134 Shares 2843 views

Alexei Samoilov: najmłodszy z dynastii wielkich aktorów Samoilovs

Miał szczęście narodzić się w roku zakończenia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w rodzinie wybitnego sowieckiego aktora Jewgienija Valerianowicza Samoilowa. Artysta ludowy żył długo (93 lata), pozostając w pamięci dzięki prawie sześciu ról w kinie domowym. Są wśród nich znane filmy: "Hearts of Four", "Shchors", "O godzinie 18 po wojnie". Starsza siostra Tatiana stała się dumą radzieckiego kina po pierwszym udanym filmie "Żurawie latały", które przyniosło jej światową sławę. Samoilov Alexey Evgenievich, także aktor z zawodu, jest znacznie mniej znany. Jak było jego przeznaczeniem?


Dzieciństwo lata

Około 10 lat młodszy od siostry, Aleksiej Samoiłow, którego biografia zostanie rozpatrzona w artykule, urodził się w Moskwie. Wcześniej rodzina mieszkała w Leningradzie, ale na zaproszenie Meyerhold przeniosła się do stolicy. Z teatru Jewgienij Valerianowicz otrzymał 7 miejsc w Granatny Lane, gdzie minęło życie dzieciństwa Alexey. Matka Zinaida Ilinichna, inżyniera wykształcenia, poświęciła się mężowi i dzieciom, całkowicie biorąc pod uwagę wszystkie obowiązki w domu. Ojciec nie chciał, aby jego syn i córka wybierali jego zawód, co wymaga dużych wydatków emocjonalnych i fizycznych. Tatyana jako dziecko nawet została wysłana do szkoły baletowej, ale nadal była aktorką.

I Alexei, który ma absolutną przesłuchania, nie kupił fortepianu z powodu dużej liczby sąsiadów w mieszkaniu. Być może zawód muzyk byłby jego fantazją, ale w końcu podążał śladem ojca i starszej siostry. Jako chłopiec towarzyszył swoim rodzicom, aby wziąć udział w projekcji filmu "Żurawie latające" Michaiła Kalatozowa w kinowym domu. Przypomniał sobie, jak bardzo się martwiła jego siostra, jak szybko po zakończeniu sesji była niepokojąca cisza. A potem publiczność wybuchła aprobatą, która trwała 20 minut.

Wpływ rodziny

Życie mojej siostry było dla Alexey najbliższej osoby. Dzięki niej był uzależniony od czytania, dobro jego ojca było świetną biblioteką. Ale gdy miał piętnaście lat, zaczął zauważać oznaki nerwowego załamania w jego siostrze, która stała się częstsza z biegiem lat. Z zazdrości na podwórzu, nożem go nożem, ale Alexey Samoilov od razu nie zrozumiał ostrości stanu, więc pojechał do szpitala już na stół operacyjny. Rodzice byli przerażeni, a Tatiana znalazła się na skraju nerwowego załamania, które chwilowo zaciskało się w kącie pokoju. Była zbyt emocjonalna i wrażliwa na życie.

Dlatego po narodzinach syna Mitya Zinaidy Ilinicznej i Eugeniusza Valerianowicza wzięli się za główny ciężar wychowania, dając córce możliwość angażowania się w kreatywność. Po roli gwiazdy miała lata przestojów. Anna Karenina miała prawie 10 lat, a zatem, widząc doświadczenia swojej siostry, Alexei Samoilov wybrał ścieżkę aktorki teatralnej dla siebie.

Kariera zawodowa

Pierwsze 14 lat zostały przyznane teatru "Współczesne", najbliższe 30 lat – do Małego Teatru, z którego aktor wychodzi na emeryturę po porzuceniu życia ojca w 2006 roku. Dzięki wersji ekranowej sztuk, jego role jako Knyazev ("Foma Gordeyev", 1983) i Don Sebastian ("zazdrosny o sobie", 1980). Z biegiem lat Alexei Samoilov zdał sobie sprawę, ile zawodu aktora zależy od reżysera i teatru i zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego jego ojciec tak naprawdę nie chciał, aby jego dzieci miały taki los. Gdy tylko została wystawiona nowa sztuka, na desce zawisły listy wykonawców. Podchodzenie do nich i nie widzenie ich nazwiska było bardzo bolesne.

Debiut w filmie odbył się w 1971 roku w filmie "Dzień po Dniu", który rozbił się wokół sąsiadów w mieszkalnym mieszkaniu. Po roli Lyoshi Potakuev z fabryki tkackiej, Alexei Samoilov, aktor szkoły teatralnej weźmie udział w wieloetapowej taśmie telewizyjnej "Przeszłość i myśli". Na szerokim ekranie pojawia się w reżyserii Samson Samsonov w filmie "Much Ado About Nothing" (rola księcia Don Petro) na podstawie sztuki Szekspira (1973). To był już poważny powrót do pracy, ale ostateczny punkt w karierze filmowej. Samoilov nadal strzela w wiele odcinków, ale tylko w celu dodatkowej pracy. Zagraj w upale, powtarzając podwójne podwójne te same frazy, okazało się, że jest poza jego mocami.

Życie osobiste

Samoilov Aleksiej Evgenievich poślubił dwa razy, ale oboje małżeństwa nie sprawiły, że był szczęśliwy. Pierwsze dwa lata. Jego wybór to łyżwiarka figurowa Tatyana Tarasova, z którą mieszkali na dwóch mieszkaniach: wtedy miał na Peschanaya, a następnie Tarasov na "Falcon". Pracował w Sovremenniku, wprowadzając żonę do Galiny Volchek, Michaiła Kozakowa i była z legendarnym ojcem. Początkowo wszystko było w porządku, ale trening i trening zabrały cały czas, a wkrótce rodzina się rozpadła.

Drugi wybrany był Francuzką imieniem Helen, która odbyła się w Rosji. Para miała córkę, Natalie (obecnie krytyk sztuki), ale jego żona w 1985 roku postanowiła powrócić do Francji. Poświęcony swojej rodzinie, Alexei nie mógł opuszczać starszych rodziców i siostry. Przez długi czas mieszka w dwóch krajach, dopóki nie zdecydują się na części.

Po odejściu syna w Stanach Zjednoczonych (1995), w ostatnich latach życia wraz z Tatyaną Samoilovą, jej brat będzie. Nieprzystosowana do życia i żyjąca tylko w sztuce, będzie potrzebowała stałego wsparcia i uwagi. W 2014 roku Alexei Samoilov z inspiracji przygotuje się na swoje 80 urodziny w Domu Kina, w przeddzień którego wybitna aktorka umrze, dokładnie w jej urodziny – 4 maja. Zamiast świątecznego koncertu odbyła się pogrzebowa służba pogrzebowa.