784 Shares 9528 views

Marilyn Monroe sukienkę na przyjęcie urodzinowe Kennedy zdjęcie

Cały świat grzmiał inny aktualności dotyczące imienia legendy pop i ikoną stylu Marilyn Monroe. W tym czasie w aukcji „Dzhuliens„zostaną wystawione na sprzedaż przejrzystego błyszczącą sukienkę, w której śpiewała wiadomość Gratulacje dla prezydenta Johna F. Kennedy'ego na jego 45. urodzin. Spodziewana cena sprzedaży – $ 3 dolarów! Przy zamawianiu sukni od projektanta sama Marilyn poprosił ją, aby „historyczny kostium.” I tak się stało. Merilin Monro słynny strój był najdroższy w historii świata w tym czasie.

prehistoria

Na urodzinach prezydenta Dzhona Kennedi maja 19, 1962 15 000 osób zostało zaproszonych do Madison Square Garden. Wśród nich było wiele gwiazd. Aktorka jest bardzo starannie przygotowana na to wydarzenie, jako romans z prezydentem przeszła w stadium zaawansowania i chciała odzyskać pasję. jej suknia kosztowała $ +12.000.

To było świetne dla Marilyn pieniędzy, biorąc pod uwagę, że nie był w najlepszej sytuacji finansowej w tych dniach. miała również kupić 5 biletów, co gwarantowało jej udział w afterparty. Znając charakter Marilyn organizatorzy wstępnie skoordynowane z sukni, a ona brzmiała całkiem akceptowalny powściągliwy sukienkę, godnego mowę Dzhonom Kennedi.

Pierwsze wystąpienie w sukni z okazji urodzin pana prezydent

Na samym obchody aktorka przybyła całkowicie owinięty w futra. Kiedy przyszedł do jej powitanie, wzięła scenę, rzucił gronostajem pelerynę i zatrzymaliśmy się w sukience. Cały pokój wstrzymał oddech. Kobieta wydawała nagi, szokując publiczność. Każdy starał się dokładniej zbadać aktorka. W kompletnej ciszy, śpiewała Marilyn pierwsze linie przeciągania. Z chrapliwym, breathy, wyznając swoje uczucia i jednocześnie szokujące innych z ich odwagi.

Marilyn Monroe sukienkę na imprezę urodzinową Kennedy odniosły sukces. Jej występ stał się znaczącym wydarzeniem, zmuszeni mówić o tym wszystkich, wszyscy za kilka tygodni. Na mapie została wydana, ale wygrana nie została spełniona. Za dodatkową opłatą, potajemnie dostał imię okazji urodzin pana Przewodniczący.

projektant

Sukienka Marilyn Monroe powstał jeden z najlepszych projektantów lat 30. -Jean-Louis Berzaultom. Ubrał się wiele gwiazd Hollywood, i służył jako główny projektant ubrań w „Columbia Pictures”. We wczesnych latach 60. Zatrzymał pracy w studiu, otworzył prywatny salon w Beverly Hills. Najsłynniejsze kobiety po raz nosił go. Wśród klientów gwiazda Marilyn Monroe.

Jej strój do wykonywania, w dniu urodzin prezydent Dzhona Kennedi stał się najbardziej znanym dziełem projektanta. Był nazywany „nagi sukienka”, „dress-prowokacja”. Teraz stało się historią, wielbiąc autor całego świata.

Co było jasno sukienka Merilin Monro?

Marilyn wygląd w „dress-prowokacja” nie był pierwszy pokaz sukni. Po raz pierwszy taki zespół był widziany na Marlene Dietrich. Jego uzupełnieniem sukni luksusowe futra. Marilyn chciała to samo, tylko lepiej, że jest to jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalny i tylko z nim związane. Projektantem był bardzo utalentowany. Studiował charakter i styl aktorki i sobie sprawę, że konieczne jest, aby podkreślić jego niezwykłą seksualności, pozostając w ramach przyzwoitości.

Długa suknia Marilyn Monroe podłoga została wykonana z cienkiego woalu. Tkanina została złożona w kilku warstwach. Na ręku została szyte dwa tysiące połyskujące cekiny. Suknia była z otwartym plecy i musiała powtórzyć idealną linię sztuk aktorką. Materiał był beżowy, i wydawało się, że ciało jest nic – tylko migotanie otaczającej. Osiąga efekt nagość, i to było prawdziwe wyzwanie, skandal w czasie. nie istnieje tkaniny rozciągliwe i ubrać doskonale podkreśla linię na rysunku, jego dostosowaną bezpośrednio na Marilyn przed pójściem do światła. Bielizna brakowało, to było po prostu niemożliwe do noszenia pod ciasny strój. Była to kolejna legenda związana z sukni.

Wartość historyczna przezroczystej błyszczącej sukni Marilyn

Poza estetycznym, Merilin Monro ubrać od dnia urodzenia Kennedy'ego, o znaczeniu historycznym i kulturowym. Głośne wydarzenie w Madison Square Garden zebrał ogromną liczbę ludzi. Wszystko przyszedł pogratulować prezydentowi i mowy otwarcie aktor Peter Lawford została dostarczona do dalszego zmienić kierunek popkultury. Oprócz powyższego, na scenie Marilyn wstał, wziął pelerynę futrzaną, odsłaniając ciała sukienki, i śpiewali tradycyjne powitanie tak otwarcie, szczerze i sexy, cała publiczność tylko jęknął.

