729 Shares 4983 views

Festiwal „Oktoberfest” w Niemczech: zdjęcia i opis

najpopularniejszy kierunek turystyczny na świecie pod koniec września – początek października to Monachium, gdzie co roku przychodzą ponad 6 milionów ludzi na festiwalu „Oktoberfest”. Na festiwalu piwa, ponad 200 lat jest bardzo popularny wśród fanów napoju. „Oktoberfest” w Niemczech zyskał takiego tempa w ciągu ostatniej dekady i jest konsekwentnie w rankingu w Księdze Guinnessa jako największego przypadku takiego planu.


Dwa święta – dwie tradycje

Historia warzenia piwa w Bawarii jest ściśle związane z rodziną królewską, niegdyś orzekając, że krawędź. Wittelsbach przedstawiciele uznać, że ich prawo do nie tylko zrozumieć piwa, ale także zaangażowany w jego produkcji. Pierwszy królewski browar został otwarty z powrotem w 1260 roku w Monachium, stolicy Bawarii, książę Ludwig dotkliwe. Przez 19 wieku, były 70 zakłady do produkcji napoju, należąca do rodziny królewskiej.

Jednym z monarchów (Duke William 4) w 1516 roku nawet uchwalił ustawę o czystości żywności, które do 1906 roku, działającą wyłącznie w Bawarii ziemi, ale potem rozprzestrzenił na terenie całych Niemiec. W związku z tak poważnym postawa wobec narodowy napój niemieckiego piwa jest uważana za jedną z najlepszych na świecie.

Bawarczycy są znane nie tylko tradycja warzenia piwa, ale także jej zużycie, mimo że był w swojej historii okres, kiedy silne lokalne wino było wypierać pienisty napój przez liczbę konsumpcji.

Czasami jeden dekret może zmienić pozycję „wagi” historii. Stało się to, kiedy dekret został opublikowany korzyści piwa pod koniec 19 wieku, co doprowadziło do wzrostu nie tylko produkcji, ale także konsumpcji. Jeśli przed Bawarczycy przemian wino i piwo, po przyjęciu dekretu niedawno stała się tak drogie, że jego stosowanie wzrosła do 500 litrów na osobę rocznie.

Niewiele osób wie, że „Oktoberfest” w Niemczech – nie jest to jedyny festiwal piwa. Nie mniej ważne dla Niemców mocny sezon piwo, które wchodzą na Wielki Post.

Jego historia rozpoczęła się w klasztorze mnichów – paulantsev którzy gotowane go do swoich potrzeb. Sława smaczne piwo sprzedawane wokół krawędzi, ale prawo zabraniało mnichów sprzedać swój napój, że powinny one piłeś ją dla siebie przed Wielkim Postem. Tylko w 1780 roku było zezwolenie na handel w piwie. W ten sposób powstała tradycja przez 2 tygodnie z okazji silnego festiwal piwa na Mount Nockherberg w Monachium.

Historia festiwalu piwnym

Holiday „Oktoberfest” w Niemczech sięga roku 1810, kiedy przyszła Korol Lyudvig 1 postanowił szeroko okazji jego ślubu z księżniczką Therese Saksonii. Aby to zrobić, łąka setki beczek piwa dla obywateli i stoły pokryte zostały podniesione na obrzeżach Monachium. Ludzie lubiła tyle wakacje postanowili go powtórzyć w następnym roku, a potem było obowiązkiem przeprowadzenia władz miejskich.

Dziś Theresienwiese – duży obszar w pobliżu dworca kolejowego w starym Monachium. Roczne piwo tradycja została złamana tylko podczas epidemii i operacji wojskowych, takich jak w 1854 i 1873 roku odpowiednio z powodu cholery.

Trzymałam ją jak po raz pierwszy, na początku października, ale w 1904 roku został przeniesiony do końca września, choć tytuł pozostały niezmienione. W naszych czasach, to rozpoczyna się w trzecią sobotę września i trwa 16 dni.

