616 Shares 8678 views

Ćwiczenia na torze wyścigowym: Jak zdać egzamin na prawo jazdy?

Aby zdać egzamin na wielkiej policji ruchu po raz pierwszy okazuje się, nie wszyscy. Ale upragnionego prawa jazdy chciałby otrzymać jak najszybciej. Radzenia sobie z lękiem, aby dokładnie przygotować się do teorii i praktyki jest konieczne dla każdego, kto będzie doskonale wykonywać wszystkie ćwiczenia na torze wyścigowym.


egzamin policja drogowa składa się z części teoretycznej i praktycznej. Dostawa pierwszego jest sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, na temat opieki zdrowotnej, urządzeń samochodowych i tak dalej. Większość egzaminowanych kwestie te nie powodują kłopotów. Praktyczną część – to ćwiczenia na torze wyścigowym, który pokaże zdolność do parku, aby jechać do garażu i tak dalej.

Ćwiczenia na torze wyścigowym

Do tej pory, obwód jest wykonywany pięć zadań. Ćwiczenia egzaminacyjne są nazywane tak:

 • "U-turn".
 • „Stojak na torze wyścigowym.”
 • „Wąż”.
 • „Parkowanie równoległe”.
 • „Wejście w odwrotnej kolejności.”

Podstawowe elementy realizacji egzaminu praktycznego na torze może w pewnych aspektach różni się od tej, prowadzone przez instruktora. Wszystkie niuanse zależą od rozmieszczenia elementów na stronie, wymiarów samochodu i innych funkcji zarządzania. Jednakże, jeśli są dobrze w ogólnych wszystkich elementów i brać pod kierunkiem obrotów swojego nauczyciela, a następnie, najprawdopodobniej, egzamin będzie sukces w pierwszej próbie.

„Wiadukt”

Początkowa pozycja dla „Estakada” ćwiczenia na torze – samochód zatrzymał się na „Start” barze. W pierwszym biegu można wymyślić na pierwszym przewodzie hamulcowym i nacisnąć ogranicznik sprzęgła. Nie podnosząc nogę sprzęgła i hamulca pedałów, samochód zaciągnąć hamulec ręczny. Następnie zwalnianie i nacisnąć gazu. Jednocześnie konieczne do kontroli obrotów tachometru. Kiedy już dorósł do dwóch tysięcy, pedał przyspieszenia jest stała, a sprzęgło jest delikatnie zwolniony.

Wtedy prędkość jest ograniczona do jednego tysiąca. Sprzęgło stałe. Hamulec ręczny jest zwolniony. Jednocześnie ponownie wcisnąć gaz do dwóch tysięcy obrotów na minutę. Powoli zwolnić sprzęgło. Następnie podziemny dostać do samochodu przed drugą linią stopu, wciąż trzymając dwóch tysięcy obrotów. Całkowicie wyłączyć sprzęgło, przekładnię jednocześnie neutralnym. Samochód jest zaparkowany na hamulcu postojowym.

„Garaż”

garaż ćwiczenia lub wprowadzając pole zaczyna się od linii startu. W pierwszym biegu samochód jest napędzany do pierwszej flagi. Symbolizuje ściany budynku. Przednie prawe koło powinien znajdować się bezpośrednio za znakiem, ale nie na równi. Następnie skręcić kierownicę w lewo i utrzymać w ruchu. Zatrzymać, gdy lewe lusterko boczne, aby zobaczyć dwie flagi oznaczające początek i koniec garażu. Teraz trzeba skręcić kierownicę w prawo. Ma to zapewnić, że przednie koła pojazdu zaczęli rozmawiać.

Wcisnąć sprzęgło, cofania ruszyć. Śledź właściwy tor samochodu wygodnie na lusterku, czy można zawrócić. Zatrzymując samochód musi być po pierwsze flagi symbolizujące garaż (początek) będzie w przedniej części przedniego skrzydła. Pojazd jest tłumaczony na neutralne i zaciągnąć hamulec ręczny.

„Wąż”

Ćwiczenia „Wąż” wymaga staranności i dokładności. Początkowa pozycja – na linii startu. Ruch rozpoczyna się w pierwszym biegu. W realizacji tego elementu musiałby kierować się znakami na ziemi, koła i lusterka samochodu. Obrócić pokrętło w prawo, aż lewe koło pojazdu nie przekraczają wyimaginowanej linii na których znajdują się flagi. Po tym, kierownica natychmiast zaczynają się obracać w przeciwnym kierunku, że samochód jest równoległa do odsłoniętych znaków. Natychmiast po lewej lustro był na równi z flagą, która symbolizuje początek nowej kolei trzeba zacząć, aby skręcić kierownicę w lewo.

Kontynuuje ruch, dopóki przednie prawe koło krzyże wyimaginowaną linię prostą między flagami, które są na początku przełomu w lewo. Następnie trajektoria jest wyrównany. Po osiągnięciu lustro tuż obok znaku wiersza, skręcić kierownicę w prawo. Przy takich obrotach pokonania pozostała odległość między flagami, stopniowo zbliżając się do mety. Pojazdy muszą zatrzymać się przed linią zatrzymania. Dźwignia ustawiona w pozycji neutralnej, pojazd – hamulcem postojowym. Ćwiczenia „Wąż” uznaje się za spełnione.

"U-turn"

Ten element jest najbardziej prosty w praktycznej egzaminu na torze wyścigowym. Plac ćwiczeń jest ograniczona. Długość jest równa trzem karoserii plus jeden metr. Szerokość – dwa budynki. pozycja oryginalna – podjechać do linii startu. Zatrzymać. przestoju nie powinna przekraczać trzydzieści sekund. Ci ruszyć. Przednie koło pojazdu prawo powinno być jak najbardziej zbliżone do krawędzi peronu. Pojazd należy zatrzymać przednie koła o środku granicy.

