862 Shares 2426 views

Dlaczego potrzebny jest wentylator na laptopie

W ostatnich latach stały się popularne urządzenia mobilne, takie jak laptopy. Są dość łatwe w obsłudze, kompaktowy i jednocześnie mogą być autonomiczne i nie być przywiązane do konkretnego miejsca. Nowoczesne laptopy prawie nie ustępują w dużej domowego komputera. Mają te same procesory energii, karty graficzne, pamięci, i tak dalej. D. Jednak jest jeden, ale raczej poważna różnica, która sprawia, że taki produkt jak wentylator do laptopa jest bardzo popularne. Ten system chłodzenia.

Komputer stacjonarny jest zazwyczaj kilka wentylatorów, organizować chłodzony wodą, ale nawet wtedy często jest zbyt gorąco, szczególnie w czasie upałów. Laptop posiada również własny system chłodzenia powietrzem, ale, w przeciwieństwie do domowego komputera, to nie jest tak skuteczny. Wynika to z faktu, że krata powietrza na takich komputerach znajdują się poniżej. Nie mogą one stanowić dobrą napływ zimnego powietrza i wentylator do notebooka (Embedded) faktycznie wykorzystuje ciepłe powietrze o 30 procent.

Jest to szczególnie zauważalne podczas pracy z laptopem na kolanach (nie zalecane przez wielu producentów i może prowadzić do zawieszenia gwarancji). Wtedy te ogrodzenia są zamknięte, a temperatura urządzenie zacznie znacząco wzrosnąć. Dlatego też stoisko z wentylatorem do laptopa jest bardzo popularne. Zapobiega to nie tylko zmniejszenie odległości pomiędzy kraty przewodu a powierzchnią, ale również stały dopływ świeżego powietrza. To pozwala pozbyć się ciepła, nawet w najgorętszych pogody i pozwala korzystać z komputera w dowolnej pozycji.

Podczas korzystania z Wentylatory stojące na laptopie będzie zasilany z portami USB. I mają małą moc.

Wiele osób nie przywiązują wagę do tego aspektu jak chłodzenie, a nawet ignorować podstawowych środków bezpieczeństwa. W rezultacie można zobaczyć oparzenia różnym nasileniu na kolanach lub brzuchu, a na laptopie jest roztopiony miejsca w pobliżu kratek powietrza. Jednocześnie, za pomocą wentylatora do laptopa, wszystko to można było uniknąć.

Obecnie istnieje wiele odmian tych urządzeń. Mają różne kształty, wzory, a nawet stopień chłodzenia. Jednak najlepszą decyzją byłoby kupić laptopa, wentylator zamontowany na statywie.

Takie urządzenie jest już ma pewną sprawę i ma wiele dodatkowych funkcji. Chociaż już w sprzedaży zaczęły pojawiać się oryginalne pokrowce na notebooki. Nie tylko dodatkowe chłodzenie jest wykonywane, ale również zastosowanie ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgoci.

Tak więc dodatkowe wentylatory do laptopów może nie tylko znacznie poprawić proces działania urządzenia w czasie upałów, ale również w celu zwiększenia jego żywotności. W tym przypadku, pozwala użytkownikowi pracować w dowolnym dogodnym miejscu, bez przykrych konsekwencji.