601 Shares 4222 views

Leczenie zapalenia pęcherza w czasie ciąży: jak nie zaszkodzić dziecku?

W czasie ciąży, kobiety są szczególnie ważne, aby monitorować stan zdrowia i stan własnego ciała. Po wszelkie zmiany są widoczne nie tylko na samopoczucie najbardziej matki oczekującej, ale również jej dziecko. Jednym z najbardziej nieprzyjemnych chorób dla kobiet w takiej sytuacji może być zapalenie pęcherza. Co to jest i jak z nim walczyć?


typowe objawy zapalenia pęcherza u kobiet w ciąży

Jak wiecie, zapalenie pęcherza objawia się ostrym choroby pęcherza moczowego o charakterze zapalnym. Lekarze zidentyfikowali szereg głównych objawów zapalenia pęcherza moczowego:

  • ona często chodzi do toalety „na trochę” (do 25 razy dziennie), proces oddawania moczu jest bardzo bolesne;
  • jechać z ropą cewki moczowej;
  • brzuch ciągle pojawiają się silne bóle cięcia;
  • Najbardziej pilną toalety są fałszywe, choć pojawiają się niemal bez przerwy;
  • nawet przy znacznym parcia minimalna ilość moczu;
  • w zaawansowanych stadiach choroby może powodować gorączkę, pojawienie się wymiotów i nudności.

przyczyny

Trzeba też wspomnieć przyczyny powstania i rozwoju tej choroby, ponieważ to od nich zależy, co leczenie zapalenia pęcherza wyznaczyć lekarza podczas ciąży. Mogą one być związane z cech anatomicznych ciała kobiety, gdy cewki moczowej znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie mikroflory pochwy, zakażenie lub cewki moczowej ciśnieniem płodu na ścieżce. Dodatkowo, można wrócić do nawiedzać narządów kontuzji starych chorób lub efekty zabiegu. Nieprzestrzeganie zasad higieny i siedzący tryb życia nie jest najlepszy sposób wpływa na zdrowie.

leczenie

Leczenie zapalenia pęcherza w czasie ciąży wiąże się szereg działań, których celem – aby zapewnić bezpieczeństwo matki i dziecka, aby uniknąć komplikacji w przyszłości. Jeśli wystąpią pierwsze objawy zapalenia pęcherza powinny być jak najszybciej przekazać kontrolę w klinice przedporodowej – tylko doświadczony specjalista będzie mógł przypisać najbardziej skuteczne leczenie zapalenia pęcherza w czasie ciąży. Najczęściej lekarze zalecają, że kobiety to:

  • zgodne z leżenia w łóżku przez cały okres leczenia;
  • stosowane jako leki do obróbki zawierających skrzyp;
  • siedzieć na ścisłej diecie całkowicie wykluczyć z diety marynowanych i pikantnych potraw.

Zamiast tabletek i zastrzyki wykonywane procedury wkraplanie, w którym lek jest podawany bezpośrednio do pęcherza. Pozwala to na uniknięcie negatywnych skutków dla płodu.

Czy mogę coś zrobić w domu?

Dziewczęta są często pytani o niż leczyć zapalenie pęcherza w domu. Jednakże, należy rozumieć, że nieodpowiednie samoleczenia mogą uszkodzić i przyszłość dziecka. Więc nie poddawaj się profesjonalnej pomocy, ale może zapewnić skuteczne leczenie zapalenia pęcherza u kobiet w ciąży.

środki folk nie będzie w pełni pozbyć się choroby, ale tylko ułatwiają go. Jednakże, jako dodatkowy środek, powinny one być w porządku. Eksperci doradzają ludzie medycyna kilka razy dziennie, aby wziąć kolekcję z korzenia bagno tataraku, kory dębu, liści, żurawiny, kwiatów nagietka, nasiona lnu, mięty pieprzowej, ziela dziurawca, nerek herbata, tymianek, rdestu ptasiego, Cudweed i zgnieciony róży.

Jeśli czas nie udać się do lekarza, który powie, co w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego u kobiet w ciąży, choroba może stać się przewlekły. Ponadto istnieje ryzyko, w obliczu komplikacji w postaci odmiedniczkowego zapalenia nerek, a nawet poronienia.

Bądź zdrowy!