Aktorka miała romans z prezydentem, ale to było starannie ukrywane. Marilyn była w stanie powiedzieć to światu dzięki samym stroju i sposobu wykonania. To było uznanie, że aktorka starannie przygotowane i dla których wymagane ogromną odwagę kobiet. Po zmienił swoje nastawienie i popkultury, a sam prezydent. Historia stała się punktem zwrotnym dla branży. Teraz nie ma interesu w sukni na całym świecie nie tylko jako modne kreacje, ale jako dzieło sztuki.

Pierwsza aukcja „Christie”: koszt sukni

W październiku 1999 roku, pełnił jedną z aukcji domu „Christie”, gdzie zostały wystawione 55 wiele osobistych Merilin Monro. Wydarzenie było transmitowane na żywo, ponieważ nie było ogromna liczba chętnych, aby zobaczyć ten pokaz. Koszt rzeczy wzrosnąć kilkakrotnie wyższe niż szacowano i stwierdził. Gdy przyszło do przezroczystej błyszczącej sukni Marilyn Monroe (na zdjęciu powyżej), w którym pogratulował prezydent Kennedy, wszystko tylko wstrzymując oddech w oczekiwaniu. Oferta została zaprezentowana w centrum uwagi pod audio z tego doniosłego dnia. To był najdroższy strój sprzedany na aukcji w świecie. Ostateczna cena była $ +1,267 mln zł.

Marilyn strój ponownie wystawiony na sprzedaż w 2012th

Jednym z głównych wydarzeń dla fanów i miłośników słynnej aktorki stała się nowa aukcja „Dzhuliens”. Marilyn Monroe sukienkę ponownie wystawione na sprzedaż. Aukcja odbędzie się w dniu 17 listopada 2016 roku w Los Angeles. Przed tym stroju trafi do wyłącznego wycieczkę dookoła świata. Pierwszy punkt – ekspozycja Marilyn: postać nie Obraz w Mana Współczesna (New Jersey), drugi – „Muzeum ikony stylu” w Newbridge (Irlandia), końcowy przystanek – Los Angeles aukcja „Dzhuliens” galeria.

Celem imprezy, według dyrektor wykonawczy Martin Nolan – aby przypomnieć ludziom o ważnym, przełomowym momencie w historii państw i rozwoju kultury popularnej, jak i dlaczego Marilyn Monroe stała się sposobem-ikoną od dziesięcioleci. Spodziewana cena sprzedaży – $ 3 mln.

Legendarna biała sukienka Marilyn Monroe

W top 10 najbardziej znanych aktorek stroje zawarte nie tylko cielesną suknię z cekinami. Nie mniej znanym, a nawet legendarny stał się obraz utworzony w filmie „Słomiany wdowiec”. Raczej nie jest to film, i to była scena, w której aktorka stoi nad rusztem metra w białej plisowanej sukience z puszystej spódnica obrzęk. Obraz stał się ikoną i wszedł do historii kina XX wieku. biała sukienka Marilyn Monroe stała się twarzą epoce, obiektem pożądania dla wielu pokoleń.

Film został nakręcony w 1955 roku. To nie był najlepszy w karierze aktorki, ale stał się popularny ze względu na niego. Obraz Marilyn w tym sukienka była przedmiotem licznych parodii. Ona naśladować jej styl stał się kultowy. W 2011 roku figura 8 metrów wysokości został ustawiony w Chicago pod tytułem „Marilyn zawsze”. jest ono pokazane w tej sukience.

Autor biała plisowana sukienka Marilyn Monroe

Autor był Travilla strój. Wielokrotnie pracował z Marilyn, tworząc kilka jej legendarnych sukienek. Z biegiem czasu, sukienka zmienia kolor lekko. Koktajl sukienka w kolorze kości słoniowej stał się odcień ecru. Po śmierci symbol seksu został sprzedany na aukcji za $ 4,6 miliona dolarów.

Zdjęcia Merilin Monro w białej sukience jest nadal prawdziwe zainteresowanie ze względu na utworzony obraz aktorki. Jako materiał stosuje się octan projektanta szycia krepy. Dobór sztuczny materiał był podyktowany potrzebą utrzymania liczne fałdy, które nie są przechowywane na włóknach naturalnych. Ciężki materiał kształt długo montażu, a tym samym łatwo podnoszone przez wiatr.

Obraz Marilyn byłaby niepełna bez jej sławnych sukienki. Każda z nich była w stanie przekształcić przez siebie, tworząc historię, zmieniając tryb wektorowych. Uwodzicielski i kobiecy wizerunek słynnej aktorki stała się kultowa, a wyrażenie „Marilyn Monroe Dress” stało się nazwą zwyczajową, przywołując na myśl film jest już ugruntowaną zdjęć historycznych, kultury, sztuki, a nawet polityki.