633 Shares 2681 views

lotnisko Almaty – drugi co do wielkości hub w Kazachstanie

Astana jest największym w strefie miasto Kazachstanu. A pod względem liczby ludności (ponad pięćset tysięcy osób), on zajmuje drugie miejsce w kraju. Astana znajduje się w południowej części Kazachstanu, w rzeczywistości jest w pobliżu granicy z Uzbekistanem i Kirgistanem. Lokalizacja ta sprawia, że miasto jest dogodną bazą wypadową dla wycieczek do republik Azji Środkowej. Po tym wszystkim, miasta Taszkent jest oddzielona od kilkuset kilometrów. Dlatego wśród podróżnych jest bardzo popularny International Airport Astana. Harmonogram, port lotniczy usług, a także odpowiedzi na pytania o tym, jak dostać się do miasta, zostanie opisany w tym artykule.


Historia lotniska

Wiele stacji powietrza ewoluowały od byłych bazach wojskowych. Ale lotnisko Almaty. Od samego początku jego celem było spokojne. W marcu 1930 drugiego roku o blisko Shymkent (odtąd nazywany miastem) lotnisko rolnicza powstała. Ale nie na długo odleciał „kukurydza” do nawożenia pól.

Pod koniec roku 1963 lotnisko zostało przeniesione do nowej lokalizacji, w północno-zachodnim krańcu miasta, gdzie znajduje się obecnie. Pięć lat później przeniesiono go do potrzeb lotnictwa cywilnego. pas startowy i terminal pasażerski zostały zbudowane. Obiekty te są wielokrotnie przeszedł renowację. Ostatnia odbyła się w 2008 roku, gdy budżet państwa przeznaczono ponad sześć mld tenge na budowę nowej wieży kontrolerów listwa zacisków.

Teraz Almaty lotnisko, telefon, który można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej, ma status lotnisko międzynarodowe. Jego pas startowy może pomieścić statki wszystkich typów. W trakcie 2014 roku stacja powietrze podawane czterysta czterdzieści tysięcy pasażerów.

Astana International Airport: harmonogram

Stacja bazowa jest powietrze przez kilka linii lotniczych. Używał także Air Force Kazachstanu. Ale głównym lotnisku są jeszcze spółki akcyjne, obsługujących pasażerów i ładunku. Jest to linia lotnicza „Scat”, JSC „Lotnisko Almaty” lokalne oddziały „Kazahaeronavigatsiya”, „Kazaeroservice”. Najbardziej ruchliwych połączeń lotniczych ustalone z kraju wielkich miast – Astanie i Ałmaty. Również w Republice wykonywane są loty do Aktobe, Pawłodar, Karaganda i Urumczi. statki zagraniczne odstąpić od lotniska Shymkent do Moskwa (Szeremietiewo i Domodiedowo) i Nowosybirsku. Okres turystyczny rozpocznie stąd i czartery. Firma „Air Arabia” latające do Sharjah (Zjednoczone Emiraty Arabskie), a „Scat” – w Stambule i Antalya (Turcja).

Jak dostać się do miasta. Opis tras autobusowych

International Airport Astana znajduje się dziesięć kilometrów na zachód od centrum miasta. Jeśli przyjedziecie w porcie po południu powietrze, problemy, aby dostać się do hotelu, nie będzie. Natychmiast po wyjściu z terminalu widać szlaki przystanek autobusowy 12, 12-A i 12-B. Zapraszam do siedzenia albo. Trasa jest taka sama. Końcowy przystanek w autobusie, tylko jeden – „Lotnisko”. Centralne ulice miasta samochodem następnie rundy. Bilety można kupić u kierowcy i kosztuje pięćdziesiąt tenge. Problemem jest tylko, że autobusy kursują od szóstej rano do siódmej w nocy. Reszta dnia, aby dostać się z lotniska Shymkent gdzie indziej można tylko taksówką. W mieście istnieją dziesiątki usług, który może połączyć się z maszyną, należy zadzwonić do dyspozytora. Wystarczy powiedzieć, że trzeba samochód na lotnisku Shymkent. Posiłek będzie kosztować od dwustu pięćdziesięciu do pięciuset tenge.

Usługi na lotnisku

Jedyny terminal port lotniczy obsługujący pasażerów obu lotów krajowych i międzynarodowych. Nie daleko od przystanku autobusowego znajduje się bezpłatny parking. Jeśli chcesz zostawić samochód pod obserwacją przez całą dobę, są dwa miejsca parkingowe. Po drugiej stronie ulicy od terminalu działa stołówka. W budynku terminalu znajduje się mała kawiarnia i bar. Istnieją dwa obszary oczekujących (normalne i VIP) dla tych, którzy są w tranzycie przybywa lotniska Shymkent.

Usługa odniesienia jest dostępna przez telefon i odpowie na wszystkie pytania związane z lotem. Terminal budynek ma tylko dwie bramy A i B, więc gubię jest niemożliwe. Zwrócić uwagę tutaj, a pasażerowie z dziećmi. Tam pokój do przewijania. Bilety lotnicze można kupić bezpośrednio w hali terminalu.