188 Shares 7784 views

Gdzie i jak przechowywać wino?

Tak samo jak każdy wzrosła w alkoholu cen zawsze będą kochankami, zbliża się do sklepów specjalnie dla nich i gotowi zapłacić duże sumy. Mimo to, część konsumentów zaczyna myśleć o tym, co wydawać duże pieniądze na alkohol o wątpliwej jakości, cena kiedy można znacznie obniżyć koszty, aby odpowiednika domu. Ale jak przechowywać wino? W jaki sposób można urozmaicić jej smak? Czy podjąć się czegoś takiego? Wszystko to będzie próbować się z tego artykułu.


Prawda – w winie

Powszechnie wiadomo, że wino pojawiła ponad tysiąc lat temu. Był bardzo lubiący starożytnych Rzymian, ale współcześni ludzie nie odmawiają użycia. Ale przy zakupie kierujemy przede wszystkim cenę. Rzadko sprzedawca może zaoferować smaku napój, cieszyć się smakiem i aromatem. I zawód w Rosji sommelier dzisiaj nie jest tak popularny, aby otworzyć dział na uniwersytetach. Ale smak wina zależy od sposobu przechowywania, temperatura w pokoju i oczywiście przydatności do spożycia. Wszystko to nowoczesny konsument i nie myśli, woli niech sprawy biorą ich przebieg. Wiele osób wie, że wino w miarę upływu czasu staje się tylko lepszy, ale przewiduje się, że pojemniki szczelnie zamknięte i nie je otworzyć. Ale po chwili otwarcia jest bardzo zmniejszona.

podstawowe wskazówki

Kiedy przychodzi do zakupu produktu, zapisz go przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz z sąsiedztwa z silnie pachnących produktów. Wino – produkt zepsuty. To może całkowicie zanurzyć aromaty kiełbas, sera lub boczku. Będziesz zadowolony do smaku tego napoju? Mało! I oddziaływanie promieni słonecznych psuje także smak. Jeśli w domu znajduje się bar, wino może pozostać tam, zamknij korek butelki lub owinięte grubą tkaniną. Jeżeli korek butelki, może być i powinny być przechowywane w pozycji leżącej. Dlaczego tak? Tak, tylko pionowo korek rassyhaetsya i oddychająca. Z powodu tego napoju łupów. Temperatura w pasku nie powinna być wyższa niż 24 stopni, w przeciwnym razie napój będzie utlenione. Dla przedłużonego przechowywania, temperatura może być niższa.

kolorystyczne niuanse

Jakie wino wolisz? Jeśli czerwony, a następnie być przygotowany do zwiększonych wymagań dotyczących składowania. Nie bądź jak chomiki i nie wbijać spiżarni do takiego stopnia, że dostęp do win było trudne. Pamiętaj, że wibracja jest złe dla wina.

Ważnym czynnikiem jest jakość produktu. Jeśli zapiszesz i wybrać tańsze opcje, jest mało prawdopodobne, że wino zachwyci Cię swoim smakiem. Z biegiem czasu, ten produkt nie będzie lepiej, tak że kwestia magazynowania staje się nieistotna.

sami zrobić

Można przechowywać domowe wino? Odpowiedź jest jednoznaczna: nie tylko możliwe, ale konieczne! Byłoby dziwne, przez długi czas, aby zrobić wino, a następnie opróżnić wszystkie zapasy na tydzień. Ale przede wszystkim trzeba zdecydować, jak to zrobić najbardziej wino. Przyzwyczajeni do korzystania z tego winogron, choć popularne i wiśnia. Jagody są lepiej wziąć dojrzałe i całe, bez najmniejszego uszkodzenia, ponieważ mogą one być szkodniki, które jeśli nie jest szkodliwy dla zdrowia, ale smak napoju większego łupu. Drugim istotnym składnikiem wina jest cukier. Będzie trzeba wiele, ale napój jest smaczne i słodkie. A także bardzo odurzające, bo wino słodkie silnie wędrować.

Fermentacja trwa. Idealnie to okres, wino musi być w zamkniętych beczkach, ale nie zawsze jest to opcja realistyczna i niedrogie. Powstaje pytanie: czy jest to możliwe do przechowywania domowej roboty wino w plastikowych butelkach? Muszę powiedzieć, że plastik nie jest najlepszym rozwiązaniem z pojemnika. Na długiego przechowywania może umieścić szkodliwych substancji do napoju i powodują utlenianie.

