96 Shares 7211 views

Flaga Sri Lance. Opis, wartość, historia flag

Flaga Sri Lanka wypełnione różnych symboli i znaczeń. Są one w pełni oddają ducha kraju, zwłaszcza jego kulturę i historię. Która jest reprezentowana na fladze? Jak ważne jest?


Flaga Sri Lanka: opis

Najbardziej flagi globalne zdominowane przez prostych geometrycznych kształtach lub kolorowego paska. Flaga Sri Lance (zdjęcie patrz poniżej) ma złożony skład, każda część jest inne znaczenie symboliczny.

Cienkie ramki złota wzdłuż wszystkich boków obwodzie flagi wykonuje funkcję. Wewnątrz i zamienia podstawowy skład. Flaga Sri Lance jest podzielony na dwie części w stosunku 1: 2. Bliżej do wału jest węższa część. Składa się on z dwóch pionowych pasm zieleni i pomarańczy.

Obszar położony dalej od wału, szerszy. Jest całkowicie malowane w kolorze czerwonym lub bordowym ciemnym kolorze. W sercu tego obszaru jest postać lwa syngaleskiego złota. Stoi na trzech nogach, a czwarty trzyma miecz. W czterech rogach pola jest bordowy na złote płatki.

Znaczenie symboli

Wszystkie cztery główne kolory flagi są symbolami wspólnot religijnych. Zielony pasek, który znajduje się najbliżej wału, jest islam i wszyscy wyznają go w kraju. Pomarańczowy pasek pokazuje wyznawców hinduizmu. Bordowy kolor jest symbolem buddyzmu, która jest wyznawana przez większość społeczeństwa. Złoto granicząca Sri Lanka flaga oznacza wszystkie inne wspólnoty religijne w kraju.

Centralną postacią jest lew syngaleski. On jest głównym historyczny symbol syngaleskiego narodu – główny ludność państwa. Leo reprezentuje przodka ludzi. To oznacza czystość, szlachetność myśli, mądrości i inteligencji. Miecz w nodze – symbol niepodległości i suwerenności państwa.

Złote płyty w rogach pola bordowym – Pozostawia drzewa Bo. W Sri Lance, to jest święte, ponieważ jest poniżej Gautama Budda uzyskał oświecenie. Cztery liść Bo reprezentują cztery szlachetne prawdy buddyzmu.

Historia zmian flagi

Flaga Sri Lance zmienił równocześnie ze zmianą głównych sił politycznych w kraju. Najstarszy symbol państwowy był złoty lew na złotym polu bordowym syngaleskiego z czterech płatków w kątach i wzdłuż krawędzi konturu. Początek jego wygląd jest dość trudne do śledzenia, ale flaga była już obecna w czasie istnienia państwa Kotte (1412/97 gg.).

Podczas portugalskiego panowania nad dużymi częściami Sri Lance w podbitych terytoriów działał flagi portugalskiej Cejlon (nazwany tak terytoria). Na białym obrusem był herb, który jest wciąż obecny w flagą Portugalii, ze złotą koroną na głowie.

Po Portugalczyków w drugiej połowie XVII wieku, przyszedł Holendrów. W Sri Lance zaczął działać tricolor czerwono-biało-niebieskie flagi. W środku białego zespołu była łacińska litera V, a przy jego oddziałów mieści literami O i C.

Od 1796 do 1948 roku wyspa była pod protektoratem Korony Brytyjskiej, a więc była brytyjska flaga. Na niebieskim pola po przeciwnej stronie masztu został umieszczony herb Cejlon. Po wyzwoleniu spod kontroli Sri Lanka kolonizatora zyskał swój historyczny herb

W 1951 roku, na fladze Sri Lanka dodaje zielone i pomarańczowe paski symbolizujące islam i hinduizm. W tej formie, wciąż istnieje.