643 Shares 4295 views

Suchy alkohol – historia powstania i stosowania

Suchy alkohol – to trudno, nie dając paliwo dym, który jest bezpośrednio do alkoholi nie ma nic wspólnego. Materiał ten jest wytwarzany głównie w postaci dużych pastylek, podczas spalania po jednej tabletce prmerno 12-15 minut. Suchy alkohol składa się z dwóch komponentów: heksametylenotetraminę (zwany również urotropinę) i niewielkiej ilości wosku. Był to rodzaj paliwa dzięki staraniom Aleksandra Mihaylovicha Butlerova – wielki rosyjski chemik, który nie tylko jest syntetyzowanych szereg związków organicznych, ale także stworzył teorię struktury różnych substancji chemicznych. To właśnie ten uczonym 1859 otrzymał nowe substancje w reakcji formaldehydu z wodnym roztworem amoniaku, który później nazwano urotropiny.


Ciekawostką jest fakt, że w Rosji methenamine do dnia 1 czerwca 2010 roku aktywnie wykorzystywane w przemyśle spożywczym: jest on stosowany jako środek konserwujący dla ryby i kawior i został zarejestrowany jako agent E239. Później ten środek uznane za niebezpieczne dla zdrowia, methenamine ponieważ oddziaływanie z kwasem przeprowadza się do formaldehydu, co wywołuje powstanie i rozwój guzów rakowych, to w rzeczywistości, jest czynnikiem rakotwórczym. Dlatego methenamine obecnie stosowane głównie do wytwarzania użytecznych produktów, takich jak suchość paliwa.

Pomimo faktu, że w dzisiejszych czasach ludzie są otoczone przez wszystkich korzyści płynących z cywilizacji, to paliwo znaleziono jego wielu zastosowań. Suchy alkohol jest używany do gotowania i podgrzewania potraw w warunkach polowych, co jest szczególnie ważne dla obszarów, gdzie nie można znaleźć paliwa kopalnego (góry, skaliste grunty, step, itd.). Paliwo to jest nadal ustawiony indywidualnych racje żołnierzy w prawie wszystkich armii świata. Do rozpalenia ognia w deszczowej pogody może być również stosowany na sucho alkoholu. Cena tego paliwa (co jest szczególnie miłe) jest niska, opakowanie tabletek można kupić za 25 rubli. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ najdroższe suche paliwo może kosztować około 150 rubli. Gotowanie suchą alkoholu jest trudne (do gotowania pełny posiłek trwa długo), ale dla rozgrzewki, to idealnie pasuje na przykład, możliwe jest, aby podgrzać słoik konserw lub zagotować herbatę. Kindle najlepiej suche paliwo na specjalną metalową podstawą.

Zalety tego rodzaju paliwa jest dość jasne: Tabletki są lekkie i zwarte, nie zajmują dużo miejsca, można je zabrać ze sobą nawet wędrówka, w przeciwieństwie do, powiedzmy, benzyny lub palników gazowych. Tabletki są bardzo łatwe w użyciu, tak, że mają dość szeroki zakres zastosowań. Ale suchy alkohol ma szereg negatywnych cech: płomień jest bardzo wrażliwy na wiatr, więc może trzeba specjalny ekran. Ponadto, takie paliwo mokre zaczyna palić, iskry i zwolnić nieprzyjemny zapach. Ale te wady nie są istotne, zwłaszcza w porównaniu z zalet oferowanych przez zastosowanie suchego paliwa.

US żelazo droga: historia i opis
511 shares 9903 views
Jak wybrać odpowiedni łącznik?
136 shares 6593 views
750 shares 8407 views