Następnie odkręcić kierownicę w lewo, jak to możliwe. Więc zmienić kierunek kół. Ci ruszyć do przeciwległej krawędzi. Zatrzymać. Teraz Skręcanie kierownicę do oporu w prawo. Przesuń do tyłu tak długo jak przednia część pojazdu nie stanowi niezbędną przestrzeń do wykonania elementu. Wykonywanie uważane ćwiczenia po przybyciu na mecie. Warto zauważyć, że nie ma potrzeby, aby przejść do zakończenia zespół pod odpowiednim kątem. Ważniejsze jest, aby nie przekroczyć granicę.

„Parkowanie równoległe”

Ćwiczenia „parking” na obwodzie zaczyna, jak każdy inny, od linii startu. Na pierwszym transferem przejechać do przodu i zatrzymać tak że pole przedni lewy był za tylnym prawym kołem pojazdu. Zatrzymać. Ponadto, sprzęgło i napęd do tyłu, jednocześnie obrócić jedno koło skręt w prawo.

Ruch trwa tak długo, jak tylne lewe koło pojazdu nie przekraczają wyimaginowanej linii między przednią i tylną lewą flagami. Zatrzymać. Skręcając kierownicę w lewo, aby maksimum. Uruchom ponownie cofania. Zatrzymać go po samochód stał dokładnie pomiędzy stożkami. Teraz wyłączyć sprzęgło, dźwignia zmiany biegów jest przesuwana do pozycji neutralnej. Samochód jest zaparkowany na hamulcu postojowym.

nowe ćwiczenia

W związku z nowymi przepisami w roku 2016, lista ćwiczenia egzamin rozszerzony. Wcześniej obwód wykonuje trzy elementy. Najczęściej był to „Estakada” i dwa ćwiczenia wybiórczo. Po wprowadzeniu nowych przepisów w egzaminie zawarte pięciu elementów (na oddanie w normalnym miejscu), sześć, jeśli jest zautomatyzowany.

Lista ćwiczeń dotyczących nowych regulacji w następujący sposób:

 1. „Estakada”.
 2. Manewrowanie w ciasnych przestrzeniach. Zadanie to składa się z trzech części – obrót o 90 °, „wąż” i obracać w ograniczonym zakresie. Aby przejść z dwóch części z trzech wybranych.
 3. cofania.
 4. Wejście do boksu.
 5. "Parking" (wejście i wyjście). Przystanek do wsiadania / wysiadania pasażerów.
 6. Wskazówki kontrolowane skrzyżowania (w egzaminie na zautomatyzowanym obwodzie).

W tym pamiętać, jeśli badane przez starych zasad?

Nowe rozporządzenie ma swój własny system oceniania, liczbę prób i czasu, aby zakończyć egzamin. Tak więc, według starych zasad, badanie uznaje się za nie wykonywane w obecności pięciu lub więcej punktów przewinienie. Ponadto, do produkcji trzech elementów podano cztery próby, a prawo popełnić błąd w jednym z nich (to jest, z grubsza rzecz biorąc, nie przechodzą jedno ćwiczenie). Teraz, zgodnie z nowymi przepisami, policja drogowa otrzymała następujące zmiany w egzaminie:

 • Wszystkie elementy wykonane są jedną wycieczkę, a nie oddzielnie, jak wcześniej.
 • Nie było limitu czasu. Teraz do wykonywania wyznaczonych około dziesięciu minut.
 • Prawdopodobieństwo popełnienia błędów i wykonać przedmiot ponownie nieobecny.
 • Zniósł system punktów. Teraz jasno opisane w przepisach są przypadki, w których zdający nie przechodzi testu (na przykład utknęły trzykrotnie – nie przechodzi).
 • Zamiast flagi na torze stosować stożków. Są one znacznie niższe. Są one trudniejsze do wykrycia. Więc jeśli nauczono na flagach, ma sens, aby być przeszkoleni na miejscu z szyszek przed egzaminem.
 • Nowe rozporządzenie jest bardziej rygorystyczne odległość. Na przykład, zgodnie z nowymi przepisami, przez linię zatrzymania na wiadukcie powinny pozostać w odległości jednego metra. W przypadku przekroczenia tej odległości nawet pięć centymetrów, ćwiczenie nie liczy.

Zmiany niewiele. Ale są one niezbędne. W związku z tym należy zbadać nowe regulacje i ćwiczyć nowe ćwiczenia na torze wyścigowym.

Niuanse egzaminu na torze wyścigowym

Nie wiem, jak przekazać? Autodrome – to skomplikowana sprawa, ale można je zbadać. Trzeba tylko odpowiednio przygotować. wiele informacji przedstawionych w podręcznikach. Opanować wszystkie elementy egzaminu każdy przyszły kierowca musi przecież podczas jazdy po mieście w przyszłości, trzeba będzie wykonać wiele bardziej skomplikowane manewry.

W związku z nową regułą – limit czasu – jest konieczne dla wszystkich egzaminowanych przed wprowadzeniem go do wykonywania zawodu ze stoperem. Oblicz, ile minut można spędzić na jednej lub innego elementu, gdzie jest to możliwe, aby zaoszczędzić kilka sekund, i tak dalej. Ważne jest, aby mieć pewność, bądź ostrożny. Pamiętaj, aby skupić się na egzaminie. Dopiero po zatrzymaniu maszyny, a wyrażenie „Przeszedłeś”, powiedział recenzent, można odpocząć i odetchnąć z ulgą.