157 Shares 3419 views

Spoczywaj w Abchazji w październiku. Recenzje i zdjęcia turystów

W pieszczot ramionach Morza Czarnego, pod ochroną starożytnych gigantów – Kaukaz Mountains – ukrył niewielką zaczarowaną krainę Abchazji. Jej Wysokość natura dostarczyła wszystko tutaj na idealne wakacje: zawrotnym wąwozy mądre ośnieżone włosach szczytów górskich, zerkając zza chmur, kolorowe kwitnące dywany łąk, Szmaragd owoce cytrusowe, palmy i eukaliptusa, dzikie rzeki, bottomless jezior i majestatyczne wodospady, tajemnicze jaskinie z krystalicznie skarbu stalaktytów i stalagmitów i czuły uścisk nowożeńców słońce i turkusowych falach morskich. Bajka, prawda? I to wszystko jest do Państwa dyspozycji!

Kiedy jechać?

Radzieckie dni dawno już minęły, ale większość populacji naszego kraju nadal uważa, że idzie do morza latem przyszłego roku i nic więcej. Jest to czas, aby obalić ten mit!

Nie, oczywiście, lato w Abchazji – sezon wakacyjny, ale to, co się z tego urlopu? Napływ turystów, zatłoczonych plaż, tłumów ludzi na wszystkich popularnych tras wycieczkowych, nieco zawyżone i wyczerpujących ciepło. A co jeśli przejść od razu cały ten oszalały tłum wczasowiczów i święta plan w Abchazji we wrześniu i październiku? Co to jest, wchodzą w Abchazji? „Smutne jest to czas” czy „urok oczy”?

Spoczywaj w Abchazji w październiku: opinie i zalecenia

W październiku, pogoda nam nie podobać z ciepłem i słońcem to, że zaczyna dręczyć nostalgię szczęśliwych letnich dni. Nadszedł czas, aby wziąć urlop i przejść przez gigantycznych gór słonecznym raju Abchazji. Spoczywaj w Abchazji na początku października należący do sezonu aksamitu – woda w morzu jest nadal przyjemnie ciepło, temperatura powietrza jest również bardzo wygodne, staje się trochę chłodniej tylko w godzinach wieczornych – przynieść lekką kurtkę lub wiatrówkę.

Ale druga połowa miesiąca na wakacje na plaży nie jest już dobry. W ciągu dnia powietrze ogrzewa się do zaledwie 15-18 stopni, aw nocy – do 10. W burz morskich są częste (nawiasem mówiąc, jest bardzo majestatyczny widok), w miastach – przedłużające się jesienne deszcze, aw górach – i na śniegu. Spoczywaj w Abchazji w październiku – to nie ma sensu leżeć na plaży, a bogaty program wycieczki, w tym górskich wędrówek, chodzenie do starożytnych świątyń, arboreta i ogrody botaniczne. Punktem kulminacyjnym święta jesień to wspaniały charakter. Ośnieżone góry, ubrany w złoto i fioletowy lasy i zielone gaje cyprysów łączy wszystkie pory roku w jeden obraz.

Gdzie się udać?

To wszystko zależy od preferencji. Jednym z najbardziej popularnych ośrodków w czasach sowieckich, mekka dla wakacje na plaży – Gagra, Abchazji. Reszta w październiku jest idealna – spektakularne klify, gęsto pokryte wiecznie krzewów, Arboretum „Amra”, namalowany w złota i purpury, Abaata twierdzę, Książę Oldenburg zamku i spragnionych rozrywek wodnych ma park wodny z ekstremalnych zjeżdżalni i innych atrakcji.

Reszta jesienią Pitsunda – relaks w pełnym znaczeniu tego słowa. Nie ma zgiełku, tylko jedność z naturą i refleksji filozoficznych na długie spacery.

A dla miłośników historii i atrakcji kulturalnych gościnnie otwiera swoje ramiona do starożytnego Suchumi.

Spoczywaj w Abchazji we wrześniu i październiku: opinie i rozrywki

Wakacje w październiku – to cisza i spokój, jasne kolory natury, wiele godzin leniwe spacery, i jeszcze mnóstwo świeżych owoców i warzyw. Ponadto, idąc na wakacjach w Abchazji na początku października, należy przynieść strój kąpielowy – w sezonie plaża jest nadal otwarta. Ale pod koniec miesiąca planu programu bogaty wycieczkowym. Jednak należy pamiętać, że mogą wystąpić nieoczekiwane trudności ze spraw transportu, to lepiej mieć prywatnego samochodu. Nawiasem mówiąc, coś takiego jak wynajem samochodów w Abchazji nie istnieje – można wyjątkiem wynająć taksówkę na dzień. Pod koniec sezonu wakacyjnego transportu publicznego jest słaba.

Jeśli wakacje w Abchazji w październiku – to jest dla ciebie trekkingu i spotkania przy ognisku, należy zwrócić uwagę na liczne oferty lokalnych firm Tour na szczycie góry spacery. Dzięki czemu można cieszyć się wspaniałe widoki i zdobyć unikalne doświadczenie z tymi pięknymi zwierzętami, nawiasem mówiąc, jest to również bardzo przydatne dla zdrowia.

