427 Shares 3216 views

Radziecki motorówka „Ob”

Lotnictwo Nowosybirsk Chkalov fabrycznie popularne w łodzi ZSRR z lat 60-tych. Stały się one bardzo popularne w naszym kraju z powodu ich niskiej wagi i dobrej zwrotności. Motorówka „Ob” (a dziś mówimy o tym) został zaprojektowany dla łodzi rybackich i wycieczki.


Jego korpus wykonany jest z blachy dyuralyuminevyh D16. Dno ma grubość 2 mm, głębokość – 1,5 mm. Obudowa nitowanie kit i podszewki. Łódź „Ob” był w potrzebie stałej konserwacji stawów, które były narażone na rozbieżności. Na pokładzie są kęsy, które sprawiają, że łódź bardziej stabilne i dodaj naczynie wyporu. „Ob” było popularne wśród żeglarzy i wędkarzy bardzo szybko. To stało się powszechnie używane do rejsów długodystansowych i sportu jak łodzi rekreacyjnych. Jest skromny w pracy, ma niską wagę, co znacznie ułatwia jego przechowywanie na ląd.

Łódź „Ob” ma układ motoryzacyjnego. Kierownica jest po lewej stronie. Cała szerokość kokpitu z sofą. Pasażerów przed wiatrem chroni dwuczęściowej szyby. W komorze przedniej ma mały bagażnik. Oaza Fortica znajduje się właz z pokrywą szczelną, która jest mocowana za pomocą śrub. W handlu, model ten wszedł bez markizą i przy minimalnym wyposażeniem. Produkcja przestała w związku z wprowadzeniem nowego modelu.

Łódź „Ob – M” został zaprezentowany publiczności w 1975 roku. Model ten wzrósł podoblenia. Ta łódź wolno wychodzić z falami do trzech punktów, a odległość od brzegu trzech kilometrów. Bloki styropianu, które są przewidziane wzdłuż dna i boków Fortica zapewnić jej niezatapialny. Pod pokład dziobowy ma bagażnika, który jest hermetycznie zamknięty właz. Tym samym miejscu i na rufie. Jest przeznaczony do składowania paliwa i stanowi regularny zbiornik i cztery pojemniki 10-litrowe.

Ta łódź ma szyby, silnik zaburtowy z pilotem, wyjmowany markizy.

doświadczenie Vodomotornikov i opinie klientów wykazały, że łódź jest „Ob – M” – nieudana modelu. Podczas pracy, stało się jasne, że zbiór podłużny i burtę z opony twardej narożną koroduje. Spowodowało to profesjonaliści roślinne do rozpoczęcia projektowania nowego modelu. W ten sposób „Ob – 3” łódź.

Zaczynając pracę nad nowym projektem, dobrze znane ekspertom właścicieli Nowosybirsk roślinnych próbowali rozważenia propozycji, by poprawić wszystkie niedociągnięcia poprzednich modeli.

W nowym modelu, nowe kontury trimaran, które są bliżej rufy wprost pod linie – „skrzydła mewy”. Są one znacznie lepsze właściwości płynięcia.

W kabinie nowego modelu są cztery miękkie wygodne fotele, które można łatwo przekształcić w łóżkach. Pasażerowie z wiatrem i sprayu chroni szyby łódź, która jest zainstalowana na pokładzie. Łódź wyposażona jest markizy, która może zostać łatwo usunięty. Rama namiotu jest wykonana z rur cienkościennych. Łódź „Ob – 3” posiada pełną łopatkę, światła do jazdy, szufelki, pierwszy zestaw naprawczy pomoc. Nawet współczesna ramach tej łodzi – ruch narzędzi jakości w wodzie.