199 Shares 6699 views

Gry Linux lub bawić się na platformę dla programistów

Linux jest postrzegane przez większość jako system dla programistów i „geeków”. Coś strasznego, nie ma interfejs i możliwość „normalne”, z komfortem użytkowania. Przemysł gier jest również ominąć system partyjny ze względu na fakt, że jej publiczność była bardzo specyficzny i ograniczony. Czas ucieka teraz Linux zyskał nową, piękną i przyjazną twarz.


gier Linux. Czy to możliwe?

Już tak. Jeśli weźmiemy pod uwagę system jest w kontekście branży gier, Linux jest wyraźnie niższa (w zasadzie gorszej do dziś) platformy firmy Microsoft i konsole do gier. To było niemożliwe, aby znaleźć przynajmniej trochę projekt godny. Sam system był bardzo nieprzyjazny, bo nawet z nadejściem graficznych interfejsów użytkownika nie mógł zrozumieć, w jaki sposób zainstalować grę. Linux jest bezlitosny dla tych, którzy nie chcieli go zrozumieć.

Sytuacja zmieniła się w połowie 00s. Wtedy jeden z najważniejszych etapów „humanizacji” Linux było uwolnienie w Ubuntu Light. System był „czesana” i przystępny interfejs oraz sklep (zawieszony) aplikacji, w której można znaleźć sporo gier. programiści innych firm dogoni, zaczęli pojawiać się silniki graficzne cross-platform i tym podobne. Użytkownikom stały się dostępne darmowe gry dla systemu Linux, w którym uwzględnione wszystkie rodzaje zwykłych małych projektów. Później zaczęły pojawiać się bardziej znaczące, takie jak Heroes of Newereth lub Oil Rush.

Pojawienie Steamie

Kolejna firma krok w tworzeniu Linuksa jako platformę do gier było dostosowanie platformy do gier parowa. Geyb Nyuvell powiedział, że do gier Linux jest więcej niż wystarczające, i jest on gotowy do pracy w tej sprawie. Już istnieje duża liczba projektów, które zostały przeniesione do systemu Linux. Zawór najpierw przepisał swoje legendarne gry. Wśród nich słynny Half-Life 2, podbił serca milionów graczy na całym świecie czekają na kontynuację których nawet ludzie, daleko od świata gier. Nowsze gry dostępne są również: użytkownicy Linuksa mogą z łatwością konkurować z Zombie w nowoczesnych Left 4 Dead 2 i wielu innych.

Wszystkie funkcje serwisu są dostępne i parowe na dystrybucji systemu Linux, bez różnicy, z wyjątkiem katalogu gier. Zakres waha się w porównaniu do tego, co jest dostępne w systemie Windows lub na Macu, ale to kwestia czasu. Uważa się, że taka firma jak zawór, nie ufa systemu, nie będzie w swoim budynku.

Wino i PlayOnLinux

Aby być uczciwym, jak gra platformowa Linux może wzrosnąć znacznie wcześniej dzięki emulacji i projektu Wine. Tak, deweloperzy nie tracić czasu na próżno, i szuka sposobów, jak uruchomić plików .exe i bibliotek systemu Windows na darmowych dystrybucjach, ponieważ wiele dziwnie pozbawione Microsoft Office i inne ekskluzywne narzędzia. Rozwiązanie zostało znalezione, skromny, oczywiście, co jest popularnie nazywany „krocze”, ale to działało i było nadaje się do gry. gier Linux stał się rzeczywistością w tym samym momencie.

Z żalu w połowie z winem w stanie uruchomić niektórych gier, coś działało, coś się nie powiedzie, głównie problemy były z zaawansowanych i nowoczesnych gier, oni po prostu nie mają wystarczająco dużo mocy.

Sytuacja zaczęła się poprawiać z optymalizacją. Nowa wersja Wine użytkowego zaostrzone w niektórych grach. Na przykład, popularny World of Warcraft działa dobrze na współczesnych dystrybucji dzięki tym emulatorze.

Następnie proces optymalizacji gry przejęte przez innych programistów, tworząc projekt o nazwie PlayOnLinux, w oparciu o wino. Obejmuje ona najlepsze gry. Linux wreszcie zaczął wyglądać bardziej jak pełnoprawny system do gier. PlayOnLinux pracował również jako wino, różnica była, że ten program natychmiast zaproponował listę gier, które działają dobrze i zautomatyzować część procesu ich instalacji i konfiguracji, w przeciwieństwie do wina, które wymagają ręcznej konfiguracji. Wydajne komputery z przystosowanych grafiki bez najmniejszych problemów radzi sobie z wprowadzeniem nowych produktów, i nadal to robić do dziś.

wyniki

Linux dla tam gier. Dzięki wsparciu zaworu oraz niezależnych programistów pracować wynik został osiągnięty, a obecnie jest darmowy, open dystrybucje bliżej ludzi. Aby mieć pewność, że będzie można grać, zainstalowany Linux, należy sprawdzić, czy któryś z twoich gier są kompatybilne z winem i PlayOnLinux. Również uzyskać potężny komputer, najlepiej z kartą graficzną Nvidia. Linux sam w sobie jest bardzo wymagająca, ale sprawi, że system gry i akcesoria do ciężkiej pracy, ale jeśli wziąć pod uwagę, że są one uruchamiane w emulatorze, zadanie jest skomplikowane przez kartę graficzną i procesor. I wreszcie, nie zapomnij, aby zaktualizować wszystkie sterowniki, niedawno pojawiła się na masę rozwiązań Nvidii (w rzeczywistości, a zatem należy kupić ten producentem karty wideo).

Reszta powinna pojawić się powikłania, jest wystarczające do ustalenia PlayOnLinux i pary.