370 Shares 2808 views

Suche drożdże: rodzaje i sposób podawania

Drożdże to organizmy jednokomórkowe w naturalnych, używane do wypieku pieczywa, a także piwo i wino recepcji. To dzięki ich udziałem poluzowane ciasto. Proces ten przyczynia się do poprawy smaku produktu końcowego. enzymy drożdży spowodować fermentacji alkoholowej w cieście. W wyniku tej reakcji jest produkcja dwutlenku tlenu. Ten element i przyczynia się do ciasta dając porowatą strukturę, to rozluźnia. W momencie ich życia komórkach organizmów spożywania cukru, tym samym przyczyniając się do jego przekształcenia w dwutlenek węgla i alkoholu. Ciasta, w wyniku tego procesu, staje pęcherzykowej luźną konsystencję i charakterystyczny kwaśny smak.


Drożdże to żywe organizmy. W związku z tym nie należy ich zalać wodą, której temperatura jest większa niż pięćdziesiąt stopni i zamrożono kilka razy. Mikroorganizmy, które tworzą drożdże, takie procedury nie wytrzymują i umrzeć.

Nowoczesny przemysł spożywczy produkuje trzy rodzaje produktu do wypieku pieczywa. Należą do nich:

– wytłaczane świeże;

– aktywnych suchych drożdży;

– instantons (wysokiej prędkości).

Sprężone drożdże to świeży produkt. Mają jasny kolor, o szarawo lub żółtawy odcień. Cechą charakterystyczną świeżość produktu jest brak blaszki formy, jak również różne rodzaje zespołów i ciemne plamy na powierzchni. W tym przypadku, drożdże musi mieć specyficzny zapach, niejasno przypomina owoców. Przed użyciem produktu rozpuszcza się w ciepłej cieczy.

Suche drożdże mogą przybierać postać granulek, makaron, granulek lub proszku. Sprzedaż może być mieszaniną wszystkich tych gatunków. Barwa tego produktu jest zasadniczo jasnobrązowy lub lekko żółty. Suche drożdże mogą być wytwarzane w postaci aktywnej albo fast foodów. Ich różnica polega na zastosowaniu metod i sposobu suszenia.

Suchych drożdży wytwarza się w postaci granulek, które mają okrągły kształt. W celu aktywowania mikroorganizmów w produkcie są wymagane przed rozpuścić w płynie. Aby zagnieść ciasto drożdżowe, suche drożdże, zmiękczona w wodzie, zmieszane z mąką i wszystkie niezbędne do uzyskania gotowego do pieczenia.

Instantons (wysokiej prędkości) suche mikroorganizmy nie wymagają procesu aktywacji. Takie drożdże są mieszane z mąki, bez uprzedniego cieczy mięknienia. To znacznie przyspiesza proces samo ciasto.

Przemysł spożywczy produkuje również drożdże alkoholu. Ten produkt jest przeznaczony do produkcji bimbru w domu. Takie drożdże mogą spowodować najbardziej aktywnych procesów fermentacyjnych ze względu na fakt, że nie runie przed skutkami alkoholu. Mikroorganizmy zawarte w tym produkcie pochodzą, w celu uzyskania wysokiej jakości alkoholu wewnętrznego. Jego smak, według ekspertów na zlecenie przewyższa smak wódki produkowanej przez drożdży piekarskich konwencjonalnego.