Gospodarzem festiwalu

Pod koniec 19 wieku na łące Teresy w Monachium stworzyli tradycję i miejsce, w którym zaczęli przeprowadzać coroczny festiwal „Oktoberfest”. Niemcy były korzystne do promowania bawarskiej browar, dla produktów, które ludzie podróżowali nie tylko w kraju, ale także z zagranicy. Niemcy szczególna staranność i pomysłowość, więc włożyli w ogromnym namiocie łąki, gdzie, oprócz stołów i ławek zostały zbudowane platformy do tańca i kręgielnie.

Nieco później, wszystkie rozrywki zostały wykonane na zewnątrz namiotów, jako tych, którzy chcą cieszyć się lokalnego piwa każdego roku staje się coraz bardziej. Inaczej, wyglądają prawie tak samo jak z powrotem w 1886 roku, kiedy przeprowadzonego elektryczności. Firma zajmuje się ojciec oświetlenie Einsteina, i powiedzieć, że trochę Albert osobiście żarówka jest wkręcona w namiocie Shottenhammelya browaru.

Pierwszym z nich jest duży namiot dla 12 000 osób została ustalona w 1913 roku, które w tym czasie było niesamowite wydarzenie. W naszych czasach w obszarze umieścić 14 namiotów o pojemności 10 000 miejsc siedzących i 15 małych namiotów dla 1000 osób.

Bohaterem tej okazji

Głównym napój na festiwalu to piwo warzone przez browary w Monachium. Ich produkty muszą być zgodne ze standardami w 1487 (opublikowane przez prawo czystości piwa w Monachium (1516) oraz Dekretu o czystości produktów), a więc, począwszy od marca do naparu święto specjalnych piw.

Najbardziej popularne są różne browarów jak „Augustiner”, „Paulaner”, „Levenbroy” i innych. Piwo warzone według starego rozporządzenia, zgodnie z którym w skład powinien być obecny jedynie chmiel, słód jęczmienny, drożdży i wody. Goście w Monachium, kiedy to „Oktoberfest” w Niemczech mogą spróbować pienisty napój, który ma ten sam smak i siłę (5,8 – 6,3%) na pierwszym festiwalu ponad 200 lat temu.

Oczywiście, w dzisiejszych czasach browary przebiegły i stworzyć sprzedaży napojów z dużą ilością składników, ale nie są na wakacjach.

Na festiwalu „Oktoberfest” w Niemczech w latach liczba pijany piwo przyszedł do prawie 70.000 hektolitrów wina – do 27 000 litrów (można z niego korzystać w namiocie wino) i szampan – do 20 000 butelek (istnieje również oddzielny namiot dla niego) , Średni koszt litrowy kubek (mas), ale tylko w takich ilościach służyć piwo do „Oktoberfest”, kosztuje 10 zł. Od odmian w każdym namiocie tylko 6, a następnie 2 tygodnie festiwalu można obejść cały namiot bez większej szkody dla zdrowia i portfela.

800 toalety pracować dla gości festiwalowych, obsadzone przez lekarzy i wolontariuszy pomagających tym, którzy nie obliczyć siły.

leczyć

Bavarian kuchnia narodowa jest integralną częścią festiwalu piwnym. Nie jest tradycyjnie serwowane kiełbaski wieprzowe, kurczak, pieczona golonka, mięso z kością i ryby. Specjalne danie jest pieczone dziki, jelenie i sarny.

Posiłek można zjeść w namiotach piwnych i kupić w specjalnych kioskach. Przekąski do piwa na zamówienie precle i suszenie. Stoisko ryby mogą nawet kupić suszone ryby, chociaż nie jest to tradycyjna przekąska do piwa z Niemcami.

Pierwszy zharilnya kurczaka odbył się w bawarskim festiwalu w 1881 roku, a dziś ich zemenyayut nowoczesne grill.

parada

Począwszy od 1887 roku festiwal rozpoczyna się procesją właścicieli namiotach. Tradycja zaczęło się, gdy pierwsi piwowarzy i właściciele zabawy razem i przyszedł do Theresienwiese z dużej kolumny.

Ponieważ pięknie urządzone wagon ciągnięty przez cztery lub sześć koni napędzane bęben z piw które mają być dostarczone w namiocie. Są one następnie przez właścicieli i pracowników browaru, a wszystko to towarzyszy grając z orkiestrą.

