258 Shares 5350 views

Związek dziane części – podstawowe metody

Dzianiny u szczytu popularności. Teraz nie tylko dzieci, których babcie wiedzą, jak robić na drutach, ale wiele modeli lub gwiazdy. Projektanci uwielbiają uzupełniać z dzianin elementów skórzanych. Dlatego związek z dzianiny kawałki – jest to ważna kwestia, że prędzej czy później konfrontuje każdy fachowiec. Bez tego nie da się połączyć sukienkę lub sweter. I istnieje wiele sposobów połączenia. Jednak kilka są w zasadzie.

Za pomocą którego można robić na drutach?

Dziania – to tworzenie produktów zawierających nici, paski lub łatki, za pomocą igieł, haków lub innych urządzeń. Zasadniczo Knitting podzielić na dwa rodzaje:

  • szydełka;
  • dziania.

Oczywiście, istnieje również maszyna dziewiarska i produkcja wyrobów z wykorzystaniem szpulek, ale są one mniej popularne, a oni nie wiedzą wszystkiego. Ale połączenie z dzianiny komponentów niezbędnych do wszelkiego rodzaju robótek tej odmiany.

Samo połączenie może być wykonane z wykorzystaniem przędzy o takim samym zabarwieniu i grubości, którą zastosowano w wyrobie. Jednak czasami użycie koloru i kontrastu, jeśli jest harmonijnie zintegrowane z projektowania rzeczy. Ponadto, dla niektórych ukrytych pokładów można rozbić wątki na cieńsze rozmiary niż główny.

Co trzeba zrobić przed uszyć produkt?

Przed przystąpieniem bezpośrednio do mieszanki szczegółów produktu, powinno być poddany serii procedur. Na przykład, wszystkie części powinny być gładkie, aby nakładać na nich cienką materiał wykonany z bawełny, a na nim już iść żelaza. To pozwala zobaczyć dokładną wielkość części, jak również daje najlepszy widok wzorca.

Nawiasem mówiąc, należy dokładnie zapoznać się z informacjami na etykiecie przędzy. Niektóre rodzaje haczykowate wątków może z powodu parowania, więc w tym przypadku jest tylko zimno żelaza żelazo. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia produktu.

Warto też uważnie wymarły już gotowy część dzianiny rzeczy ukryć szwy lub wystająca wątki, jeśli istnieje. Najlepiej jest, aby wszystkie powyższe procedury odbywa się na szczegółach określonych na tekturze lub tkanki przy pomocy szpilek. Pomaga również, aby nie przegapić niczego.

Odmiany ściegów dla związku

Związek dziane części mogą być wykonywane za pomocą różnych dostępnych narzędzi. Należą do nich:

  • igieł do szycia – ich wielkość jest określana w oparciu o grubość przędzy;
  • szydełka;
  • szprychy.

Wszystkie te narzędzia do robótek można połączyć w jednym produkcie, rozrzuconych kawałków. Jednak wydajność stawów w tym przypadku będzie inaczej.

Szwy są wykonywane za pomocą różnych instrumentów, a zatem mają różne nazwy. Na przykład, popularny związek dzianiny z hakiem – łańcuch ściegu. Wykonywanie wielu opcji szwy produkowane przy użyciu igły i igły – ramię.

Związek dziane części hakowe

Ścieg łańcuszkowy, jak już wspomniano, jednym z najbardziej popularnych wśród wykwalifikowanych pracowników, którzy są wykorzystywane do wytwarzania produktów z pomocą zaledwie haka.

Dla tej części produktu, który chcesz związać, ułożyła twarzą jednej części do drugiej strony takie same. Po tym hakiem przebite oba szczegóły, a na wyświetlaczu pojawi się wątek. Potem zaczyna pręty dziewiarskich, bez sc. W tym przypadku, nitka powinna zostać zaostrzone, aby pozostawić żadnych luk. Ale warto też oko do szczegółów i nie są przeznaczone, i był wolny, nie zmieniły swoich pierwotnych wymiarów.

Ramię szew: użycie szprych

Jednym z najbardziej popularnych stawów, która pozwala na dokonanie połączenia części dzianiny szprychy – ramię. Połączenie takie jak craftswomen ponieważ zapewnia płynne produkty krawędzi. Także to jest trwałe.

Aby rozpocząć montaż części za pomocą szprych musi dziać się dwie dodatkowe serie ponownie. I można używać nici bawełniane, kontrastującym kolorze. Nie ma to wpływu na jakość produktu. Następnie usuwa się wszystkie pętle z igłami, a sam produkt starannie proutyuzhivaetsya.

Jednym z dodatkowych rzędów rozprzestrzeniają. W drugiej, tylko usunąć jedną pętlę, a tym samym spajanie o pracy, dzianiny ściegu. Plus połączenie z częściami dzianiny artykuł, że głównym pętla nie odkształca się.

Dzianiny ściegu – główny faworyt wielu

Ale większość mistrzów nadal używać igły do szycia jest połączyć krawędzie produktu. Taki typ spojenia może być podzielona na dwie grupy – pionowych i poziomych.

Połączyć części szydełkowane drutach ścieg zaczyna się z faktem, że górna pętla szeregu niepowleczone. Igła jest umieszczony w pierwszej pętli szeregu z góry na dół. Wniosek jest w następnej iteracji tego samego produktu, a z dołu do góry. Tę samą operację przeprowadza się w drugiej połowie urządzenia. I zakończyć połączenie całej serii. W tym układzie, szew jest niewidoczny. Wydawało się, że ukryte w produkcie.

Istnieje również wariant, w którym wykonywana jest drutach ścieg na produkcie z zamkniętymi pętlami. Za pomocą gwintu ten sam kolor i teksturę, jak w produkcie. Całą procedurę wykonuje się w taki sam sposób, jak w przypadku łączenia części z otwartą stroną. Jednak to trwa tępą igłę i wprowadzić ją do samego materiału, starając się w pętli.

czasami nazywane także dzianiny związku szew. Uważany jest za jeden z najłatwiejszych. Jest często używany do podłączenia bocznego. Gdy ta igła jest wprowadzana do pętli krawędzi obu produktów na raz, a następnie małymi ściegami z wytworzeniem związku o krawędziach wyrobu. Dokręcić Gwint powinien mieć stosunkowo szczelne. Jeśli po wykonaniu wspólnego szew na przedniej stronie, można dostosować dopasowanie kolorów lub wzór na obu stronach produktu. Jednakże, na odwrotnej stronie szew wygląda schludniej i mniej zauważalne.