844 Shares 8795 views

„Katedzhel lidokaina”: przewodnik, opinie, zdjęcia

W przeciwbakteryjnego i znieczulenia w urologii bardzo popularnego leku „Katedzhel z lidokainy.” Jest on dostępny w postaci klarownego, bezbarwnego żelu i stosowane do znieczulenia miejscowego i dezynfekcji cewki przed zabiegiem cewnika endoskopu, lub w innych przypadkach. W przypadku braku przeciwwskazań lek jest szeroko stosowany w praktyce pediatrycznej, a dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Od składu i postaci leku „Katedzhel”

Mówiąc o żelu „Katedzhel”, nie wspominając, że można go kupić w aptekach tylko na receptę. Sprzedawany jest pakowany do 5 lub 25 w pudełku kartonowym typu blister oznaczonego „Katedzhel lidokaina” (żel). Strzykawka (12,5 g) z wydłużoną końcówką kapslem z każdego z blistrów – Jednorazowe faliste polipropylenu. Jest natychmiast wypełniona leku i sterylny gotowy do użycia. Nawiasem mówiąc, należy wyjaśnić, że 12,5 g tego środka do wkraplania do cewki moczowej w przybliżeniu 10 g chybienia.

Stu gramów żelu zawierała 0,05 g dichlorowodorku chlorheksydyny i 2 g chlorowodorku lidokainy. Jako substancje pomocnicze wystają glicerol, gietelloza i wody do iniekcji.

W jaki sposób i kiedy należy stosować leku „Katedzhel lidokainy”

Kompozycja opisana wytwarzania obejmują chlorowodorek lidokainy, o działaniu znieczulającym, gdy są stosowane miejscowo jak i chloroheksydyny, które można zneutralizować wielu bakteriom Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii, drożdży i dermatofity. Jednak w ten sposób wymienionego składnika ma wpływ na stężenie kwasu, grzybów, wirusów, bakterii i zarodników.

W urologii, ginekologii, pediatrii i proktologii leku „Katedzhel lidokainy” (zdjęcie z tego narzędzia, można zobaczyć w artykule) jest stosowany głównie jako środek znieczulający miejscowego w czasie endoskopii, intubacji, zastępując cewnik przetoki lub zabiegach chirurgicznych. Tak więc odpowiednie znieczulenie występuje w ciągu 5-10 minut po podaniu wspomnianego leku.

Żel „Katedzhel” stosowane są w złożonej terapii i jako środków zdolnych do zmniejszenia bólu w procesach zapalnych zachodzących pochwy, szyjki macicy lub cewki moczowej i odbytu.

Niektóre funkcje wykorzystania „Katedzhel lidokainy” lek

Urologiczne opisana procedura wytwarzania jest stosowany do wkroplenia cewki (wlewu kroplowego leku do prześwitu ciała pacjenta). W domu, sprawiają, że zakazane, podobnie jak prawo do stosowania środków terapeutycznych może tylko personel medyczny i wyłącznie przy użyciu odpowiedniego wyposażenia, zgodność z zasadami antyseptyki i dostępnych umiejętności.

Przed wprowadzeniem narzędzi, pacjent czyszczone i dezynfekowane na zewnątrz otworu cewki moczowej. Następnie ujawnienia blister lek „Katedzhel lidokainy” (żel) usuwa się i papier do przewężenia. Wewnątrz opakowania, końcówka strzykawki rurki zerwać i usunięte, upewniając się, że nie ma żadnych nieprawidłowości w miejscu złamania. Sposób ułatwić wprowadzenie strzykawki jest wytłaczany substancja kropelek.

Wkroplenie wykonywane łatwo przesuwając falistej strzykawki, a po opróżnieniu nadal wycisnąć aż do całkowitego wycofania z kanału. Po 10 minutach od wkroplenia żelu można stosować narzędzia znieczulających.

dawkowanie

Ci, którzy używają narkotyków „Katedzhel lidokainę,” wiedzą, że konkretne zalecenia dotyczące dawki dla kobiet i dzieci nie jest dostępna. Ogólnie, ilość podawana praktyków żel koreluje anatomicznych wymiarów cewki moczowej.

Starszych, osłabionych pacjentów i osób cierpiących na ciężką niewydolnością nerek lub wątroby dawkę tego leku jest ściśle wybrane indywidualnie, w zależności od stanu pacjenta.

Nie wolno nam zapominać, że tutaj w przypadku jednorazowo zawartość więcej niż jednej rury strzykawki (zwłaszcza jeśli cewka moczowa jest stan zapalny lub ma owrzodzenia) pacjent może wystąpić objawy przedawkowania.

