547 Shares 5431 views

Wodniak u noworodka: co robić?

Wrodzony wodniak u noworodków – jest to choroba, która pojawia się w wyniku łamania odpływ płynu. Choroba przejawia się znaczącym wzrostem jądrach otrzymanego gromadzenia płynu w nim. Warto zauważyć, że wodniak, dziecko może być jednostronne lub dwustronne.


Wodniak u noworodków: Przyczyny

Obrzęk spowodowany nieprawidłowościami w rozwoju jaja w macicy. Faktem jest, że podczas tworzenia narządów płciowych chłopcy schodzą do moszny nie tylko jąder, ale również processus vaginalis – otrzewnej. Normalnie, otwarcie tego procesu rośnie, ale w niektórych przypadkach pozostaje otwarta i stwarza możliwość gromadzenia się płynu. W niektórych przypadkach, otwór leczy samoistnie po urodzeniu – w tym przypadku nie jest wymagane leczenie.

Co do przyczyn takich naruszeń, współczesna medycyna zna kilka z nich:

– obecność kobiety w ciąży złych nawyków, takich jak nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu (zarówno aktywne i pasywne);

– niewłaściwe przyjmowanie niektórych leków;

– penetracja kobiecego ciała patogeny różyczkę lub ospę wietrzną;

– zakażenia wewnątrzmacicznego płodu;

– genetyczne, a tendencja ta może być przekazywana z ojca i dziadka, a od poprzednich pokoleń;

-strong uraz pachwiny.

Wodniak u noworodków: Objawy

Głównym objawem jest obrzęk, oczywiście, co stanowi wzrost o jednym lub dwóch jąder. Warto zauważyć, że wielkość obrzęk są bezpośrednio zależne od ilości cieczy. Ilość wody może się zmieniać od 1,3 ml do kilku litrów.

Istnieje coś takiego jak komunikować wodogłowie. W tej postaci cieczy choroby krąży pomiędzy jaja i jamy brzusznej. W pionowej pozycji rozszerzonej moszny natychmiast rzuca się w oczy, ale jak tylko dziecko się w pozycji poziomej, wszystkie ustąpienia objawów, gdy płyn przemieszcza się w jamie otrzewnej. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice uważnie śledził rozwój dziecka.

Wzrost objętości jąder, w niektórych przypadkach, tak, że dziecko nie może stać lub siedzieć, jak doświadczenie w tej stałej dyskomfortu. Pomimo tego, że choroba jest prawie nigdy przyczyną bólu.

Wodniak u noworodków: diagnoza

W większości przypadków rozpoznanie tej choroby – proces jest dość prosty. Doświadczeni lekarze brak gruntownej oględziny i badanie dotykowe do określenia obecności choroby.

przyszłość dziecka jest zazwyczaj wysyłane do ultradźwięków, które będą dokładnie ustalić obecność obrzęku, a także jego przyczyny. Korzystając z tej analizy lekarz będzie również w stanie określić stopień obrzęku i objętości zgromadzonego płynu. W ten sam sposób można stwierdzić obecność współistniejących chorób, na przykład, torbieli w kanalikach nasiennych, złośliwych lub łagodnych, przepuklina pachwinowa , etc.

Wodniak u noworodków: Leczenie

Co do zasady, w diagnostyce tej choroby we noworodka lekarze nie podejmować żadnych drastycznych środków. Pierwsze sześć miesięcy lub lat, po prostu trzeba pokazać dziecka regularnego lekarza-urologa. W większości przypadków choroba zniknie sama.

W tym przypadku, jeśli jądra gromadzi się zbyt dużo płynu, i zaczyna wywierać presję na organy powłoki, lekarz może przepisać etyczno przebicie. Podczas takich procedur, płyn usuwa się sztucznie z jądra.

Interwencja chirurgiczna jest zalecane w przypadku braku poprawy. Dokonanie takiej procedury powinny być nie później niż dziecko osiągnie wiek dwóch.