844 Shares 6279 views

Valery Spiridonov: Głowa Transplant. Kto będzie dawcą?

Jedynym światowej sławy małe miasto Vladimir jest Valery Spiridonov. Przeszczep głowy, który zgodził się młody człowiek się bardzo popularne. Być może, na 30-letni programista napisał kilka wydań planecie. Mimo, że są trochę źle z tej specjalności. Kodowanie nigdy naprawdę interesuje się młody człowiek. Trójwymiarowa grafika – to właśnie Valery Spiridonov. Przesadzanie głowy, który będzie w rzeczywistości nie jest. Przeciwnie, jest przeszczep ciała.


choroba

Dlaczego jest to skomplikowana operacja potrzebna młodego człowieka? Dlaczego w ciągu ostatnich kilku miesięcy światowe media pełne są nagłówkiem „Valery Spiridonov – szef transplantologii”?

Biografia młodego człowieka zaczyna się od tego, że urodził się w 1984 roku w Vladimir. W 2006 roku ukończył Uniwersytet Vladimir nazwie Spiridonov Stoletovs, stając się ekspertem w dziedzinie informatyki.

Valery nie stanąć na własnych nogach raz w moim życiu. Powodem tego było amotrofiya Werding-Hoffmann – rzadką chorobą genetyczną, która uniemożliwia prawidłowy rozwój mięśni ciała. One osłabiać i stają się niefunkcjonalne. Trike – że kiedyś jako dziecko zamiast wózku Valery Spiridonov (głowa przeniesienie w tym czasie nie było to możliwe). Ale dwadzieścia lat temu, a jego mięśnie nóg atrofii. Ręka nie może podnieść coś cięższego niż stu gramów. Dlatego bohater tego artykułu jest zawsze rozmawia komórkowego przez zestaw głośnomówiący, stawiając go na prawym kolanie. Aby utrzymać równowagę na krześle, Valery musi rzucać jedną nogę na drugą. Osłabienie organizmu i wewnętrzną determinację choroby ostatnia walka zostawił młodego człowieka znanego na całym świecie.

rutyna

Każdego ranka Spiridonov budzi się około ośmiu godzin. W ciągu całego dnia to „skondensowany” z ciała krzesło nie jest bardzo zmęczony. Głowa na tyle, aby przywrócić 5-6 godzin snu. Zdarza się, że Valery widzi siebie w nocy grozah całkowicie zdrowego.

Chociaż mógł obudzić i później. W pracy, że nie czekał do dziewiątej, ponieważ projekty mają Spiridonov akord i nie wymagają osobistej obecności w biurze. Tylko w spotkaniach grupowych dni on dostosowuje się do ogólnego schematu i zazwyczaj z większością kolegów Valery komunikować się przez Skype. Na ogół, dzienna rutyna Spiridonov zależy od dostępności i zatrudnienia wolontariuszy. Taki mało Valera. Ktoś pomaga Spiridonov wstać z łóżka, ktoś odnosi się do kąpieli i tak dalej. D. Zaspokojenie wszystkich potrzeb związanych z innymi ludźmi.

Ale główny asystent Valeria jest moja matka. Podczas gdy czyta wiadomości rano na smartphone, gotuje mu śniadanie. Viktoria naprawdę chce syna odpoczywać więcej. Po tym wszystkim, bohater tego artykułu pozwala się zrelaksować tylko raz na dwa miesiące. Robi to, ponieważ bezczynność – najkrótsza droga do apatii. I to jest bardzo łatwo wpaść w jego położeniu. Dlatego Spiridonov woli pracować. Zatrudnienie jest priorytetem dla niego.

Na początku badania

18 miesięcy – jest to okres, w którym bierze udział w eksperymencie, aby walczyć o swoje życie Valery Spiridonov. Przesadzanie głowę – nie nowość dla niego. Regularnie przekazywane na ten temat z chirurgiem z odległego Turynu imieniem Sergio Kanavero. Tuż przed określonym czasie tylko bliscy przyjaciele wiedzieli o tym.

ciasnota

Valery ledwo wychodzi z własnego mieszkania. Na biurku są dwa niższe monitora. Do pracy wymaga zwykle jeden, a drugi młody człowiek otwiera się okno z wiadomością, komunikatorów, portali społecznościowych lub po prostu oglądając wykład grafiką 3D. Spiridonov nie jest odludkiem, ale oglądać świat, głównie przez okno balkon. W ciepłe dni, on okresowo przemieszcza się wygrzać.

Aktywna pozycja życie

Valery Spiridonov jest młodzież regionalnej Dumie. Pomaga to również jeden z parlamentarzystów. Przedtem Valery zrobił to samo dla członka Izby Społecznej Vladimir. Wraz z Nikita Berenovym (najlepszy przyjaciel) Spiridonov poszedł do Seliger. Nie lubił Valery. Piekne, ciekawych prelegentów, ogniska w godzinach wieczornych. Podczas gdy jego przyjaciel pierwotnie nie chciał uczestniczyć w forum ze względu na polityczne i in out. Jak się okazało, wszystko było inaczej nad jeziorem Seliger.

W prasie

Czasami piszą o Valera w Vladimir gazet. Zazwyczaj jest to związane z inną grupą najazdu wózkowiczów. Wraz z jego asystentów sprawdzają poziom dostępności środowiska miejskiego dla osób niepełnosprawnych. Trasa jest planowane z wyprzedzeniem. A kiedy zespół porusza się od punktu A do punktu B, jego członkowie po drodze spróbować pójść w instytucji publicznej, apteki, sklepu. Lokalne kanały telewizyjne czasami obejmują takie naloty. W ciągu ostatnich kilku miesięcy publikacja Vladimir publikować wiadomości z tylko jednym tytułem „Valery Spiridonov – przeszczep głowy”. Zdjęcia bohatera tego artykułu jest zazwyczaj umieścić na stronie głównej.