Przeciwwskazania

Chociaż na temat stosowania leku „Katedzhel lidokaina” komentarze z ekspertami potwierdzają jego bezpieczeństwo dla niemal wszystkich grup pacjentów, niektórzy z nich nadal powinien powstrzymać się od korzystania z tego narzędzia. Należą do nich:

  • Osoby cierpiące na reakcję alergiczną na chlorheksydynę;
  • Pacjenci z rozpoznaną niestabilną dławicą piersiową lub bradykardii;
  • a także u pacjentów z ostrym porfirię (o ile są istotne wskazania dotyczące stosowania Katedzhel „żel”).

Aby uniknąć komplikacji, eksperci zalecają dla pacjentów stosujących lek po raz pierwszy, aby przeprowadzić testy alergiczne.

Ponadto, producent ostrzega o niebezpieczeństwie coraz leku w oku – w takich przypadkach konieczne jest, aby umyć je dużą ilością wody.

Obecność skutków ubocznych i przedawkowania

Specjalne efekty uboczne leków nie są opisane, jak i negatywne skutki żelu wymienione tylko możliwe reakcje alergiczne, takie jak zapalenie skóry, wysypka, pieczenie w miejscu podania i obrzęku naczynioruchowego.

Jak podkreślił stosowane do leku „Katedzhel lidokainy” instrukcji, przedawkowanie tego narzędzia jest niezwykle rzadko i tylko w przypadkach ciężkiego uszkodzenia cewki moczowej. Następnie pacjenta można zaobserwować drgawki, zawroty głowy, bradykardii (wolna rytmu serca), załamanie (gwałtowny spadek ciśnienia krwi spowodowany przez osłabienie i serca nagły spadek napięcia naczyń). Nawiasem mówiąc, główne objawy czynnikiem przedawkowaniem jest lidokaina.

W takich przypadkach, pacjent przedstawia zastosowanie beta-agonistów (bradykardia) i barbiturany lub krótko działających zwiotczającego konwulsje. Gdy stan załamania pacjentowi dożylnie Drugs „epinefryna” lub „dopaminy”.

Jako lek wchodzi w interakcje z innymi lekami

Gdy „Katedzhel lidokaina” należy użyć żelu stosowanie jodu jest wysoce niepożądane. Mydeł i detergentów zawierających grupę anionową są również zgodne ze opisanego preparatu.

U pacjentów otrzymujących leczenie jako leki przeciwarytmiczne ( „meksyletyna” lub „Tokanid”), beta-adenoblokatory propranololu ( „”) oraz antagonistów wapnia ( „diltiazem”, „Verapamil”) określać żel ostrożnie, ponieważ istnieje ryzyko Zaburzenia naczyniowe przewodzenie i kurczliwość serca.

Dopuszczalny jego stosowania z lekami, które są częścią grupy kationowe ( „chlorek benzalkoniowy”). Inhibitory oksydazy monoaminowej może zwiększać działanie przeciwbólowe lidokainy.

Kto może korzystać z „lek” Katedzhel

Według leku dostępnego instrukcją „Katedzhel lidokaina”, może być stosowany przez kobiety w czasie ciąży (choć powinno to być zrobione z opieki w pierwszym trymestrze) oraz karmienie piersią. To ze względu na niską zdolność do przenikania przez łożysko lub w mleku matki. Jednakże, dla zabezpieczenia zaleca producent jednak powstrzymuje się od karmienia przez 12 godziny po naniesieniu żelu „Katedzhel”.

Opisuje narzędzia nie wpływa na zdolność pojazdu lub innej obsługi maszyny. Ponadto, nie powoduje senności lub spowolnić reakcje ludzkiego.

Kilka uwag w ubiegłym

Przechowywane żel „Katedzhel” suchy zasięg dzieci, bez dostępu światła, w temperaturze nie przekraczającej 25 ° C Narazić lek nie może być zamrożone w związku z ryzykiem zmniejszenia efektu terapeutycznego. I w przypadku braku oznakowania, oraz zerwanie strzykawki rury z żelu z jego stosowania, należy unikać.

Okres przechowywania leku wynosi 5 lat, po którym to czasie leku jest lepiej wstrzymać.

Za pomocą opisanych synonimy obejmują leki „Instillagel” „lidokaina Asepta” i „Lidohlor”.

Podsumowując, nie można jednak powtórzyć, że mimo istniejących takiego preparatu, żel „Katedzhel lidokaina”, przegląd jego względnej skuteczności i bezpieczeństwa, należy użyć narzędzia bez recepty jest niebezpieczne! Jest on w stanie usunąć bólu i zmniejszenie nasilenia objawów chorób wspomnianych powyżej, lecz tylko wtedy, gdy kontrolą lekarską. W przeciwnym wypadku, pacjent jest narażony na ryzyko nieodwracalnej szkody dla ich zdrowia.