498 Shares 8824 views

Bugurt – to … Parsing znaczenia

W artykule opisano znaczenie słowa „bugurt” rozumie jego pochodzenie i co bugurt Internecie.

Starożytności

Wartość różnych rytuałów i prostych pomysłów naszych przodków było bardzo duże. To jednak jest łatwo wyjaśnić – nie było mediów czytać nie wiedział, jak wszyscy (i książki były znikome), tak, że najbardziej mile widzianym gościem w każdym domu lub inn, oczywiście, były wędrówki poetów, kasjerów, a tylko te, który umiał powiedzieć ciekawe i ekscytujące wieści i plotek.

Nie mniej popularne wśród szlachty stosować różnego rodzaju spektakli teatralnych i turniejach. W zależności od epoki i zwyczaje ludzi były one inny kształt, a czasami uczestnicy walczyli na śmierć i życie. Ale w średniowieczu w Europie były potyczki turnieje są szczególnie popularne. Uczestnicy otrzymali tępe szczyty, inna broń i dobrą obronę, żeby nie skręcić pomysł w czyjejś śmierci. Czasami jednak nadal przychodzi na skutek niedbalstwa lub pasji. Ponadto, zwyczajów i zasad turnieju, zbyt dużo inaczej. I były one nazywane bugurt. Więc co bugurt? A skąd stało się to słowo w naszym języku? W ten będziemy rozumieć.

definicja

Bugurt – dla turniej rycerski, w którym grupa walczył wyimaginowanego wroga, używając tępych broni. W tym samym słowem, według językoznawców i historyków, pochodzi od starofrancuskiego bouhourt lub buhurt, co oznacza „bić”. Jednak młodzi ludzie obecnie w Internecie używa go trochę inaczej, ale wszystko w swoim czasie.

Według niektórych źródeł, bugurt – to nie tylko walka rozrywka, ale czasami trening przed prawdziwym boju. A Squires mógłby zarobić szlachecki, w tym na bugurt.

Co do zasady, w takim turnieju to była nagroda, i to, na przykład, koni, zbroi lub broni przegrany rycerza, który doprowadził do zaciętej walce, mimo wszystko warto było dużo pieniędzy. Więc przez jakiś bugurt – sposób zdobyć lepszej jakości sprzętu lub stracić wszystko, co jest.

rycerzy

Obecnie różne ruchy społeczne Historia miłośników, którzy są zaangażowani w rekonstrukcji walk ongi (głównie średniowiecznej), a także produkcja autentycznego sprzętu, broni i innych rzeczy. I podobne spotkania do walki są również nazywane bugurt takiego nowoczesnego „rycerza” turnieju. Średniowiecze, oczywiście, dawno minęły, jednak są jeszcze miłośnicy historii tego okresu. Istnieje jednak inna interesująca znaczenie tego słowa.

Internet

Teraz w Internecie wśród młodych ludzi może często pojawia się słowo „bugurt”. Jednak to nie jest potykanie, ale coś innego. W tym przypadku, bugurt – krótka historia stereotypowym znaczeniu. Cechuje ich głównych bohaterów, które są przesadzone zbiorowy obraz.

I często mogą one być noszone oprócz humorystyczny sensie, także negatywnych konotacji i towarzyszy meme obrazu, tak jak pokazano powyżej.