254 Shares 2697 views

Co to jest boksować i funkcje, jakie wykonuje?

Co to jest boksować? Ten element jest głównym element konstrukcyjny każdego pojazdu. We wszystkich przypadkach dźwigara samochody znajdujące się na całej długości samochodu – Zawierające specjalne zworki, tworzy ramę, do której przymocowane są wszystkie szczegóły zawieszenia, nadwozia, itp Zewnętrznie, przez projekt, ten kawałek przypomina drabinę, dlatego wielu kierowców nazwać .. drabina. W tym artykule dowiemy się dokładniej co drzewce i dyskutować jak to jest połączone z innymi elementami pojazdu.

Każdy kierowca, który przynajmniej raz miał do czynienia z tego elementu konstrukcyjnego, nie wie, jak on wygląda długim profilem metalowym. Innymi słowy, jest to zwykła rura ze stali o prostokątnym przekroju poprzecznym.

Do tej pory, istnieją dwa główne typy układów prętów:

  • Szczegół rozciągający się przez całą długość nadwozia.
  • Dwa oddzielne konstrukcje, które znajdują się w przedniej i tylnej części maszyny.

Każdy samochód dźwigar (jego zdjęcia można zobaczyć poniżej) ma wysoką wytrzymałość i całej eksploatacji pojazdu może wytrzymać ogromne obciążenia – ciężar silnika, pasażerów i przewożonych towarów (jeśli ładunkowe pojazdów użytkowych). Ponadto, za każdym razem działa do dołu i innymi nieprawidłowościami, ten kawałek może wytrzymać obciążenia koła, więc trzeba od czasu do czasu monitorować status „rury stalowej z zawodników.”

Nie należy mylić ramkę drabinka z drabiny drzewca. Ostatnim elementem jest część ramy, ale nie zastępuje swoją funkcję. Rama tego typu są zwykle zaopatrzone w kształcie litery U podłużnic i być zainstalowane we wszystkich pojazdach, ciężarowych i terenowych. samochody osobowe nie posiadają ramę drabiny, ponieważ nie przenoszą obciążeń, takich jak pojazdów użytkowych. Jednak są one wyposażone (i obowiązkowe) drzewca, czy karoseria byłyby wygięte przy pierwszym przyjeździe na boksie.

Obciążenie i relacji między innymi jednostkami

Jak opisano powyżej, niniejszy produkt może wytrzymać ogromne obciążenia z silnika spalinowego i koła w ruch. Należy zauważyć, że w każdym przeładunku i pracuje nad nierówna dźwigar został zdeformowany właściwość, czyli zmiany jego struktury. A ponieważ aktywnym elementem wykonuje te same funkcje, jak ważne ramy, jej deformacja prowadzi do najbardziej nieprzewidywalnymi konsekwencjami. Może to być słaba sterowność, nierównomierne rozmieszczenie wszystkich elementów ciała, a nawet naruszyć geometrię zawieszenia. Większość z tych problemów występuje w pojazdach, które doświadczyły największe obciążenie dla organizmu, czyli tych, którzy byli w wypadku. Co to jest boksować na samochód, który był w wypadku? Ta uszkodzona część, która traci swoją integralność, a tym samym negatywnie wpływać na inne elementy w samochodzie. Dlatego przy zakupie samochodu „b / a” lepiej nie zwracać uwagę na samochody, był w wypadku, nawet sposób mają doskonały wygląd.

Więc nauczyłem się, że drzewce i zrozumieć jego funkcji. Udane podróży!