734 Shares 4256 views

Określa odpowiednią wysokość i ciężar

Ludzie z idealnej sylwetki, która nigdy nie przeszkadzało dopasowanie wysokości i masy ciała, są rzadkie, być może tylko kilka osób na sto.

Ale te małe ulubionych fortuny a priori, cała reszta musi stale staramy się być blisko, jeśli nie jest idealny, to przynajmniej znormalizować swoje ciało.

Szczególnym problemem dla każdego, kto zawsze jest waga. Kryterium to musi być połączona ze wzrostem. A jeśli osoba, szczególnie krótki, cierpiących nadwaga, wygląda bardzo reprezentacyjny, i będzie musiał spróbować dopasować wysokość i ciężar okazał się być optymalny.

Na celu określenie optymalnego stosunku wagowym i wysokości stołu, ale żaden z nich nie może być traktowane jako bezwzględne. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak grubość skóry, długość nóg, wysokości tułowia, objętości klatki piersiowej, i tak dalej. Bez takich zapisów okazuje się, że dwie osoby o tej samej masie i wysokości wyglądać inaczej – jeden szczupły, drugi – w komplecie.

Najbardziej optymalny stosunek wskaźników uważa porównawcze kości i tkanki mięśni i tłuszczu dla mężczyzn – 9-15% kobiet – od 12-20% całkowitej masy tłuszczu.

Istnieją różne metody i tabele, które pomogą Ci określić, ile odbiega od normy wydajności. Najbardziej popularna metoda, w której brane za podstawę zgodnie z wysokości i ciężaru oraz wskaźnik masy ciała badanym wskaźnik Queteleta. Ale musimy pamiętać, że dla młodzieży, osób starszych, sportowców, i matek ciężarnych i karmiących, wskaźniki te mogą być nieprawidłowe.

Quetelet indeks wskazuje obliczenia idealnej masy użyć wzoru: waga (w kg), podzielona przez tempo wzrostu (w metrach do kwadratu). Norma dla mężczyzn jest uważany za wynik – 19-25, stosunek wysokości i masy ciała dla kobiet – 19-24. Gdy indeks jest mniejszy niż 18,5 waga jest bardzo niska, co znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób. Liczby wskazują 25,0-29,9 nadmiar masy ciała, która może być zdefiniowana jako wstępnie otyłość powyżej – otyłość: 30,0-34,9 – I stopniu większym 35,0-39,9 – II stopnia wyższą niż 40 ° C, 0 – III stopień jest uważane za zagrażające życiu.

Jednak wskaźnik Quetelet nie wskazuje dokładnie, w jaki sposób tłuszcz jest rozprowadzany na ciele.

Konieczne jest odwołanie się do innego wzoru: wskaźnik pasa (poziomie pępka) podzielone przez wskaźnik objętości pośladków. W normalnym stosunku samców się postać – 0,85 kobiety – 0.65-0.85. W idealnym ciała pasie obwód powinien być zgodny ze wzorem „wzrostu minus sto” i wynosić co najmniej 25 cm obwód uda, które powinny być w przybliżeniu takie same jak na obwodzie klatki piersiowej. Kobieta przy 172 cm wzrostu muszą mieć obwód talii – 72 cm, obwód ud i klatki piersiowej – około 97 cm.

Dopasowania wysokości i ciężaru zmienia się z wiekiem. Im starsza osoba, tym większe tempo normalnej wadze.

Ale tu też konieczne jest określenie stawki wzoru, wraz z wprowadzeniem kodów: P – wzrost aw – wiek (lata). minus 110, ponad 40 P (ost) (centymetrów) – – P (ost) (cm) -100, z definicji, najbardziej popularne wzór wagi wzoru Broca powinien być jednakowy dla osób w wieku 40 lat.

Przy ustalaniu normy wagowe należy określić rodzaj ciała. Ludzie z asteniczny (tonkokostnoe) typu muszą zostać odjęte od wyniku 10%, a te z hypersthenic (bez kości) Budowa ciała – aby dodać do wyniku 10%.

Aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju osoby, trzeba wiedzieć, że istnieją trzy kategorie: normostenicheskoe (normalny), giperstenicheskom (bez ości) i asteniczny (tonkokostnoe) ciała. Typ dodatek ustawiony jest prosty: chcesz mierzyć (centymetr) obwodu najcieńszym miejscu na nadgarstku: jest wskaźnikiem typu (indeks Sołowjow). Dla mężczyzn, na indeksie, z dodatkiem normostenicheskaya idealnej figury byłoby 18-20 cm dla kobiet, odpowiednio – 15-17 cm.

Gdy typ giperstenicheskom tych wskaźników będzie odpowiednio wyższa niż 20 cm i 17 cm u osób z asteniczny Ponadto -. Mniej niż 18 cm i 15 cm.

Doskonale dopasowana do wysokości i wagi może być również określona przez wzór Nagler. O tym wzorze, 61 cali (152,4 cm) wzrost musi spełniać 45 kg wagi. Każde przekroczenie wzrost cala (czyli raz na 2,45 centymetra) muszą być zgodne z 900 gramów wagi. Plus kolejne 10% od wyniku. Przy wzroście powyżej 176 cm postać zasadę 23, 6 cm, które muszą być spełnione tylko przez ponad 21 kg, to jest, prawidłowa waga 66 kg. Wolno wzrost masy około 10 procent (około 6 kg), tak, że całkowita waga może być 72 kg.

Sprawdź ustawienia z normalną może pomóc korespondencji wysokość stołu i wagę.