W ciągu pięciu lat działalności publicznej Spiridonov wykorzystane do reklamy i uwagi. Niepełnosprawny mężczyzna publiczna stała się przedmiotem małego prowincjonalnego miasteczka. On zawsze rozważa mówiony przemówienie do publiczności. Czasami zapisuje je na taśmie do późniejszej analizy i korekcji błędów.

stan zdrowia

Całe życie spędził w Valery wózku inwalidzkim ze sterowaniem elektrycznym. Nigdy nie wstał. Ponieważ wiąże wózek wytrzymałego nylonu pasa tułowia wspieranie pozycji pionowej. Choć w przypadku Spiridonov nie jest całkiem możliwe. Valera kręgosłup jest wygięty w kształcie znaku zapytania, który jest nachylony w prawo. Ale jego kości nie są dotknięte tą chorobą. Wszystkie sprawy ziemskie. Mięśnie nie są w stanie wspierać kręgosłup i grawitacyjnie po prostu zwisa.

Punkt zwrotny

22 czerwca 2013 – to data, kiedy bohater tego artykułu stwierdził, że ewentualna operacja przeszczepienia ludzkich głów. Valery Spiridonov w dzień o śniadanie w kuchni przed telewizorem. Wypił kawę. Zgodnie z wiodących prawie nieobecne w świadomości Valeria. Młody człowiek był całkowicie koncentruje się na plastikowym kubku. Ujął ją za uchwyt, ja taca na ustach, ale nie mogła przechylić kubek prawidłowo łyk. Więc musieli rzucać głowę i wlać kawę bezpośrednio do gardła. Słaby szyi nie pozwolił głowa natychmiast powrócić do swojej pierwotnej pozycji. Valery odprowadzana do dołu, umieścić kubek na stole i nagle oparł ciało do przodu. Dopiero wtedy mógł dać kręgu pozycję pionową. W pewnym momencie przez głośnik bubnozh, usłyszał: „Stało się to możliwe do przeszczepu ludzkich głów”. Valery Spiridonov całkowicie skupił się na telewizji.

Głowica Transplant możliwe!

Z audycji ekranem Sergio Kanavero (włoski neurochirurg). Powiedział, że już w operacji przeszczepu wkrótce głowa człowiek będzie powszechne. Wszystko, czego potrzebujesz do tego eksperymentu posiada. Po kończyny zostały przyszyte wiele lat. Głowa – to w istocie to samo. Istnieją pewne niuanse i złożoność procesu eksploatacji, ale zostaną one rozwiązane w najbliższej przyszłości.

Gotowość do eksperymentowania

Valery podszedł do sprawy dokładnie. Spiridonov skończył śniadanie. To lewa ręka palce wygięte przewóz stick-ramię i poszedł do swojego pokoju. Piętnaście minut później, Valery napisał wiadomość do włoskiego neurochirurga, stwierdzając gotowość do eksperymentowania.

Szczegóły operacji

Według obliczeń Kanavero transplantacja będzie trwał 36 godzin. W tym samym czasie, około 150 ekspertów będzie zaangażowany w to (takich jak lekarze i pielęgniarki). Całkowity koszt operacji byłoby około 10 milionów euro.

Valery i jego dawca jednocześnie odciąć głowę rdzenia kręgowego z ostrym skalpelem. Następnie głowa pacjenta będą połączone do nowego korpusu, przy użyciu glikolu polietylenowego. Substancja ta jest „skleić” oba końce rdzenia kręgowego. Potem chirurdzy szyć naczynia krwionośne i mięśnie. Następny Spiridonov wprowadzić śpiączkę przez miesiąc. Ma to zapewnić, że w procesie leczenia pacjenta został całkowicie unieruchomiony.

Teoretycznie, po przebudzeniu Valery móc się poruszać, czuć swoją twarz i mówić swoim głosem. Aby uniknąć odrzucenia, będzie wprowadzić silne leki immunosupresyjne. W przypadku pomyślnego zakończenia operacji, nadzieja dla pełnego życia będą mieć tysiące osób niepełnosprawnych i sparaliżowanych.

wniosek

Podsumowując, możemy dokonać kilku ważnych dodatków. Światowe media są czasami ciekawe wieści z czymś ten nagłówek: „Valery Spiridonov – głowica Transplant: kto będzie dawcą?”. W tej chwili, dana osoba nie jest zdefiniowana. Jedno jest pewne – organizm otrzymuje od dawcy z martwym mózgiem. Dla reszty to będzie całkowicie zdrowy. Dawca może być osoba, która miała wypadek. Albo będzie to więźnia, który otrzymał wyrok śmierci.

Wielu ludzi, którzy są zaznajomieni z powierzchnią pokrytą w tym artykule, nowości, często zadawane pytanie „Jak była zmiana głowicy Valeriya Spiridonova” W rzeczywistości, to nadal nie zostało wydane. Efekt jest w trakcie przygotowywania. Operacja przeszczepić głowę Valery Spiridonov jest zaplanowane na 2017 r. I zostanie przeprowadzona tylko wtedy, gdy lekarz Kanavero uzyskać zezwolenie.