274 Shares 9356 views

Konstelacje znaków zodiaku. Zodiac konstelacje na niebie

Jasne gwiazdy na niebie tworzą specyficzny kształt. Takie skupiska nazywane są konstelacje. Ludzie zawsze patrzeć w gwiazdy przez długi czas, próbując rozwiązać zagadkę pochodzenia kosmicznego. Pragnę odnaleźć konstelacje pośród tych, które kiedyś przeczytać lub słyszał. Dwanaście niebieskich figur – konstelacja znaków zodiaku. Każdy z nich jest legenda mówi o jego otwarcie i tłumacząc swoją nazwę. Co to jest – znaki zodiaku?


Konstelacje znaków zodiaku na niebie

Zodiak – pewna strefa nieba, na którym przenieść niektóre planety, księżyc i słońce, przechodząc po drodze przez 12 gwiazdozbiorów. Ponieważ znajdują się one w polu zodiakalny, a dostali swoją nazwę – konstelacje zodiaku. Każdy z nich w starożytnej astrologii został wyznaczony lub towarzyszy symbol, który jest nazywany znakiem zodiaku. Oto prosta historia jak nie było znaków zodiaku konstelacji.

Ilu z nich wszystkich

Słońce za rok omija duży krąg sferze niebieskiej. Ten krąg (zwane znaki, tylko 360 stopni) jest podzielona na 12 sektorów 30 stopni, otrzymała swoją nazwę od nazwy gwiazdozbiorów, że słońce przechodzi na swej drodze.

Każdy miesiąc odpowiada znak zodiaku, przez które w tym miesiącu Słońce sprawia, że jego ruch. Dawno, dawno temu konstelacja znaków zodiaku były kalendarz ludzi, ponieważ w każdym z nich Słońce podróżował przez około miesiąc. Ale ponieważ punkt równonocy wiosennej jest stale w ruchu (70 lata, 1 °), dzisiaj Słońce w ciągu jednego miesiąca porusza się nie jeden, ale dwa sąsiednie gwiazdozbiory, ale oznaczenia, które istniały przed miesiącami, przeżył. Konstelacja Panna słońce porusza się bardzo długo – 44 dni, a konstelacja Scorpio słońca przechodzi przez 6 dni. W sprawiedliwości należy zauważyć, że Słońce między 30 listopada a 18 grudnia przechodzi kolejną gromadę gwiazd – Wężownika, ale tak się złożyło, że historycznie miesięcy, nie ma, a konstelacja znaków zodiaku nie jest wliczony w cenę.

Pochodzenie nazwy

Każdy konstelacji zodiaku znaki ludzi podchodzą do jego nazwy. Według jednej z wersji, pochodzenie nazwy znaków zodiaku odpowiadają Dwanaście prac Herkulesa. Inne wersje są oparte na starożytnych greckich mitów o bogach Olimpu. Każdy tytuł i znak ma swoją własną legendę. Interesujące jest to, że pomimo starożytnego greckiego pochodzenia, wszystkie nazwy znaków zodiaku stary zostały napisane w języku łacińskim.

Do tej pory astronomowie są 12 znaki zodiaku, pogrupowane według wersetu 4:

  • land – Koziorożec, Byk, Panna;
  • Woda – Rak, Skorpion, Ryby;
  • Fire – Baran, Lew, Strzelec;
  • Air – Waga, Wodnik, Bliźnięta.

Według mistycznych nauk, znaki zodiaku – konstelacji na niebie – upoważnić osoby urodzone pod nimi (czyli w miesiącu, kiedy Słońce przechodzi pewnej konstelacji ..) pewne cechy charakteru.

Baran

Pierwsze wiosenne miesiące – marzec i kwiecień (21.03 – 20.04) – odpowiada Baran. Baran konstelacja składa się z 20 gwiazd. Mezartim, Sharatan Gamal – trzy najjaśniejsze gwiazdy Barana. Około 2000 lat temu, miejsce równonocy wiosennej był w Baranie. Astronomowie twierdzą, że wróci tu nie szybko, ale po długich 24 000 lat.

Jeden mit opowiada, jak Baran oszczędza fryksos z Gell, dwoje dzieci, którzy na rozkaz złej macochy Ino trzeba poświęcić. Inny był los dzieci, ale pamięć o zolotorunnom Sheep zawsze zachowane sklepienie gwiaździste.

Constellation Byk

Byk (21 kwietnia – 21 maja) – bardzo zauważalne konstelacja uważny obserwator go zobaczyć do 130 gwiazd, z których 14 można zobaczyć szczególnie wyraźnie. Samie jasny – Aldebaran, Nat i gwiazda Alcyone i Zeta Tauri. Ta konstelacja jest punktem przesilenia letniego.

Według jednej z legend Byk identyfikowane z Zeusem. Brał obraz ukraść Europa – córki fenickiego króla.

