601 Shares 9686 views

panem detektywem. bracia Weiner

Weiner Bracia są znane jako popularne sowieckich pisarzy opowiadań detektywistycznych, jak również autorów znanych scenariuszy. W 1990 roku ich popularność osiągnął: obieg pisemnych dziesięciu powieści przekroczyła 1 mln egzemplarzy. Ogólnounijnych znanych pisarzy przyniósł film „miejsce nie może być zmieniony”, nakręcony w ich historii „era miłosierdzie” (1976).


Gregory i pasja do dziennikarstwa wybrany Arkady prawną specjalne stal kreatywnej platformy, gdzie weszli do literatury Weiner braci. (Biografia im w tym sensie przypomina późniejszego mistrza gatunku detektywistycznej Fridriha Neznanskogo.) Nie stać się przeszkodą dla współpracy Arkadii i Grzegorza różnica w wieku 7 lat.

o dzieciństwie

Byli bardzo przyjazny i byli gotowi nawet poświęcić dla siebie. I tak było z dzieckiem. Raz w głodzie, gdy ona i jej matka ewakuowano do Samarkandy, Arkady znalazł bochenek chleba. Matka, myśląc, że zatrute jej sabotażystów sadzone, był nieugięty: rzucać. Ale chłopcy głodowali … Arkasha przed łamiąc chleb, próbował go na siebie … Bracia Weiner przez całe życie nosił braterstwo że urodziła wtedy.

Po powrocie z ewakuacji, rodzina osiedliła się w Sukharev. Byli różni się od swego dzieciństwa: Arkady Studiował również i Zhora było przegranych. Arkady zmusił brata do nauki. Napisał nawet otrzymanie w 1956 roku, że w ciągu 10 lat będzie wielkim człowiekiem … To Zhora Arkady zmuszony nauczyć się czytać. I kiedy to się stało, George zaczął czytać maniakalny przez całą dobę …

biografia

Niezwykle przyjazny byli braćmi Weiner … Jednak każdy z nich na początku, a nie myśleć o pisaniu.

Rzeczywiście, jak mógł wiedzieć Arkady (ur. 1931), szef wydziału śledczego Wydziału Śledczego Moskwa karnego, silny człowiek (mistrz sportu w freestyle wrestling), absolwent Uniwersytetu Moskiewskiego yurfakulteta że jego kariera będzie zupełnie inny sposób, a które byłyby pisanie jej broni pióro?

Przez naturę braci Weiner były zupełnie inne. Może dlatego los Grigorija (1938) był inny kurs. W młodości nie aspirują do lub siły bezpieczeństwa, lub śledzić solidny plan na życie. Gregory rozpoczął karierę roboczą ze specjalności pracy: Elektryk technikiem. Potem został inżynierem. I nagle (mężczyzna i proponuje Bóg rozporządza), staje się dziennikarz, a następnie – korespondent TASS. Gregory również w 1960 roku w trybie zaocznym (przykładem starszego brata) nadal jest wyższy obravzovanie. Warto wspomnieć, że jest to – legalne? W przeciwieństwie Arkady, pracował w mediach.

Uważny czytelnik drogi naprzód w literaturze nie wydaje się mieć wypadek. Być może to było podstawą rozplanowany tak: bracia Weiner zebrane z ich rodzinami, a następnie Grzegorz zaczął mówić o jego najbardziej najbardziej udanych pracy dziennikarskiej. I badacz Arkady słucha i myśli sobie: „No, chyba, bracie, to ciekawe, że w ubiegłym roku, zbadaliśmy sprawę, a więc tam …”

W skrócie, uważają nasze przypuszczenia nie, ale historia z pierwszych wspólnych nowych braci „Uważaj na pana Kelly” (1967) miał prawdziwy prototyp w praktyce śledczej Departamentu Śledczego Karnego w Moskwie.

Twórczy sposób Weiner bracia

Pierwsza próba nie wyjdzie lumpy! Roman nie zatrzymać się na odpoczynek się szmatki. Rosyjski magazyn literacki „Nasza współczesna” w tym samym 1967 roku opublikował w №№ 10 i 12.

Bracia Weiner wreszcie zdecydował się na jego drogi twórczej, pracowali w tandemie twórczym. I to dwa razy więcej pomysłów, dwa razy tyle informacji do reinterpretacji. Wydawcy są skłonni je wydrukować później działa: powieść „Groping po południu” (1968) oraz powieść „Jestem detektywem.” Jednak autorzy sami później ironiczny mówić o tych prac. Dlaczego tak? Z jednej strony, należy uznać, że te książki już widać subtelne zrozumienie charakteru pisarzy kryminalnych. Ich historia jest dynamiczna. Oni umiejętnie budować intrygi. Istnieje jednak jedno „ale”, które z biegiem lat i doprowadziła do ironii autorów. Fakt, że ich pierwsze prace były napisane w klasycznej socrealizmu. Sami radzieckie organy dochodzeniowe są pokazane z idealnej stronie. Ie że niby wysokie moralne nakazy rycerskie, pozbawiony wad.