Festiwal rozpoczyna się tradycyjny nigdy paznokci kurek do beczki godzinie 12 po południu. Ten rytuał ma burmistrz miasta. Po pierwsze lufa jest otwarty, wszyscy właściciele namiotów może zacząć sprzedawać piwo i butelkowanie.

Większość Bawarczycy hazardowych gracza, ile ciosów burmistrz będzie wymagało działań zmierzających do otwarcia beczki. Więc wynik jest uważany za najgorszy w 1950 roku, kiedy dokonano 19 strzałów, a najlepiej – w 2006 roku, kiedy za baryłkę został otwarty z pierwszego uderzenia.

Rozrywka i atrakcje

Na początku 20 wieku, „Oktoberfest” w Niemczech towarzyszyły niesamowite widoki. Na przykład, w 1901 roku, wszyscy uczestnicy festiwalu położono na wyświetlaczu wioskę Beduinów z jego mieszkańców. taniec ludowy, łucznictwo, kręgle i ronda – to cała zabawa z tych lat.

Obecnie goście są rozpatrywane przez starej karuzeli, która działa od ponad 80 lat, jak i nowatorskich. Bardzo popularne są wśród nich przejażdżka roller coaster z tras o różnych długościach.

Wysokość entuzjaści mobilnych oczekuje wysokość wieży 66 m, przy czym można poczuć urok swobodnego spadania z prędkością 79 km / h. Diabelski pozwala zobaczyć cały festiwal z lotu ptaka.

Flea Circus, działając na wakacje z lat 60-tych 20 wieku, jest dość popularny wśród dzieci i dorosłych.

Ponadto, goście mogą tańczyć, strzelać z łuku i kuszy, albo wziąć udział w licznych rajdach. Każdego wieczoru, każdy z namiotów oferuje ciekawą rozrywkę: w jednym – to koncerty, rock and roll, w innych – pieśni i tańców ludowych.

Uczestnicy festiwalu

Kostium parada – to tradycja. Po raz pierwszy została ona odbyła się w 1835 roku i poświęcona była srebrnym weselu Ludwika i Teresy Saksonii 1. Pierwszy marsz był raczej skromny, ale nasz czas w nich zaangażował się ponad 8 000 osób, w strojach narodowych. Procesja odbywa się na pierwszym festiwalu w niedzielę.

Wśród uczestników festiwalu – Rząd Bawarii oraz członkowie Rady Miejskiej w Monachium, przedstawiciele różnych myśliwskie i strzeleckie, orkiestra i wypoczynkowych przejażdżki. Procesja odbywa się 7 km, zgodnie z tradycją jest on kierowany przez dziecko.

Do tej pory jest ona uznawana za największą na świecie wśród podobnych zdarzeń.

Gośćmi festiwalu

Według statystyk, około 70% gości – to Bawarczycy i Niemcy, a reszta – przez turystów z całego świata. Na tej ekscytującej i ruchliwej wakacje można usłyszeć włoski, grecki, angielski, szwedzki, norweski, rosyjski, ukraiński język i nawet wielu piwoszy z innych krajów.

Na festiwalu nie istnieją przypadki walk lub wyświetla żadnych agresji, jak ludzie, którzy przychodzą tutaj, pozwoliły sobie prawdziwe wakacje, który jest oczekiwany przez rok. Nie zawsze jest śmiech i przyjazny nastrój. Tak twierdzi Niemcy święto „Oktoberfest”.

„Oktoberfest” w Moskwie

Nowa tradycja pochodzi z Rosji. Teraz odbywa się „Oktoberfest” w niemieckiej ambasadzie. Wejście do tego wydarzenia jest opłata, ale bilety wyprzedane natychmiast. Wynika to z wielkim zainteresowaniem Moskali do kultury niemieckiej, ale więcej – dobre piwo i smaczne dania kuchni bawarskiej.

Na przykład, „Oktoberfest” (niemiecka ambasada) w 2016 roku wzięło udział ponad 1000 osób. Święto odbyło się w dniach 16-17 września, w czasie tych 2 dni goście spodziewali bawarskie piwo, jedzenie, loterie i prezenty. Dla dzieci animatorów pracujących i ich rodziców oczekuje koncert show zespołu w Monachium.

W ten sposób przeszedł „Oktoberfest” w niemieckiej ambasadzie w Moskwie.