Bliźnięta

W konstelacji Bliźniąt, można zobaczyć około 70 gwiazd, z których dwa – Kastora i Polluksa – najjaśniejsza. Niezmierzona miłość braterska Kastora i Polluksa, który opowiada starogreckiego mity, pchnął ludzi, aby znaleźć dwa świecące gwiazdy na niebie, i nazywać ich bliźniaków. Znak odpowiada maja i czerwca (22.05 – 21.06).

krab

miesiące letnie – czerwiec i lipiec (22.06 – 23.07) – odpowiadający Raka. Konstelacja Rak – bardzo duża i zarazem najsłabszy, stracił na tle swoich sąsiadów jasny kolega Leo i Gemini. Przy dobrej pogodzie, w nocy można zobaczyć bez teleskopu instrumentu około 60 gwiazd w konstelacji. Najjaśniejsza – Al Tarf lub Beta Rak.

Pojawienie się na niebie w konstelacji legenda łączy nazwę pogodzenia rywali Heracles Hery, to ona ogarnęła do morskiego potwora, który nieco Herkulesa podczas walki z Hydra. Chociaż według legendy, to nie był rak, krab, astronomowie już przyciągnęły imię.

gwiazdozbiór Leo

Konstelacja Lwa (lipiec, sierpień) o nazwie kolejny znak zodiaku. Gwiazdozbiór Leo – najjaśniejsza w znaku rodzinnego. Jego największa gwiazda zwana Regulus, czyli król. Constellation jest interesujący fakt, że w listopadzie, raz na 33 lat na nim jest możliwe, aby zobaczyć deszcz meteorytów gwiazdorską strumień.

Nemean mitologiczny lew (co wiąże się z pojawieniem się w konstelacji) urodzonych przez kobiety-węża Echidny, był w stanie pokonać nieślubnego syna Zeusa , Herkulesa. A wielki Gromowładca uwieczniony syn zwycięstwo włożył ruiny Potwora w niebo.

Constellation Virgo

Panna – duże skupisko gwiazd w Zodiaku, 164 z jego gwiazd są widoczne bez teleskopu i teleskop. Najjaśniejsza – Spica. W naszej epoce, w konstelacji Virgo znajduje równonocy jesiennej. Zodiak odpowiada sierpniu i wrześniu.

Liczne legendy podłączyć pierwotnych lub z Rhea – matka Zeusa lub Themis lub Gaji, Matki Ziemi.

konstelacji Libra

Libra – W miesiącach wrześniu i październiku. Po jego gwiazdy składowe były częścią konstelacji Skorpiona, ale z daleka, potem utworzyli nową konstelację. Pochodzenie konstelacji związanego z córką Zeusa Astrea, które nie są męczące, udał się na ziemi, oceny niesprawiedliwych i słuszną przyczynę ludzi przy pomocy ciężarków.

Składa się z 83 gwiazd, najjaśniejsza z których – Zuben el Sema i Zuben el Genubi.

Skorpion

Wśród znaków zodiaku znalazła swoje miejsce i Skorpion. Ta południowa zodiakalny gwiazdozbiór – jedna z najjaśniejszych na niebie, to ma 17 gwiazd, najjaśniejsza z których – ANTARES.

Jak mity powiedzieć, Skorpion śmiertelnie ukąszony młody myśliwy Orion, osiadł na stałe z nim w niebie. Ten znak zodiaku odpowiada październiku i listopadzie.

Strzelec

Strzelec (W miesiącach listopad i grudzień) – najjaśniejsza gromada gwiazd. Przed okiem obserwatora przyniósł 115 gwiazd w konstelacji, 14 z nich są bardzo jasne gwiazdy, trzymając mistrzostwo Alnazl, Albaldah, Kaus Borealis, Cowes Meridianalis, Askella, Nunki i Kaus Australis.

Jest to bardzo interesująca część nieba. Oto trzy z mgławicy, galaktyk i centrum czarnej dziury. Konstelacji Strzelca – punkt przesilenia zimowego.

Strzelec – potężny obraz mitologiczny centaur, zawsze docierają na niebie.

Koziorożec

Koziorożec odpowiada grudniu i styczniu. Bez wyposażenia teleskopowego można zobaczyć 86 gwiazd tej gromady. Beta Koziorożec – najjaśniejsza ze wszystkich.

Istnieje wiele legend o tej konstelacji. W mitologii greckiej mówi nam, że Koziorożec był synem Hermesa. On przestraszony Sto rozdziałów Titan, spadł do morza. Po tym, jego wygląd się zmienił, okazało się kozła z rybim ogonem. Bogowie byli zaskoczeni średnie potworów i zabrał go do nieba.

Wodnik

Wodnik (W miesiącach styczniu i lutym) – kolejna duża gromada gwiazd w ścieżce słonecznego, siedem gwiazd w jego najbardziej żywe. Wodnik jest wyraźnie widoczny w nocy w okresie od sierpnia do października. Bliżej drugiej połowie lata w konstelacji widać aktywne strumienie meteorów. Wodnik jest znany z tego, że jest ogromny i bardzo blisko ziemi Helix Nebula. nazwa konstelacji ze starożytnej legendy znaczy „mistrz wód.”

ryba

Konstelacji Ryby odpowiada lutym i marcu. Największą gwiazdą w konstelacji – Alpha Piscium. Klaster ma 75 widocznych gwiazd. To jest punkt równonocy wiosennej.

Według legendy, mitologicznej ryb – miłośników Acis i Galatea. Ścigany przez Cyklop Polifem zakochany w Galatea, nie były one być oddzielone, wpadł do morza i zostały pochłonięte przez nią. Bogowie dali kochanków do nieba i dał im życie wieczne w konstelacji Ryb.