178 Shares 9698 views

Egzotyczne owoce na stole: jak jeść niesplik

Medlar – roślina dość niezwykłe. W przyrodzie istnieją dwa rodzaje jabłoni rodziny. Owoce dojrzewają na wiosnę na jednym, az drugiej – na jesieni. Tak, że dostał na swoich działkach obu odmian, japoński i niemiecki, można podać bardzo smaczne i bardzo zdrowe owoce w dużym przedziale czasu.

raw food diet

Jednak sytuacja nie jest tak prosta. Po tym wszystkim, dla niewtajemniczonych, po raz pierwszy, kto widział ten niezwykły owoc, nie jest uzasadniony pytanie: „I co z nimi zrobić, jak jeść niesplik” Uspokoić niedowiarków. Jego stosowanie w żywności w postaci surowej (prawie jabłko, wiesz!), Gotowane galaretki, dżem gotować, piec, traktowanych jako nadzienia w ciasta i strudel. I jeszcze, oczywiście, zrobić kompoty i soki. Nawet wino i brandy. Tutaj znajduje się szeroki zakres zastosowań! Ale wszystko po kolei. Zacznijmy jak jeść niesplik naturalne (surowe). Owoce są dobre do mycia, aby zejść ze skórą w dół. Gryźć i żuć. W pełni dojrzałe owoce smak bardzo miły, słodki i kwaśny, przypominający w smaku i jakości pigwa zimowych jabłek. Niesplik do przejadania się niedopałek, jak wyżej wymienionych produktów. Jednakże, jedzenie jej jedzenie, nie powinniśmy zapominać o takich niuansach. Owoce dobre zszywki żołądku, więc osób cierpiących na zaparcia i nie jest bardzo dobrze wiedzą, jak jeść niesplik, należy zalecić, aby to zrobić ostrożnie i nie więcej niż 1-2 owoce dziennie. Ponadto, nie angażować się w „egzotycznych” jabłka do tych, którzy odkryli, wrzód żołądka lub jelit, zapalenie błony śluzowej żołądka i zwiększenie kwasowości. Ale kolka nerkowa przenoszone znacznie łatwiej, a kamienie z pęcherzyka żółciowego iść szybciej, jeśli na stole pacjenta wydaje owoc regularnie. Oto funkcja dotyczące sposobu jedzenia niesplik świeże.

Półprodukty niesplik

Co można gotować smaczne owoce z drzewa japoński lub niemiecki?

  • Zacznijmy od soku. Owoce sortowanie, umyć, pokroić na pół, oczyścić z nasion. Następnie pokroić w plastry, przesłać do sokovarku. Jeśli przechowywane przez zimę zatem loquat (owoców, jak to jest, bez innych dodatków), a następnie z pojemników z gorącym płynem cukru vsypte polstakana (3 litry) i toczą się na raz, tak, aby nie ochłodzić soku. A jeśli chcesz mieć niewielką ilość do picia i świeże, plastry miejsce w sokowirówkę i pić napój naturalny lub z niewielką ilością miodu.
  • Teraz galaretki. Okazuje się, bardzo smaczne, piękny fioletowy czerwony kolor. 2 kg produktu podstawowego, trzeba 600 gramów. cukru, pół litra wody i 2 cytryn. Wystarczy pamiętać, że loquat powinny leżeć w pojemniku w lodówce, czy tylko chłodnym miejscu, aż owoce nie stają się brązowe i miękkie. Świeże owoce do gotowania nie jest bardzo odpowiednia. Oczyścić je ze skóry i nasion, pokroić w plastry. Po drodze, aby odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje niesplik kostnego. No, ale jeśli są one suche, zemleć, a następnie gotować – będzie to dobry substytut kawy. Ci, którzy zaprzeczali kofeinę, tak przy okazji, i często. Ale wracając do galaretki. Umieścić przygotowane owoce w garnku do gotowania, napełnić wodą do pokrycia owoce. Dać do wrzenia i gotować przez pół godziny w temperaturze umiarkowanej temperatury, mieszając od czasu do czasu. Następnie szczep i pocierać o grubości przez gazę lub grubym sicie. Powstały płyn w posypać cukrem i sok wyciśnięty z cytryny. Zagotować ponownie. Sprawdzić gęstość galaretki, zyskując trochę produkt w łyżką. Zamarza – wszystko jest gotowe, zdjąć z ognia.
    Nie – gotować przez 5-10 minut dłużej. Następnie wlać gorącą masę do przygotowanych sterylnych słoików i zamknięciu. Przechowywać traktuje mogą być przez rok.

Ci Loquatobraz pyszne!