Jednak talent ma talent. Zaczął rozwijać swoje Brothers pisarzy, nie pozwalają im na pobyt w sowieckim dogmatyzmu (który zawsze pozostawał 80% ich kolegów po piórze). Bracia Weiner w swoim dziele „przesunąć w głąb lądu”, czyli szuka powodów nravstvstvennogo i porządku społecznego, generowanie przestępczością, wzmocnienie psychologię widzenia jej autora historii. W rezultacie historia „Two wśród ludzi” (1969) oraz powieść „Race pionowy” (1971) zyskuje na popularności. W tym samym filmie „Race pionowy” play sowiecką gwiazdę: Valentin Gaft, Andrew Mjagkov Galina polskiego … Oczywiste jest, że autorzy intuicyjnie zrozumieć kryzys gatunek detektywa i ewoluowały do innego gatunku – detektywa policji, gdzie nic nie jest idealne, gdzie ideologia wykluczone z definicji.

Od tamtej pory wiele milionów czytelników i oglądalność może się doczekać ich każdego nowego dzieła pisarzy. Nowa powieść „Z wizytą u Minotaura”, wydanej w 1972 roku. Tutaj jest coś nowego w kryminału braci: treść filozoficzną. Ich zdaniem, proces dochodzenia nie jest poszukiwanie i bardziej wszechstronny: to dotyka duszę i zaangażowanych ludzi w nim. Zdawały się zanurzyć się w świat swojej duszy ludzkiej, która, oczywiście, jest też zła. (Zasada: każdy z nas – ludzi, a my wszyscy jesteśmy grzesznikami.) W rezultacie, aby uniknąć zła i podążać targów, badacz musi walczyć z Minotaur, którzy mieszkają w labiryncie duszy. W filmowej adaptacji „Minotaura” Grałem rolę badacza Sergei Shakur.

Postępowała Masters, nauka nie tyle umysł jako duszy wreszcie, w 1976 roku, aby stworzyć arcydzieło Bracia Weiner. Zdjęcie autorzy scenariusza do filmu „miejsce nie może być zmieniony” (powieść „Era of Mercy”) staje się rozpoznawalna w całym kraju. Bracia dosłownie spada narodową miłość i uznanie. Monologi rozdarty cytaty. Film staje się popularny …

W przeddzień samo w 1978 roku, w przeddzień strzelania ( „miejsce spotkania …” został usunięty w 1979 roku) w domu dosłownie przeleciał Vainer Vladimir Vysotssky o „akcji out” do roli Zheglova.

W latach 70. – 80. spośród ich długopis powieści „Nie stracić człowieka” (1978), powieść „Kara Strait” (1981), „Ofiary mają żadnych skarg” (1986). Znani pisarze całkiem dobrze, ale ….

Prawie czas na dostosowanie. A potem inni pisarze zrobić prawdziwy wyczyn cywilnego. Idą „pod prąd”. W ciągu 90 lat, które podjęły się spod płótna malowane w 1979 roku „na stole” powieść o represjach stalinowskich „Stone i pętli w zielonej trawie” i napisał powieść „Ewangelia kata”.

Bracia zaczęli przypominać Don Kichot, starając się zmienić Rosję od demokratycznego imperium. 1999 dla nich wydajne. Napisane powieści „Pomnażanie Grieve” i „Garden of Eden diabła”.

Niestety nie mają kontaktu, Arkady opuścił w 2005 roku, George – cztery lata później zmarł na wygnaniu.

wniosek

Bracia kreatywność Weiner naprawdę wzbogacony o literaturę rosyjską 80. – 90.. XX wieku.

Charakterystyczne jest, że kryminały majstrów przez całe życie są stale się rozwija. Tak więc w ciągu ostatnich powieści, czytelnik ma do czynienia z korupcją władzy, wojny materiałów kompromitujących, kryzysu finansowego.

W swojej najnowszej powieści braci Weiner jako ostrzeżenie, aby pokazać „nową rasę” ludzi zdeformowane „miarka”, który w umysłach cesarskich zasad uduszone wartości ludzkie. „Wszyscy – rzucony w świat mutacji więźniów przez całe życie” – bardzo trafnie opisuje ich charakter Vainer.