Otwarte wino w ogóle nie powinny być przechowywane przez długi czas, ale popyt jest niezbędne do korzystania z ciemnego pokoju i niską temperaturę. Musujące wydychane przez około 4 godziny. Pink – szybciej tracą smak. Dla nich, maksymalny okres trwałości – 3 dni. Życie półka z czerwonym winem. Młode wina przechowywane dłużej – ich smak dopiero zaczyna się rozwijać na trzeci dzień. Wina mocne mogą być spożywane przez cały tydzień bez martwienia się o czasie. Jednak lepiej jest trzymać w lodówce, w przeciwnym razie wino może pójść źle, a nawet wywołać zatrucie pokarmowe.

Jak przechowywać wino domowej roboty w mieszkaniu?

To ty i ma piękny napój. Przechowywać w temperaturze 10 ° z zastosowaniem odpowiedniego pojemnika z materiałów naturalnych. Wino szybko pochłania zapachy, więc lepiej jest wyłączyć nearomatnoe sąsiedztwo. Na dnie butelki może być utworzony osad, ale w rzeczywistości tak nie jest źle. To dla tego projektu można zdefiniować naturalne wino.

Gdzie przechowywać wino domowej roboty, jeśli mieszkasz w mieszkaniu? Idealnie trzeba piwnicę lub lodówkę z regulacją temperatury, ale jest mało prawdopodobne, aby mieć każdy. Dlatego wino mogą być przechowywane na balkonie lub na zamkniętym loggię. Jeśli istnieje garderoba, można go z półki i szczelnie zamkniętymi drzwiami podświetlić. Użyciu podciśnienia. Do tego są specjalne gadżety wypompować powietrze z pojemników. Jeśli zrobisz tak manipulyatstsii z otwartą butelką wina, termin wygaśnięcia terminu rozpoczyna się od nowa.

Odmówimy plastik

Mówi się, że plastik nie zawsze jest dobre, ale pojemnik szklany jest uniwersalnym rozwiązaniem do przechowywania. Pojemniki muszą być czyste, suche i ciemne. Wybierz naturalny korek, aby utrzymać się powietrze. Dla win słodkich optymalna temperatura 15 stopni i innych win sami czują się dobrze na 12. Trzymaj wino w butelce trzeba jeszcze trzy tygodnie po zakończeniu fermentacji, aby do końca jest dojrzałe. Przed podaniem, wino powinno oddychać, a butelka – stanąć w pozycji wyprostowanej. Więc smak zostaną ujawnione i będzie najbardziej intensywny.

bułka z masłem

Myślę o tym, jak przechowywać wino, wykonywanie obliczeń wśród swoich rezerw w celu poznania na podstawie których napój jest wykonany. Na przykład, dość mało wymagająca nazwać malinowy wina. Aby przygotować się na konieczność właścicielem jagody, wody i cukru. Maliny, gdy jest to konieczne do szlifowania i wlać syropu. Wtyczka wełny szyi wychodzić dwutlenku węgla podczas fermentacji. Ale trzeba gotowego wina korek, który został nasączoną alkoholem. Raspberry wino zamienia słodki i mocny, dzięki czemu może być przechowywany dłużej niż inne odmiany.

Powstaje pytanie: jak przechowywać wino w domu? Jeśli nie ma piwnicy, jest to idealny przypadek, ale jest lepiej wyposażyć gabinet, jak nadmierna wilgoć może mieć niekorzystny wpływ na smak. Nawiasem mówiąc, specjalna szafka do przechowywania win domowej roboty można kupić. Jest regulacja temperatury i wilgotności. Więc jesteś gotowy na każdy sezon odpowiadającej zmiany trybów temperatury.

podczas degustacji

Dowiedzieć się, jak przechowywać wino, konieczne jest, aby dowiedzieć się, jak go używać. Odnosi się do napojów z szacunkiem i troską. Nawet jeśli uważasz, że debiutancki doświadczenie, nie pozbawiony prawa do pomyłki, należy pamiętać, że produkt jest nalegał na jakiś czas, a jego jakość może być mile zaskoczony. Zwrócić butelkę do pozycji pionowej i patrzeć na nią w świetle. Ogłoszenie o przydział na okładce? Aromat napoju zepsute? Może popełniłem nadwyżkę cukru? Odstraszające niuanse nie są najprzyjemniejsze sygnały. Otworzyć butelkę. Nie może uciec nieprzyjemny zapach, ale to jest tylko skoncentrowany smak. Dać wino oddychać, a poczujesz się prawdy. Wlać do szklanki około jednej trzeciej wina i niech umyć szybę. Następnie dokładnie te same ruchy, aby rzucić go w usta, by poczuć bukiet. Nie zapomnij o przystawkę i zazwyczaj odbija się ono od tego fascynującego: droższego napoju, tym łatwiej jest dostarczany rozrusznik. Wszechstronny wybór – winogrona, biały chleb, ser twardy, bez przypraw.