Przysmaki Abchazji

Spoczywaj w Abchazji w październiku, opinii, który nie może być zawsze dodatni, nie zepsuć naszą doskonałą pogodę, jak w miesiącach letnich. Ale obfitość owoców i warzyw więcej niż kompensuje za ten niedobór. Spoczywaj w Abchazji w październiku – wielki czas jeść mandarynki, pomarańcze, persimmons, ananas, kiwi, guawa i mnóstwo innych smakołyków. Nawiasem mówiąc, należy również zwrócić uwagę na lokalne wino – w październiku odbywają się festiwale poświęcone święto zbiorów. To niezapomniana impreza – na obszarze Lykhny ma ogromną ilość ludzi tutaj są oferowane smakołyki z lokalnej kuchni, targów, konkursów i gier.

Co warto zobaczyć w Abchazji

Spoczywaj w Abchazji w październiku – to przede wszystkim, a nie wakacje na plaży i zwiedzanie. I wyposażenie dla wycieczek są więcej niż wystarczające!

  • Znana na całym świecie jaskinia New Athos imponuje swoją wielkością. Znajdziesz tu 11 pokoi z pięknymi formacjami tułaczce które przechodzą na unikalnym Underground Railroad. Kilka ponure światło krwistoczerwone daje niesamowitą podróż mistycyzm.
  • Athos Szymon Gorliwy klasztor – to starożytne duchowe centrum całego Kaukazu. Dziś jest to funkcjonowanie klasztoru. Atmosfera i piękne malowidła na ścianach fascynować i pozostawiają niezatarte wrażenie.
  • Anakopia zamek – to nie tylko najstarszy architektoniczny, ale również jednym z najlepszych punktów widokowych w okolicach Nowego Atosa. tutaj jest szczególnie interesujący niewyczerpane dobrze.
  • Besletskaya HPP – prawdziwy wehikuł czasu. Elektrownia pozostał duch z przeszłości, a pozostałe są opiekunowie przyjęcie gości, a nawet pokazać starej hali turbin, gdzie nadal obowiązują mechanizmy 1905.
  • Ritsa relikt parku narodowego nie tylko wprowadzenie do niezwykłych okazów miejscowej flory i fauny, ale również otworzyć tajemnice rezydencji wybitnych osobistości politycznych czasach sowieckich.
  • Jezioro Riza – wizytówką Abchazji. Spoczywaj w Abchazji na początku października, opinie, z których na pewno dowiedzieć się przed rozpoczęciem podróży, należy pamiętać o wizytę w jeziorze. widać lustrzaną powierzchnię wody jasny niebieski i być może niektórzy nawet nadprzyrodzone cień otoczony przez ośnieżone szczyty Kaukazu i Szmaragd lasów. Nawiasem mówiąc, jezioro woda pozostaje przyjemnie orzeźwiający nawet w wyczerpującym lato ciepła.

Wycieczka partia w Abchazji lub niezależnych podróży?

Oczywiście, pakiet wycieczka będzie bardziej wygodne i komfortowe, a nie trzeba się martwić o nic. Organizator zrobi wszystko dla ciebie – zarezerwować hotel, zamówić transfer, a nawet wycieczka program do opracowywania i oferowania by spełnić wszelkie wymagania.

Ale z drugiej strony, kompletny pakiet wycieczka będzie z powrotem co najmniej 2 razy droższe niż niezależnych podróży. Również podróżował sam, nie będzie zależeć na standardowym programie wycieczki i będzie w stanie to zrobić, jak chcesz, aby zaplanować wakacje.

Niuanse samodzielnego rekreacji

Jak zaplanować i przeprowadzić niezależne podróżowanie na niezapomniane wakacje? Po pierwsze, decydują się na czas i miejsce spoczynku podróżować. Następnie wybrać hotel. Sprawiają, że łatwo z pomocą licznych stronach internetowych. Nawiasem mówiąc, hotele Abchazji często nie wymagają przedpłaty. Hotele w dużych międzynarodowych sieci jesteś tu, oczywiście, nie znajdzie, ale to piękno wakacji w Abchazja leży w jego „dzikości” i serdeczności, a 5-gwiazdkowego komfortu podróży do Europy. Oprócz ośrodków są szeroko reprezentowane segment prywatnych mini-hotele. To jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz, aby zanurzyć się w lokalnym smakiem. Hotel książka? Potem idź!

Wskazówki dla turystów w Abchazji

  • Jest to dość często zdarza się awaria i ciepłej wody – być gotowe do tych małych rzeczy, że nie zrujnować wakacje.
  • Lepiej jest unikać picia wody z kranu – pić mineralną (lub sprężyny).
  • Nie przegap okazji, aby spróbować lokalnych Khachapuri – to naprawdę jest arcydziełem gotowania.
  • Idąc na spacer w lesie, stosując repelenty i uważnie obserwować swój krok, aby nie nadepnąć na węża.

Pomimo skromnych rozmiarów, trzeba więcej niż jeden tydzień, a może nawet więcej niż jeden miesiąc, aby studiować i uczyć Abchazji. Ale zakochać się w swoim naturalnym pięknem, starożytnej historii i gościnnych gospodarzy niemal od pierwszego wejrzenia!