191 Shares 4271 views

Odbudowa fasad mebli kuchennych

Odbudowa fasad mebli jest najlepszym sposobem na aktualizację zestawu słuchawkowego. Przecież często meble mogą nam służyć przez wiele lat, dzięki wytrzymałym i wysokiej jakości materiałom, które były używane w produkcji, ale z powodu zużycia i ciężkiej konserwacji, fasady mebli nabierają obskurnego wyglądu.

Dlaczego przywracasz meble, gdy możesz kupić nowy?

Z punktu widzenia racjonalności, meble o średniej i wysokiej jakości podlegają renowacji, podczas gdy produkty wykonane z materiałów niskotowarowych lepiej zastąpić nowe.

Przywrócenie, naprawa fasad, wymiana akcesoriów jest konieczne w przypadku, gdy podobne gotowe meble będą wielokrotnie droższe niż te, które można zrezygnować z aktualizacji słuchawek. Jeśli szkielety są dobrze zachowane, równocześnie meble muszą być odświeżane zewnętrznie, a zużyte lub przestarzałe mechanizmy muszą zostać wymienione – naprawa będzie najlepszym rozwiązaniem.

Specjalną kategorią dla restoratorów jest meble kuchenne, ponieważ według kryterium cen różni się od innych produktów szafek. Wysokość kosztów produkcji ram, elewacji, kosztów wyposażenia – wszystko to wymaga przyzwoitych wydatków z budżetu rodziny. Nowa kuchnia może być otrzymana z dobrą aktualizacją starych, szczególnie jeśli jest wykonana z drewna litego. Odbudowa fasady w tym przypadku może całkowicie zmienić wygląd kuchni. Powłoka emaliowana niemal w każdym kolorze, nowe zabarwienie, lakierowanie fasad, wymiana pisaków – kuchnia może być całkowicie przekształcona, a budżet rodzinny nie będzie ponosić znacznych kosztów.

W jakich przypadkach jest wymagane przywrócenie fasady

Wiele miłośników w ciągu kilku lat przyzwoitego funkcjonowania mebli kuchennych marzy o jakoś aktualizacji swojego głównego "szafy". Ale czy zawsze warto zmienić cały apartament lub fasady, czy też można po prostu ustawić zewnętrzny połysk?

Jeśli kuchnia z okleiną drewnianą lub fasady z drewna litego już służyła ponad 10 lat, ale nie można nazwać kochankiem retro mebli i starych szafek, to najprawdopodobniej będziesz chciał aktualizować zestaw słuchawkowy.

Odbudowa fasad z forniru lub drewna litego pomoże nie tylko odtworzyć oryginalne piękno mebli, ale także odświeżyć cały pokój. Jeśli potrzebujesz pomocy od profesjonalistów w Twojej firmie, podczas naprawy pomieszczeń, to za kilka tygodni możesz dostać praktycznie nową kuchnię.

Jak przywrócić fasady kuchni w profesjonalnych warsztatach?

Aby przywrócić kuchnię, wystarczy skontaktować się z fachowcami telefonicznie i zamówić konsultanta z wizytą w domu. Na spotkaniu eksperci zbadają meble i oferują różne opcje oparte na podstawowych walorach mebli. Istnieje wiele opcji przywracania, a wszystko zależy od tego, co chcesz uzyskać w wyniku: zaktualizowanej starej kuchni lub nowego stylu i koloru.

W trakcie mierzenia i kontroli mebli często okazuje się, że potrzebna jest nie tylko odbudowa fasady. Wymaga wymiany uchwytów, prowadnic, zamków drzwi i innych mechanizmów. Jednocześnie główną zachętą dla właścicieli jest chęć uatrakcyjnienia ich życia: stare pętle, chociaż praca, ale bez zamykania, są obecnie zastępowane nowymi, z zamknięciami; Mechanizmy przesuwne w skośnych polach, które były mocno obciążone podczas pracy, wymagają całkowitej wymiany. Specjaliści firm remontowych, ze względu na swoje doświadczenie i wiedzę na temat zawiłości produkcji mebli, będą w stanie zaoferować najlepsze rozwiązania dotyczące wymiany wadliwych części.

Co do zasady, remont elewacji kuchni odbywa się w warsztatach, więc są one usuwane i zabierane. Wszystkie inne naprawy są przeprowadzane w domu. Proces, w zależności od złożoności, trwa od jednego tygodnia do miesiąca.

