86 Shares 4898 views

Jak pozbyć się moli w swoim mieszkaniu? Modern „chemii” i ludowych środki zaradcze

Jak pozbyć się moli w swoim mieszkaniu? Musisz wiedzieć dokładnie, co masz do czynienia. Ciekawostka: ponad 70% ludzi nie zdaje sobie sprawy, że dom może być, ale różne rodzaje moli: wiszący, futra, dywan, meble, a nawet je Fur skóry. Wiedząc, jaki rodzaj szkodnika stoją, będzie mógł wybrać skuteczny środek na mole.

futro mola

Jest to jeden z gatunków najbardziej żarłoczne. Błędem jest sądzić, że jeśli nie utrzymać sierść w mieszkaniu, dowiaduje niż święto na. Jego larwy znaleźć zastępstwo w postaci futra wyłożone jedwab, aksamit, a nawet tkanin syntetycznych, introligatorskich i wosku. Futro kret nie tylko żarłoczny, ale wytrwały: okrągły rok hodowli członkowie gatunku mogą wytrzymać temperatury do 0 stopni i bez jedzenia przez około miesiąc. I nawet jeśli ukryć rzeczy w workach foliowych, nie będzie żadnych przeszkód do ćmy futerkowych.

Jednym z najprostszych i najbardziej dostępnych środków odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób pozbyć się moli w mieszkaniu, jest utrzymanie rzeczy czyste. Można zauważyć, że szkodnik jest niemal dotykając rzeczy, których używasz rzadko. Ćma wiele chętniej najbrudniejsze obszary – pachy, kieszenie, rękawy i kołnierz. Więc zanim wysłać element przechowywany w szafie, sprawiają, że reguły do mycia i czyszczenia go. Jako dodatkowy środek można prasować temperaturę maksymalną rzeczą żelazo – jego larwy są również boi. Od czasu do czasu wietrzyć rzeczy na zewnątrz. I zanim wiszące w szafie – wstrząsnąć. Inna opcja – wywiesić zanieczyszczoną odzież na kilka godzin w zimnie.

Meble mola

Ona jest jeszcze trudniejsze. A głównym sposobem walki z powrotem jest czystość. Regularne czyszczenie na mokro i na sucho odkurzaczem – twoi wierni pomocnicy jak pozbyć się moli w mieszkaniu. Jeżeli nie można uniknąć skażenia całkowicie pozbyć się moli, można tylko środkami chemicznymi, w tym w jej dichlorfosu członkostwa.

mol kuchnia

Idealne środowisko dla kuchni moth – suszonych owoców i orzechów i różne zboża (zwłaszcza semoliny). Plastikowe torby i worki z tkaniny – nie jest to problem dla nich. Dlatego, aby utrzymać takie produkty polecane w pojemnikach plastikowych, szklanych lub metalowych. Należy również regularnie obsługiwać przypadki: dokładnie umyć je wodą z mydłem i wytrzeć czystą szmatką, a we wszystkich szczelinach z pędzlem do zastosowania octu.

chemikalia

Jak pozbyć się moli w środkach zaradczych mieszkanie ludowych, już wiemy. Ale nie zawsze są one skuteczne. Dlatego potrzeba, aby pomóc nowoczesne „chemia”.

Po pierwsze, można kupić tak zwane repelenty – oni nie zabijają latający ćma, ale przeraża go i nie pozwalają podejść do rzeczy (są to tabletki stop naftalenu i kamforę). Jak można wykorzystać ich substytutów naturalnego tytoniu, pieprz, czosnek, rumianek, szafran lub skórki owoców cytrusowych. Zioła należy złożyć do woreczka i umieścić na półce w kuchni lub w szafie między ubraniem. Torby trzeba zmieniać co 2-3 miesiące.

Znacznie bardziej agresywne środki owadobójcze Aktorstwo – są one stosowane, gdy już utworzone larw i jaj. Preparaty tego rodzaju mogą być wytwarzane w postaci aerozolu lub roztworu. Należy jednak pamiętać, że przy zakupie środków odnoszących się do rodzaju insektycydów, trzeba uważnie przeczytać instrukcje dotyczące stosowania i skutków ubocznych profilu. Agresywne środki do niszczenia brzydkie owady mogą uszkodzić i zdrowia. W odniesieniu do najbardziej odpowiednich zasobów pod względem skuteczności i bezpieczeństwa w związku, eksperci radzą, aby użyć specjalnego „raptor” z molami.