151 Shares 9658 views

Atrakcje Samara Region: dzielnica, regionalnych i miejskich

Region Samara Federacji Rosyjskiej – zaskakująco piękny i innowacyjny krawędzi. Ten rejon jest usytuowany nad brzegiem potężnej rzeki Wołgi. Historia tego obszaru sięga kilku wieków, a ona była piękna, jak w bajce. Atrakcje Samara Region – to ślady każdej przestrzeni wieków. Dziś Samara jest nowoczesnym miastem, ale ma wiele ciekawych zakątkach, sprowadzają się do nas z głębi różnych epok.

Niemiecki kościół i synagoga żydowska

Kościół, czyli kościół św Jerzego – najstarszy kościół luterański nie tylko w Samarze, ale także w regionie Wołgi. Jego budowa idealnie pasuje do miejscowych obrazów architektonicznych i atrakcji regionu Samara jako całości. fasady kościelne są w jasnym stylu gotyckim.

Następujące rady kościoła luterańskiego gminy, zdecydowano się na zakup budynku. Ale jak wspólnota musiała sfinansować takiego zakupu, szukała pomocy niemieckiego społeczeństwa. W 1865 Pundani (kaznodzieja) i Fridrih Meyer (Pastor) poświęcił fundamenty kościoła. Kościół został konsekrowany na cześć St. George.

Rozpoczęcie budowy synagogi w Samarze jest datowany na 1904 rok. Architekt budynku stał Zelman Kleinerman – znany w momencie architekt miasta. Skończyliśmy prace budowlane cztery lata później. W lecie 1908 roku synagoga natychmiast i otwarty dla publiczności. Samara Synagoga – zabytek architektury, ale jego stan jest bardzo dramatyczna. Jednak i wiele innych atrakcji regionu Samara nie różni się doskonałą sytuację.

Wspólna kuchnia

Fabryka struktura-jedzenie wygląda jak sierp i młot. Rozważmy ten symbol nie może być z dachów sąsiedniej tyłu. Ale z wysokości lotu ptaków, aby to zrobić jest całkiem możliwe. kuchnia zakład znajduje się obok fabryki im. Maslennikov. Według odniesień historycznych, używane cegły z zawalonych kościołów na budowę tego obiektu.

Oryginalna wersja kuchniach przemysłowych było szkło. Ale w związku z operacjami wojskowymi, materiał ten miał zastąpić sprzęgło z cegły. Atrakcje Samara Region znacznie poniosły szkody w czasie dwóch wojen światowych. Główny architekt miasta dzisiaj przekonany, że fabrycznie powinien być poddany rekonstrukcji, bo taki budynek nie może być w takiej formie.

naturalne piękno

Główne atrakcje przyrodnicze regionu Samara – Samarskaya Luka, Buzuluk leśnych i Cave Stepana Razina.

Samarskaya Luka – świetne miejsce w regionie. Z powodu swojej różnorodnej klimatu tutaj obecny jest unikalną florę i faunę. A niektórzy z jej przedstawicieli żyć wyłącznie na terytorium Samara Bend. Obszar ten znajduje się również Park Narodowy i Rezerwat przyrody.

Buzuluk boru pojawiły się w epoce polodowcowej w wydmach. Około 6-7 tys. Lat temu w tym obszarze po raz pierwszy pojawiły brzozowego i sosnowego lasu wyspy. Później wzrosła tylko las sosnowy.

Jaskinia Stepana Razina znajduje się w regionie Stawropol w miejscowości Bolshaya Riazaniu. W czasie tej wsi niedaleko słynnego rozbójnika ukryciu. Istnieje również jaskinia, gdzie przebywał z jego zwolenników. Ta sama grota można znaleźć w południowej części już znane czytelnikowi Łukasza. Dostać się do tej placówki jest możliwe tylko w pochylonej postawie człowieka. Użytkownik otwiera 20-metrowy pokój szerokości czterech metrów.

miasto Otradnyj

Atrakcje Otradnyj regionie Samara także Dom Kultury, które regularnie odbywają się projekcje amatorskich zespołów. Tu działają różnorodne kubki. Własnością miasta jest muzeum. Jest wystawiony ekspozycję obiektów, które mówią o tym, jak w oparciu i osiedli ludzkich. A w centrum wsi stoi pomnik Vladimiru Leninu. Rzeźba stoi tu również dedykowany do lokalnych mieszkańców, którzy zginęli podczas konfrontacji z nazistowskimi Niemcami. Obok jest stela, na której wyryto nazwiska ofiar, jak również wieczny ogień w ich pamięci.

Tajemniczy obszar Sergievskiy

Atrakcje Sergiusz powiat regionu Samara – to przede wszystkim Blue Lake (Semiz-kyule). Sinkhole utworzony staw. Dnem ma silną sprężynę siarkowodoru. Jezioro jest tak przejrzysta, że widać, jak mówią, cała jego historia. Warunek ten jest spowodowany brakiem jakichkolwiek było życie w nim.

Mieszkańcy tego regionu są przekonani, że Blue ma uzdrawiającą moc. I dla niego, istnieje wiele legend. Tak, mówią, że w starożytności tutaj udało wóz i konia, ale znaleźć nic nie było możliwe. Według innej legendy, od czasu do czasu pojawiają się na powierzchni płyty z tajnym piśmie vysmolennye.