Wymiana osprzętu w procesie renowacji elewacji

Nowe meble w kuchni sprawią, że meble będą bardziej wygodne i nowoczesne. Gładkie zamykanie drzwi przedłuża żywotność ramy, a ciche mechanizmy pozwolą gospodyni czuć się dobrze w kuchni.

W razie potrzeby wymienić sprzęt, zalety profesjonalnej renaturyzacji stają się oczywiste, ponieważ eksperci będą mogli ocenić stan mechanizmów, a także naprawić lub wymienić części. Jednocześnie nie trzeba biegać wokół sklepów i rynków budowlanych w poszukiwaniu koniecznych mechanizmów, a także samodzielnie zainstalować zaawansowane, nowoczesne produkty okuć funkcjonalnych.

Na przykład zawiasy z zamknięciami mają głębszą miseczkę do zamocowania na elewacji i nie jest możliwe, aby każdy zrobił dziurę w niezbędnym rozmiarze w domu. Nowe systemy przesuwne wymagają właściwej instalacji, dzięki czemu elewacje szuflad nie docierają do siebie, instalacja musi wynosić co najmniej milimetr. Tylko kwalifikowalni instalatorzy mogą zainstalować nowe armatury funkcjonalne.

Rodzaje i metody renowacji elewacji kuchennych

W przypadku mebli kuchennych proces przywracania obejmuje trzy najbardziej istotne sposoby:

  • Malarstwo;
  • Wklejanie filmów;
  • Lakierowanie.

Malowanie i lakierowanie są najbardziej odpowiednie, jeśli trzeba przywrócić fasady z litego drewna lub MDF. Jednocześnie powłoka szkliwa pomoże radykalnie zmienić kolor kuchni, ale należy zrozumieć, że taka renowacja może być wysoka tylko wtedy, gdy jest dobra zewnętrzna warstwa drewna lub forniru, a także profesjonalne przygotowanie powierzchni do malowania.

Wklejanie folii jest opcją budżetową na fasady wykonane z płyty wiórowej, fasad fasady z PCV, których powłoka została obierana lub oderwana. Gładkie fasady mogą być wklejane w domu bez udziału profesjonalistów, ale fasady ramowe z frezowaniem, a jeszcze bardziej z rzeźbionymi taśmami i panelami lepiej jest przyklejać się do warsztatów w celu przywrócenia mebli.

Lakierowanie jest dobrym rozwiązaniem do renowacji mebli, jeśli konieczne jest drobne przywrócenie fasady.

Na przykład, jeśli fasady kuchni zostały pierwotnie wykonane przyciemniane bez lakieru, podczas gdy utracone zostały oryginalne odwołania i miały niewielkie wady – lakierowanie byłoby doskonałym rozwiązaniem, które pomoże przywrócić wygląd kuchni jak nowe meble.

Wymiana wewnętrznej części elewacji z tablicy

Aby zaktualizować meble kuchenne w stylu klasycznym, których drzwi są wykonane z drewna litego lub MDF ramki, można zastąpić wnętrze fasady (paneli). Zgodnie z nowymi trendami w stylistyce pomieszczeń szkło można uznać za idealną alternatywę do wymiany części centralnej elewacji w dowolnych odmianach: witraży, piaskowania, szkła z okruchami. Zawsze są wstawki z sztucznego rattanu.

Jeśli klasyczne meble utraciły estetykę lub chcesz uczynić ją bardziej nowoczesną, zwróć uwagę na możliwość wymiany paneli na bardziej wyrafinowane opcje. Szczególnie dotyczy to szafek ze szkłem, takich jak nowoczesne kuchnie.

Częściowa lub całkowita wymiana elewacji

Jest też doskonała opcja w przypadkach, gdy nie ma możliwości przywrócenia elewacji. Jeśli rama kuchenna jest wykonana z dobrego materiału, a ich wygląd pozostaje do zaakceptowania, można zastąpić stare fasady kuchenne nowymi. Aby ustalić, czy potrzebna jest renowacja czy lepsza całkowita renowacja, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z mistrzem.

Czasami zdarza się, że podczas pracy jedna lub kilka drzwi kuchennych ulega uszkodzeniu, podczas gdy wszystkie inne fasady mają dobry wygląd i są odpowiednie do dalszego użycia. W tym przypadku można również przejść do warsztatu konserwatorskiego, jednocześnie warto pamiętać, że wraz z elewacjami można także odnowić sprzęt, który nie powiódł się.