493 Shares 3808 views

Metronidazol. Odpowiedzi o nim są uzasadnione

Nazwa tego leku jest znany wielu osobom. Antybiotyk „metronidazol”, przeglądy, które są pozytywne w większości pacjentów, lepiej znany pod synonim „Trykhopol”. leki to szerokie spektrum działania w odniesieniu do najprostsze. Wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj medycyny – „Metronidazol” od tego, co pomaga i jak go wziąć? Hamuje wzrost Entamoeba histolitica, Trichomonas, Giardia i jest skuteczny w zakażeniach beztlenowych.


Lek ten ma postać białego lub zielonego krystalicznego proszku, trudno rozpuszcza się w wodzie i alkoholu. Zwolnić ją w postaci tabletek (0,5; 0,25 g), jak i pochwy, tabletki i czopki (0,5 g). Brane doustnie pigułki bez ich żucia. Do iniekcji dożylnych antybiotyk wytwarzany w specjalnej postaci dawkowania.

W leczeniu przewlekłej i ostrej rzęsistkowicy wyznaczyć „metronidazol”. Opinie pacjentów przyjmujących lek, w tym przypadku, w przeważającej części dobre. Dowody naukowe wskazują, że samce Trichomonas cewki moczowej zniknąć w pierwszym dniu przyjmowania, a kobiety z pochwy – na sekundę. Ważną cechą tego antybiotyku w leczeniu układu moczowo-płciowego rzęsistkowica jest jego wysoka aktywność po spożyciu. „Metronidazol” jest szybko wchłaniany i gromadzi się w krwi. Następny to idzie do wątroby, jest wydalany z żółcią. Jelito jest ponowne wchłanianie leku do krwioobiegu. Mocz jest wydalana bez zmian w części, w postaci metabolitów. Metabolity wydalane plamy moczu czerwono-brązowy kolor.

W wielu innych chorób również wyznaczyć „metronidazol”. Opinie lekarzy o tym leku wykazać swoją skuteczność w leczeniu amebiaza, ostre wrzodziejące zapalenie dziąseł, zapalenie skóry, okołoustnym leiszmaniozy skóry, trądzik różowaty. Można przypisać zażyciu leku z innymi antybiotyków i sulfonamidów. Nie tylko to, co antybiotyk posiada szereg działań jak „Metronidazol”. Co to jest używane więcej? Istnieją dowody na skuteczne stosowanie leku w leczeniu wrzodów żołądka, zakażenia beztlenowych (krew, organów wewnętrznych, dróg moczowych, posocznica beztlenowe), zapalenia wsierdzia. „Metronidazol” ma zdolność do wytwarzania uczulenie alkoholu, dzięki czemu można go stosować w leczeniu alkoholizmu.

Rzęsistkowica leku trwa 7-10 dni, dwa razy na dzień do 0,25 g może przyjmować lek w różny sposób: w ciągu pierwszych 3-4 dni trzy razy dziennie przez 0,25, całkowita dawka dla całego kursu – 5 często zalecają takiego schematu podawanie leku: dni 1 – dwa razy za pomocą 0,5 g (w zakresie – 12 godzin), dni dwa – trzy razy 0,25 g (w zakresie od – 8 godzin), a pozostałe 4 dni – dwa razy 0,25 g (zakres – 12 godziny ). Całkowita dawka – 3,75 g Wraz z przyjmowania tabletek, powszechnie przepisywany kobiet na noc do 1 pochwy tabletki lub czopka. Dzieci lek przepisywany w mniejszych dawkach, w zależności od ich wieku. W leczeniu innych chorób, lekarz określa odpowiednie obwodu i czas trwania leczenia.

Jako działania niepożądane podczas przyjmowania leku zaobserwowano: nudności, biegunka, wymioty, nieprzyjemny smak i suchość w ustach, utrata apetytu, świąd, pokrzywka. Zazwyczaj te wydarzenia odbywają się po zakończeniu dozowania. Rzadko obserwowano przypadki leukopenii.

W okresie ciąży i karmienia piersią nie powinny przyjmować „metronidazol”. Komentarze pokazują, że często nie jest intensywny rozwój grzybów po zażyciu tego antybiotyku (kandydoza). Te efekty leczenia zmuszając pacjenta podczas podawania leku lub po zażyciu leków przeciwgrzybiczych. „Metronidazol” nie należy traktować w leczeniu chorób układu nerwowego, oraz zaburzeń hematopoetycznych. Podczas leczenia, spożywanie alkoholu jest zabronione. Przed rozpoczęciem leczenia i po zaleca się badanie krwi.