonych zaburzeń metabolicznych.

Nadal nie jest jasne, choć aktywnie dyskutowane, rola trzustki, wątroby i tarczycy w rozwoju tej choroby. Stłuszczenie jest często obserwowana u pacjentów z alkoholizmem, cukrzycy lub złośliwych nowotworów dróg oddechowych. Udokumentowano przypadki pozornej predyspozycje genetyczne do jego wyglądu.

Tłuszczak: co to jest i czy jest to konieczne, aby go leczyć?

Najczęściej, to wpływa na podskórną regionu tłuszczak (98%) i tylko od czasu do czasu pojawia się on w mięśniach lub narządach wewnętrznych.

Absolutnie obojętny na wygląd danych nie jest konieczne do leczenia nowotworów. Po pierwsze, w miarę upływu czasu, jest ich znaczny wzrost i zarośnięte tłuszczaki mogą zakłócać działanie pobliskich nerwów, tkanek, gruczołów łojowych i całych organów.

Ponadto, wzrost guza jest to poważny defekt kosmetyczny obezobrazhivaya ludzi wygląd.

Długo istniejące tłuszczak zaczyna się sag, tworząc coś w rodzaju „nogi”, niż mogą nawet spowodować śmierć (martwica) tkanki z powodu zastoju krwi.

Jak leczyć tłuszczak

Aby uniknąć wszelkiego rodzaju niezamierzonych konsekwencji, usunąć tłuszczak lepiej we wczesnych stadiach. Odbywa się to poprzez chirurgii, a te operacje są mniej traumatyczne i nie wymaga znieczulenia ogólnego.

Po chirurg kontroli ustawić z dokładną diagnozę, co jest potwierdzone poprzez nakłucie, a następnie cytologicznej analizy zawartości guza. Po badaniu pacjent zostanie wysłana do operacji. Wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Po jej pacjenta tego samego dnia może wrócić do domu.

W niektórych przypadkach wykazano działanie

Jeśli masz tłuszczak jest bolesne, zwiększa się znacznie pod względem wielkości, zakłóca funkcjonowania któregokolwiek z organów, jest chlubnym defekt kosmetyczny, pożądane jest, aby usunąć.

Należy pamiętać, że żadne środki zaradcze ludowej resorpcji wen nie będzie w stanie pomóc. Wiedząc to, co wygląda na to, tłuszczak, co to jest i jak to może cię zranić, poprosić o pomoc tylko wykwalifikowany personel. Bądź zdrowy!